تخریب ممنوع همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119606 تاریخ انتشار:  1400-06-21 - 08:15 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تخریب ممنوع

یادداشت

 ۱- پیش‌بینی می‌شد با یکدست شدن قوا و به ویژه دولت و مجلس و همچنین به دست گرفتن کرسی شوراهای شهر به دست اصولگرایان، دیگر شاهد اقدامات تخریبی سیاسیون علیه هم نباشیم.
این پیش‌بینی بر این اساس بود که با توجه به فضای سیاسی حاکم، رقابت‌های درون جناحی شکل بیرونی نداشته باشد و اختلافات در جامعه مطرح نشود و دیگر تخریب حاصل از رقابت سیاسی هم رخ نخواهد داد.

۲- دولت وفاق وعده ای بود که رئیس جمهور داد و بر تحقق آن در مجلس تاکید کرد.
وفاق، حوزه وسیعی دارد و محدود به یک جناح نیست اما اگر جناح حاکم از وفاق برخوردار نباشد و از این موضوع دور باشد نه تنها امکان توفیق را از خود سلب کرده بلکه امکان وفاق جناحین و تحقق دولت وفاق در کشور را هم از بین برده است.

۳- دولت کرامت، وعده دیگر رئیس جمهور و اصولگرایان به مردم است که برای تحقق آن انتظارات زیادی در جامعه ایجاد شده است.
روشن است لازمه کرامت حفظ شأن و جایگاه مردم است و مدیری که کرامت رقیب را رعایت نکرده باشد و با تخریب کرامت افراد به مدیریت رسیده باشد قادر به کمک به تحقق دولت کرامت و حفظ کرامت مردم هم نخواهد بود.

۴- اصولگرایان و رئیس جمهور در انتخابات از روش‌هایی تخریبی رقبا بسیار گلایه کرده و دوران این اقدامات را پایان یافته اعلام کردند.
حال اگر در دوران قدرت اصولگرایان، تخریب افراد در درون جناح یا خارح از آن برای رسیدن به مدیریت با شیوه‌های رد شده، انجام شود، تنها آن گلایه ‌ها را سیاسی نشان خواهد داد.

۵- در انتخاب وزرا، مجلس و دولت توانستند فضا را مدیریت و با همفکری و تعامل نهایت همکاری را با هم برای برگزاری جلسات رأی اعتماد با کمترین تخریب‌ها و در فضایی نسبتاً سالم داشته باشند.
 رضایت هر دو طرف از نتیجه حاصل شده و آغاز کار وزرا در فضای همدلی و همکاری مجلس و دولت نتیجه این مدیریت فضا و تعامل بود.

۶- در انتخاب مدیریت ارشد دولت در استان‌ها اما به نظر فضا در حال تغییر است و فضای توسعه مدیریت و ایجاد فضا برای چرخش نخبگان در حال تبدیل به میدان رقابت سیاسی و تخریب حاصل از رقابت و در نتیجه بازگشت به بازی‌های سیاسی در این انتصاب مهم است.
روشن است وقتی این فضا حاکم شود، فضا برای ریاکاران و فرصت‌طلبان برای ظاهرسازی و تخریب رقبا با روش‌های غیر اخلاقی به منظور حضور در مدیریت ارشد دولت در استان‌ها و در نتیجه زمینه‌سازی برای شکست برنامه‌های دولت فراهم خواهد شد.

۷- در چنین فضایی، در استان‌هایی مانند همدان که مردم به دولت برای روی کار آمدن استانداری بومی، مردمی، شایسته و کاربلد و اخلاقی دل‌بسته‌اند، در درجه اول این مردم هستند که زیان خواهند دید و بعد از آن سرمایه‌های انسانی استان هستند که در فضای تخریب و رقابت سیاسی تهی از اخلاق، امکان توسعه و بروز نخواهند یافت.
تخریب به نفع مردم، دولت و توسعه استان، نیست پس انتظار می‌رود دولت با اتخاذ تدابیری از پررنگ شدن این موضوع در انتخاب استانداران پیشگیری و استاندار را در فضای ناشی از وفاق، کرامت و اخلاق انتخاب و معرفی کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com