بیش از 2میلیون مرسوله پستی در استان جابه‌جا شد همدان پیام
 
 
شنبه - 9 مرداد 1400 - شماره 4095
 
امروز : يكشنبه ، 10 مرداد 1400

Today : Sun, August 1, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  100219 تاریخ انتشار:  1398-07-17 - 11:45 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تحویل 40هزار گذرنامه توسط پست همدان
بیش از 2میلیون مرسوله پستی در استان جابه‌جا شد

اجتماعی

 روز گذشته به مناسبت روزجهانی پست خبرنگاران میهمان اداره‌کل پست همدان بودند تا بتوانند خلا خبرهای یک‌ساله مربوط به این سازمان را حداقل به بهانه روزی که جهانی است پر کنند.
اگرچه این اداره باتوجه به وظایف متعددی که در بحث جابه‌جایی مرسولات پستی از نهاد‌های تاثیر‌گذار در حمل‌ونقل به ویژه آمار عملکرد انتقالات کالای قاچاق محسوب می‌شود اما کمتر شاهد هستیم که این سازمان اخبار عملکردی خود را در خروجی رسانه‌ها منتشر کند باتوجه به این انتظار می‌رود با روحیه شفاف‌سازی عملکردی که در بین مدیران ادارات در حال ترویج است و از اصول مهم مدیریتی در دولت به شمار می‌رود این اداره‌کل نیز در صدد تقویت همکاری خود با رسانه‌ها که از ابزار مهم اطلاع‌رسانی به شمار میروند برآید.
مدیرکل پست استان همدان در این نشست از فعالیت 45 فروشگاه اینترنتی خبرداد و گفت: تعداد مرسولات وارده اینترنتی در 6 ماهه ابتدای امسال 20 درصد و مرسولات صادره اینترنتی 80 درصد رشد داشته است
محمد امیدی با بیان اینکه در 6 ماهه ابتدای امسال 2 میلیون و 845 هزار و 74 فقره مرسوله پستی در این استان جابه‌جا شده است، گفت: مرسولات پستی استان همدان در 6 ماهه ابتدای امسال با رشد 4‌درصدی همراه بوده، که یک میلیون و 390 هزار و 579 مرسوله پستی از استان صادر و یک میلیون و 454 هزار و 495 مرسوله به پست استان وارد شده است.
بر اساس گفته وی 501 واحد پستی در استان فعالیت دارند که 43 واحد پستی آن دولتی و 458 واحد خصوصی است به عبارتی 85درصد این واحد‌ها خصوصی می‌باشد.
وی همچنین از دریافت 40 هزار گذرنامه توسط پست استان خبرداد و اظهارکرد: با توجه به اینکه درسالجاری صدور گذرنامه 80 درصد افزایش داشته است به طبع کار پست نیز 80 درصد افزایش یافته است به‌طوریکه 3 اکیپ VIP برای صدور گذرنامه در سطح استان فعال شده است.
امیدی با بیان اینکه 185 واحد پستی شهری در استان همدان فعالیت دارد، یادآور شد: 316 واحد پستی در روستاهای استان وجود دارد که 63 درصد واحدهای پست استان را با پوشش جمعیتی هر واحد 3497 را شامل می‌َشود.
وی با تأکید براینکه بخش قابل توجهی از مرسولات پستی استان به صورت عادی است، افزود: بخش قابل توجهی از مرسولات پستی استان به صورت عادی و مربوط به قبوض شرکت‌های خدماتی است که با توجه به حذف قبوض کاغذی در 6 ماهه امسال ترافیک این مرسولات کاهش 17 درصدی داشته است اما در مرسولات ثبتی رشد 5.1 درصدی وجود دارد.
مدیر‌کل پست استان همچنین از ایجاد سکوی تجارت الکترونیک پست(ستاپ) به عنوان یکی از خدمات جدید پست خبرداد و گفت: شرکت ملی پست ایران به عنوان بزرگترین و گسترده‌ترین شبکه ارائه کننده خدمات فیزیکی، الکترونیکی و مالی در کشور، در راستای سیاست‌گذاری جدید و اتخاذ رویکرد کسب و کار پلتفرمی، قصد دارد با تبدیل دارایی‌های غیر مولد به مولد خود با  اشتراک‌گذاری کسب و کارها، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش با کمک به بخش خصوصی و تمرکز به فرایندهای محوری و واگذاری توسعه خدمات به و اتخاذ سیاست مشارکت و حمایت به جای رقابت به بازآفرینی نقش این شرکت در جامعه بپردازد.
وی با بیان اینکه 45 فروشگاه اینترنتی در استان وجود دارد، که سبب شده  مرسولات اینترنتی  همدان نسبت به سال گذشته رشد 4 برابری داشته باشد گفت: ترافیک پستی استان در 6 ماهه امسال 3371 فقره بوده نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 4 درصدی داشته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com