خدمات‌‌دهی مراکز مشاوره بهزیستی به 7 هزار همدانی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112592 تاریخ انتشار:  1399-07-23 - 07:00 تعداد بازدید:  59
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خدمات‌‌دهی مراکز مشاوره بهزیستی به 7 هزار همدانی

اجتماعی


 هفت هزار و ۶۴۳ نفر از خدمات مراکز مشاوره دولتی و خصوصی بهزیستی این استان در ۶ ماهه نخست سال بهره‌مند شدند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی همدان به مناسبت هفته سلامت روان افزود: در این مدت ۹ هزار و ۷۵۹ مورد خدمات مشاوره‌ای برای این تعداد مراجعه‌کننده ارائه شده است.
شجاع احسانی در گفت‌وگو با ایرنا، با بیان اینکه تماس موفق با صدای مشاور در نیمه نخست سال تعداد 4 هزار و ۹۷۹ مورد بوده است، تأکید کرد: ۲ مرکز حضوری و صدای مشاوره بهزیستی در استان همدان در طول سال به‌صورت رایگان خدمات مشاوره‌ حضوری ارائه می‌دهند.
وی از کاهش تعرفه‌های مراکز خصوصی در هفته سلامت روان خبر داد و گفت: پرسش و پاسخ در فضای مجازی به عموم مردم، بازدید از مراکز فعال و قدردانی از فعالان حوزه سلامت روان از دیگر برنامه‌های سازمان بهزیستی در این هفته است.
 سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی همدان ادامه داد: سازمان با داشتن ۴۴ مرکز مشاوره غیردولتی در سطح استان شامل ۲۵ مرکز و ده دفتر خدمات مشاوره و ۹ مرکز سلامت روان محلی در طول سال با برنامه‌های متنوعی در حاشیه شهر و توزیع بروشور و کلاس‌های حضوری در مساجد برای خانواده‌ها فعال است که البته کرونا برنامه‌های حضوری را تحت‌تأثیر قرار داده است.
احسانی خاطرنشان کرد: درباره مشاوره ژنتیک، با شناسایی خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر، خدمت‌رسانی و آزمایش ژنتیک رایگان صورت می‌گیرد که تاکنون ۲۶۰ خانواده‌ شناسایی و در ۸۰ درصد آنها مشاوره ژنتیک انجام شده است.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان همدان خاطرنشان کرد: سلامت روان به‌معنی آرامش فیزیکی و کمبود سر و صدا نیست؛ بلکه معنای کلی‌تری دارد و کیفیت زندگی افراد بر آن تأثیرگذار است و سلامتی روان بر طرز فکر، احساس و رفتار روزانه افراد نفوذ دارد.
احسانی با اشاره به اینکه سلامت روانی چیزی فراتر از رهایی از مشکلات افسردگی، اضطراب و یا دیگر مشکلات روانشناسی است، افزود: سلامت روان در توانایی فرد ضمن مواجهه با استرس، غلبه بر چالش‌های زندگی، ساخت روابط و ریکاوری پس از سختی‌ها بروز پیدا می‌کند. وی عنوان کرد: سلامت ذهن به این معنا نیست که افراد هیچ مشکلی نداشته باشند، بلکه نحوه مدیریت و برخورد با چالش، میزان آن را نشان می‌دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com