1403-03-201403-03-30bool(false) علیصدرحامی رویدادهای گردشگری در استان است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138216 تاریخ انتشار:  1403-03-19 - 09:15 تعداد بازدید:  159
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر:
علیصدرحامی رویدادهای گردشگری در استان است

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری


 امروزه تبلیغات در بستر رسانه‌های اجتماعی نقش اساسی در حیات و بقا یک کسب وکار ایفا می‌نماید. استفاده از اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی و فعالان گردشگری پرمخاطب یکی از روش های مؤثر تبلیغاتی برای تأیید محصولات و خدمات محسوب می‌شود. این افراد به‌واسطه دنبال‌کنندگان بالا، توانایی زیادی در تأثیرگذاری بر عقاید و باورهای رفتاری مصرف‌کنندگان دارند.

هدف اصلی این پژوهش بررسی تأثیر اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی بر توسعه فعالیت‌ها در صنعت گردشگری بود که با در نظر گرفتن شاخص‌هایی شامل ارائه مناسب اطلاعات، ایجاد مزیت رقابتی، ارتقای ارائه خدمات، کاهش هزینه‌ها و یافتن بازارهای جدید در رابطه با صنعت گردشگری که در میان کاربران اینستاگرام انجام پذیرفت.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در زمینه برگزاری رویدادهای گردشگری در استان عنوان کرد: علیصدر همواره حامی رویدادهای تأثیرگذار و سفر فعالان فضای مجازی پرطرفدار به استان با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان خواهد بود .  صنعت رویدادها و سفر فعالان پرمخاطب فضای مجازی به استان همدان بخش پویا و روبه‌رشدی است که رابطه‌ی بسیار مستقیمی با گردشگری دارد.

کریم ملکی گفت:  در صورت میزبانی مناسب، رویدادها می‌توانند تأثیر بسیار مثبتی بر اقتصاد یک منطقه گذاشته و علاوه بر رشد فرهنگ‌ها، منجر به ظهور مشارکت‌های جدید شوند. میزبانی رویدادهای مهم در همدان  فرصتی منحصر‌به‌فرد برای رشد و پیشرفت استان به عنوان مقصد گردشگری است. به همین دلیل است که بسیاری از کشورها میزبانی موفقیت‌آمیز رویدادها را به‌عنوان ابزاری برای رشد خود در نظر می‌گیرند و ارگان‌های گردشگری، منابع خود را برای میزبانی رویدادهای مهم به‌عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده، اختصاص می‌دهند.

پیوند تنگاتنگ رویدادهای مهم بین‌المللی و صنعت گردشگری امری انکارناپذیر است، به همین دلیل بسیاری از شهرها، مناطق و کشورهای مختلف گردشگری رویدادها را در اولویت استراتژی‌های بلندمدت گردشگری خود قرار می‌دهند، این مهم می‌تواند یک مدل رفتاری در چرخه گردشگری همدان باشد به این صورت که همه دست در دست هم دهیم و با ارائه خدمات به میهمانان در همدان تلاش کنیم مقاصد پر مسافری باشیم . وی تأکید کرد: بدون شک حمایت و مشارکت بخش خصوصی در استان برای میزبانی از فعالان فضای مجازی، برگزاری رویدادها، صرف‌نظر از وسعت آن، به‌سود بخش گردشگری است، اما نمی‌توان از عوامل مهم‌ دیگری که گردشگران را به مقاصد جذب می‌کند، چشم‌پوشی کرد.

رویدادها و حضور فعالان گردشگری پرمخاطب در همدان  بخش بسیار مهمی از صنعت گردشگری بوده و گردشگری رویداد یک عنصر بسیار مهم در رشد اقتصادی مقاصد مختلف به شمار می‌آید. یکی از مهم‌ترین تأثیرات گردشگری بر اقتصاد یک منطقه، درآمد حاصل از رویدادها و تبلیغ در فضای مجازی است که در آن برگزار می‌شود، به همین دلیل فراهم‌کردن بهترین شرایط برای برگزاری رویدادها و میزبانی از میهمانان تأثیرگذار گردشگری در مقاصد می‌تواند منجر به معرفی ظرفیت‌های استان، طولانی‌شدن مدت اقامت گردشگران، بازدید از سایر مقاصد گردشگری منطقه و جاذبه‌های آن شود و همین امر اهمیت رویدادها را در صنعت گردشگری روشن می‌کند. باز هم تأکید می‌کنیم که شرکت سیاحتی علیصدر همواره حامی رویدادهای تأثیرگذار و سفر فعالان فضای مجازی پرطرفدار به استان با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان خواهد بود.

این روزها تصاویری از سایت توریستی عباس‌آباد در شهر همدان در شبکه‌‌‌های اجتماعی منتشر می‌شود که انگیزه سفر فعالان گردشگری از راه دور و نزدیک به همدان می‌شود. همین موضوع سبب شده گروهی از گردشگران، ‌‌‌مقصد سفرشان در خردادماه را به شکلی تنظیم کنند که روز یا ساعتی را در بام همدان باشند و دریاچه محوطه و ویلاها و رستوران‌ها را از نزدیک ببینند‌‌ به‌ویژه آن‌که با رسیدن تابستان توقف در سایت توریستی ‌عباس‌آباد به توصیف آنان لطف دیگری دارد .

مدیرروابط عمومی شرکت سیاحتی علیصدر خطاب به فعالان گردشگری کشوری که در روزهای اخیر در قالب گروه برادران ایرانگرد میهمان همدان بودند، گفت: همدان از جمله استان‌های نزدیک به پایتخت در غرب ایران است که اگر اراده کنید سفری خاطره‌انگیز را تجربه خواهید کرد، شهرهای این استان از قدیمی‌ترین شهرهای جهان هستند. این منطقه از ایران به‌دلیل قرار گرفتن در ارتفاع کوهستانی آب و هوای مطلوب  دارد. در گوشه و کنار این استان تاریخی، بناهای تاریخی و طبیعی ارزشمند، باقی‌مانده از دوره‌های مختلف تاریخی به چشم می‌خورند. این شهر نخستین پایتخت سرزمین ایران و در طول دوره‌های تاریخی متفاوت، همواره از برجسته‌ترین نقاط ایران زمین بوده است.

صالح جهانگرد به بسته‌های سفر خلاقانه واحد گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر اشاره کرد و گفت : سفری که ما به شما پیشنهاد می‌‌‌کنیم از تهران آغاز شده و درتهران خاتمه می‌‌‌یابد. اگر مبدأ سفر را تهران و ‌نخستین مقصد را شهرهای بین راه در نظر بگیریم، مسافت تقریبی مسیر همدان به تهران 320 کیلومتر می‌باشد. مدت زمان سفر همدان به تهران درحالت عادی و بدون ترافیک غیرمنتظره حدود 3 تا 4 ساعت است. برای تخمین زمان بهتر سفر حتماً زمان‌های استراحت بین راهی رو در نظر بگیرید.

وی عنوان کرد: نزدیکی همدان تابلوها را می‌بینید و  به سمت شگفت‌انگیزترین غار آبی جهان راه کج می‌کنید چند مسیر برای رسیدن به غار علیصدر وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آنها خود را به غار برسانید.

جهانگرد عنوان کرد: غار علیصدر در کوه‌های زاگرس و در ارتفاعات ساری قیه قرار دارد. این غار در 75 کیلومتری شمال غربی همدان و بخش گل تپه و در روستای علیصدر جای گرفته است.  در مسیر نخست ابتدا باید از شهر کبودراهنگ عبور کنید و وارد 3راهی نوژه شوید. بعد از این 3 راهی خود را به روستای علیصدر رسانده و بعد از مدت زمان کوتاهی به غار خواهید رسید.

مسیر دوم از طریق جاده همدان به لالجین وسپس بیجار بوده که مسیر دسترسی به غار را امکان‌پذیر می‌کند. مسیر سوم نیز از طریق جاده همدان به صالح‌آباد است که بعد از عبور از آنها می‌توان به غار رسید.

وی گفت: اگر از لالجین به سمت غار می‌روید برای ناهار و صرف دیزی در این شهر جهانی توقف می‌کنید و هم ناهار را میل می‌کنید و هم سفال می‌خرید . البته فراتر از تاریخ و طبیعت، ‌‌‌سفر به همدان جذابیت دیگری هم برای گردشگران دارد؛ خرید سفال و صنایع‌دستی که سبب جلب توریست‌‌‌های زیادی به این شهر می‌‌‌شوند. این گردشگران در 2 دسته قرار دارند، آنها که قصد طبیعت‌‌‌گردی و تاریخ‌گردی دارند در این شهر می‌توانند مسیر گردشگری خود را پیدا کنند و آنها که قصد تهیه سفال را هم دارند در فروشگاه‌های سفال لالجین خریدشان را انجام می‌دهند.

و اما پس از خرید سفال و صرف دیزی راهی غاری می‌شوید که باید بروید و ببینید و بدانید که شبیه آن در هیچ کجای نقشه جهان یافت نمی‌شود.

گفتنی است، غار علیصدر در گذشته به «علی سرد » معروف بوده و علی‌سد نیز نامیده می‌شد. چون اهالی روستا از این غار به عنوان مخزن و سد استفاده می‌کردند. حتی در بنجاق‌ها و اسناد روستا نیز نام ده علی‌سد نوشته شده است. در شناسنامه اهالی روستای علیصدر محل تولد علی سرد نوشته شده است. در سال 1350 جاده‌ای برای روستا ایجاد شد و پیماندار مجری در تابلوی راهنمای پروژه نام جاده را علیصدر نوشت و همین سبب شد نام این روستا تغییر کند.

 غارها همواره یکی از مرموز‌ترین و زیبا‌ترین مکان‌های موجود بر روی کره زمین به شمار می‌آیند، غار علیصدر به عنوان یکی از جاهای دیدنی همدان نیز از این قاعده مستثنی نیست و در واقع می‌توان گفت که یکی از هیجان انگیزترین جاذبه‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود .

غار علیصدر یکی از بزرگ‌ترین غارهای موجود در ایران و جاذبه ای اعجاب انگیزی می‌باشد که در روستای علیصدر واقع در نزدیکی شهر همدان قرار دارد، این غار آبی تنها غاری است که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن قایقرانی کنند.

و اما پس از اتمام بازدید غار راهی همدان می‌شوید و به شهری می‌رسید که در دامان الوند جای خوش کرده است . وقتی به مرکز شهر می‌رسید شب شده است و هیچ اتفاقی زیباتر از اقامت در ویلاهای قرار گرفته آن هم بر فراز یک ارتفاع سبز پوش از طبیعت و دریاچه و نورباران و گلباران نمی‌شود .

 اقامت شبانه زیر چتر نورهای رنگی در ‌عباس‌آباد

مجتمع گردشگری ‌عباس‌آباد همدان در ۸ کیلومتری مرکز شهر همدان و در تپه ‌عباس‌آباد قرار گرفته است. این مجتمع گردشگری در سال ۱۳۹۷ با تعداد ۳۴ سوئیت و ویلا ساخته شد و اقامت با قیمت مناسب را در بین هتل‌های شهر همدان در زمان سفر برای گردشگران فراهم می‌کند.

به دلیل مشرف بودن تپه ‌عباس‌آباد به شهر همدان در بسیاری از سوئیت‌های مجتمع گردشگری ‌عباس‌آباد منظره زیبا و چشم‌نوازی از شهر را خواهید داشت. همچنین دوری از هیاهو و مرکز شهر همدان، اقامتی آرامش‌بخش و آسوده را برای شما رقم می‌زند. فضای داخلی ویلاها بزرگ و دل‌باز بوده و مجتمع گردشگری ‌عباس‌آباد همدان از رستوران، کافی‌شاپ، و چایخانه سنتی برای صرف غذا و نوشیدنی برخوردار می‌باشد.

موقعیت مکانی مجتمع امکان دسترسی آسان تا دهکده‌ تفریحی گردشگری گنجنامه را با ده دقیقه رانندگی به شما می‌دهد. از مجتمع گردشگری ‌عباس‌آباد با خودرو تا جاذبه‌های دیدنی همدان مانند آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان، تپه‌ی هگمتانه، و بازار سنتی همدان ۱۵ دقیقه راه دارید. برای سفرهای درون شهری همدان هم می‌توانید از ایستگاه اتوبوس قائم در نزدیکی محل اقامت خود استفاده کنید. رستوران و کافه هم در صدمتری مجتمع گردشگری ‌عباس‌آباد همدان قرار دارند.

این سفر چنان برای شما خاطره آمیز می‌شود که در وصف نگنجد از ما گفتن خودتان می‌دانید و خودتان...

ما بر فراز بام همدان مشتاقانه منتظرتان هستیم.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com