صادرات محصولات صنایع‌دستی نقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی کشور دارد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96096 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:10 تعداد بازدید:  59
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صادرات محصولات صنایع‌دستی نقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی کشور دارد

گردشگری


 مدیرکل دفتر توسعه و ترویج سازمان صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی کشور گفت: افزایش صادرات محصولات صنایع‌دستی علاوه بر افزایش معیشت خانواده‌ها، رونق اقتصادی در روستاها را به دنبال داشته و نقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی کشور و مقابله با تحریم‌های دشمنان دارد.
حسین خواجه‌بیدختی بیان کرد:  هنرمندان صنایع‌دستی نیازمند یاری و همکاری مردم و مسئولان هستند و  امیدواریم که دولت چتر حمایتی و بیمه‌ای خود را بر هنرمندان صنایع‌دستی بگستراند.
مدیرکل دفتر توسعه و ترویج سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه زمان حمایت بیشتر از حوزه میراث‌فرهنگی کشور فرا رسیده است، افزود: این بخش باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد چرا که توجه به توسعه صنعت گردشگری و صنایع‌دستی، کلید افزایش درآمد ارزی کشور و مقابله با تحریم‌های دشمنان است.
وی با بیان اینکه حوزه میراث فرهنگی طی 2 دهه اخیر حوزه پرمشغله‌ای بوده است، خاطرنشان کرد: هر زمان که مشکلات ارزی در کشور ایجاد شد، به این حوزه توجه صورت گرفت که می‌طلبد این توجه‌ها همیشگی باشد.
خواجه‌بیدختی با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری و افزایش صادرات محصولات صنایع‌دستی به خارج از کشور، ادامه داد: این مهم با توجه بیش از پیش به صنایع‌دستی کشورمان میسر می‌شود و علاوه‌بر افزایش معیشت خانواده‌ها، رونق اقتصادی در روستاها را به دنبال داشته و نقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی کشور و مقابله با تحریم‌های دشمنان دارد.
مدیرکل دفتر توسعه و ترویج سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به بیمه هنرمندان و تاکید بر این امر اشاره کرد و گفت: بیمه هنرمندان صنایع‌دستی از الزامات قانونی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است. وی عنوان کرد: در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات مالی، بیمه هنرمندان با مشکلاتی مواجه شده است که نیاز است مسئولان به این مهم توجه ویژه داشته و در راستای رفع این مشکلات تلاش کنند. خواجه‌بیدختی با تاکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از هنر و هنرمندان است، بیان کرد: صنایع‌دستی کالای فرهنگی است که با معیشت مردم در ارتباط است، مشکلی با مخاطب خود ندارد و هر مخاطبی تولیدات این حوزه را می‌پسندد، به همین دلیل وظیفه ما برای حمایت از این هنر دوچندان است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com