بودجه و اعتبارات درگزین جدا شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93079 تاریخ انتشار:  1398-02-16 - 09:05 تعداد بازدید:  353
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرمانداری شهرستان درگزین افتتاح شد
بودجه و اعتبارات درگزین جدا شد

مادستان


 روز گذشته خبرنگاران رسانه های استان به مناسبت افتتاح فرمانداری شهرستان قروه درگزین دهمین شهرستان تازه تاسیس استان همدان راهی این شهرستان شدند. نخستین موردی که در طول مسیر توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد. نسب تابلو شهرستان درگزین در جاده ورودی این شهرستان بود. مسیر را ادامه دادیم پس از 20 دقیقه مقابل فرماندری پیاده شدیم در ادامه استاندار به همراه اعضای شورای اداری استان نیز به جمع مردم در مقابل فرمانداری تازه تأسیس پیوستند.
 مردم شهرستان درگزین استقبال باشکوهی از استاندار و مدیران استان همچنین رئیس تقسیمات کشوری بعمل آوردند مدیران از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ابتدای ورود از تابلو فرمانداری تازه تأ سیس شهرستان درگزین رونمایی کردند و پس از انجام مراسم افتتاح ساختمان فرمانداری، مردم ، مسئولان و استاندار مسیر فرمانداری تا مسجد را پیاده طی کردند که در طول مسیر مسئولان ومردم شهرستان درگزین برنامه های جالبی را تدارک دیده بودند که از جمله آن نواحتن آهنگ های سنتی ساز و دوحول توسط هنرمندان شهرستان درگزین و آوردن چندین رأس گاو و گوسفند برای ابراز خوشحالی و شکر گزاری برای ارتقا شهرستان بود.
  در ادامه مسیر به مسجد جامع شهر رسیدیم وارد مسجد که شدیم شورو شوق مردم برای شنیدن صحبت های استاندار از حرف هایشان پیدا بود برخی ها مدیریت استاندار همدان در 25 سال پیش به عنوان شهردار درگزین را یاد آوری می کردند و تقارن افتتاح این شهرستان با زمان مدیریت شاهرخی در استانداری که زمانی نخستین شهردار قروه درگزین بود را خوش یومن می دانستند. در ادامه اجرای مراسم جشن افتتاح فرمانداری شهرستان درگزین ، گفتگویی نیز با مردم انجام دادیم.
جمعی از شهروندان شهرستان تازه تأسیس درگزین ، از پیگیری چندین ساله مسئولان و مردم برای شهرستان شدن این شهر سخن گفتند و اینکه در چندین دوره اعضای شورا و شهرداران برای تبدیل این شهر به شهرستان پیگیری و تلاش کردند.

 

 شهرستان «درگزین» اسفندماه سال گذشته با تصویب هیأت دولت به جمع شهرستان‌های استان همدان اضافه و روز گذشته فرماندار این شهرستان معرفی و فعالیت فرمانداری آن آغاز شد.
با حضور استاندار همدان، معاونان استاندار، جمعی از مسئولان کشوری و استانی، روحانیون، نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی، اصحاب رسانه و جمعی از مردم روز گذشته فرمانداری شهرستان تازه تأسیس درگزین افتتاح شد.
شهرستان درگزین اسفندماه سال ۹۷ با تصویب هیأت دولت به شهرستان‌های استان اضافه شد و هیأت دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در شهرستان رزن موافقت کرد و شهرستان رزن با تفکیک قروه درجزین به ۲ شهرستان رزن و درگزین تقسیم شد.
همچنین با افزوده شدن درگزین به حوزه سیاسی منطقه‌ای؛ استان همدان نیز از ۹ به ۱۰ شهرستان ارتقا پیدا کرد.
کار کارشناسی و تصمیمات کشوری برای درگزین از سال ۹۵ آغاز و طرح‌های مختلفی در این زمینه مطرح شد که البته ایراداتی هم به آن وارد بود اما پس از پیگیری‌های مکرر، با موافقت هیأت دولت بخش قروه درجزین از شهرستان رزن جدا و به عنوان شهرستان جدید درگزین معرفی شد.
درگزین با جمعیتی حدود ۳۸ هزار نفر شامل دو بخش مرکزی و شاهنجرین به همراه ۴ دهستان است که با معرفی علی اصغر ناظری پور به عنوان فرماندار این شهرستان به طور رسمی کار اجرایی و مدیریتی در آن آغاز شد.
رو گذشته ساختمان فرمانداری شهرستان جدید «درگزین» به همراه ساختمان 2 بخشداری مرکزی و شاهنجرین روز گذشته با حضور استاندار و امام جمعه همدان افتتاح شد.
استاندار همدان در مراسم افتتاح فرمانداری قروه درگزین گفت: بودجه و اعتبارات شهرستان درگزین از امروز جداگانه اختصاص خواهد یافت و مردم باید در این مسیر صبور باشند.
سید سعید شاهرخی ، اظهار داشت: بخش قروه درجزین یکی از مناطق بسیار قدیمی، ارزشمند و تاثیرگذار از دیرباز بوده و یکی از آرزوهای چهل ساله مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تبدیل این شهر به شهرستان بوده است.
وی افزود: باتوجه به موقعیت جغرافیایی، فرهنگی، اجتماعی و پتانسیل های اقتصادی این منطقه از جمله بازار خوب که از محل مراودات اطراف بوده، این ظرفیت در بخش قروه در جزین دیده شد و پیشنهاد آن را به دولت فرستادیم و پس از طی مراحل قانونی این منطقه به شهرستان درگزین ارتقاء یافت.
استاندار ادامه داد: این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و شاهنجرین خواهد بود که امروز فرمانداری و بخشداری این شهرستان افتتاح شد.
وی عنوان کرد: از امروز با این منطقه همانند شهرستان برخورد خواهیم کرد و بودجه این شهرستان را مستقل خواهیم کرد و در برنامه عملیاتی و راهبردی استان سهم این شهرستان را جداگانه تعریف خواهیم کرد و به زودی شاهد اتفاقات جدیدی در این منطقه خواهید بود.
شاهرخی درباره نمایندگی ادارات در این شهرستان گفت: به همه دستگاه ها تاکید داریم که به سرعت خود را آماده حضور در مرکز شهرستان کنند که لازم است شورای شهر و شهرداری مساعدت های لازم را در این باره انجام دهند.
وی تاکید کرد: این شهرستان از امروز از قروه جدا شده و مستقل خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری همدان، استاندار همدان گفت: امروز برای این خطه روز بزرگ و تاریخی است چرا که با تبدیل درجزین به شهرستان زیرساخت های توسعه آن نیز فراهم می شود.
شاهرخی با بیان اینکه بزرگان دینی و فرهنگی بیشماری در این منطقه رشد یافته اند اظهار داشت: شهرستان تازه تاسیس درگزین با همکاری سازمان مدیریت در سند راهبردی سه ساله استان دیده می شود.
 تمام وزیران برای شهرستان شدن «درگزین» دست بالا بردند
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور نیز در این مراسم گفت: تمام وزیران برای شهرستان شدن «درگزین» دست بالا بردند.
سعید جلالی گفت: تمام وزیران برای شهرستان شدن «درگزین» دست بالا بردند.
وی با بیان اینکه ۵ شهرستان در سال گذشته در کشور تعریف و ایجاد شد، اظهار کرد: شهرستان «درگزین» از این ۵ مورد نبود اما با پیگیری مسئولان استان به ویژه نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی این امر محقق شد.
جلالی با بیان اینکه در کمال ناباوری هیأت وزیران شهرستان «درگزین» را تصویب کرد، افزود: با وجود تمام مشکل‌آفرینی آمریکا ما به کار خود مشغول هستیم و شهرستان‌های جدید ایجاد می‌کنیم و این پیام ما به جهان است.
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور با بیان اینکه دولت با تمام وجود در حال تلاش برای حل مشکلات است، اضافه کرد: تمام کفر در مقابل تمام اسلام ایستادند تا این سرزمین الهی را به زمین بزنند اما با حضور مردم و توکل به خدا موفق نشده و نخواهند شد.
به گزارش خبرگزاری ها وی با تاکید بر اینکه پروسه شهرستان شدن «درگزین» یک شبه اتفاق نیفتاده است، گفت: من سرم کچل نبود پیگیری‌های حسن لطفی نماینده مردم رزن این کار را با من کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در این آیین گفت: درجزین مهد بزرگانی چون آیت الله عظما ملاحسینقلی شوندی و آیت ا... نوری همدانی است.
حجت الاسلام حبیب ا... شعبانی موثقی اضافه کرد: ارتقا قروه درجزین به شهرستان فرصتی برای توسعه این منطقه است که همگان با همدلی و همسویی در این مسیر گام بردارند.
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان رزن و توابع آن سرزمین عالم‌خیزی است، گفت: مردم این شهرستان و البته کشور با وجود همه مشکلات همچنان پشتیبان نظام و انقلاب بوده و شایسته بهترین‌ها و خدمت بیشتر هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان ابراز امیدواری کرد: ارتقای بخش به شهرستان باعث ارائه خدمت بیشتری به مردم شود.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بابیان اینکه پرونده ارتقا درگزین از مدار پیگیری خارج شده بود که با همت مسئولان دوباره به جریان افتاد و نتیجه داد، گفت: برای بخش سردرود هم اداره کل تقسیمات کشوری وعده از سرگیری و پیگیری‌های ارتقا را داده است.
حسن لطفی بابیان اینکه شهر کرفس نیز بلاتکلیف بود که بالاخره تعیین تکلیف شد از تخصیص ۱۶ میلیارد تومان برای آب شرب روستایی، ارتقای روستای کرفس به شهر کرفس، ارتقای دهستان شاهنجرین به بخش و ارتقا بخش قروه به شهرستان درگزین سخن گفت.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی ساخت دانشکده مدیریت و حسابداری، ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی، احداث مدرسه، احداث خانه پزشک، اخذ ۴۸ میلیارد تومان برای کریدور شمال استان، ساخت مرکز سی تی اسکن مرکز توسط خیر و احداث دو انبار ذخیره گندم را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: مجوز بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی رزن دریافت شده است.
لطفی با بیان اینکه عملیات ساخت این بیمارستان با ۶۵ میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است، گفت: دشمنانی چون آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی و آل سعود با ایجاد چالش برای ایران به دنبال تنگ کردن عرصه بر ایران اسلامی هستند اما کور خوانده‌اند.
به گفته مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان به دنبال درخواست مسئولان استان و پذیرش هیأت دولت اسفند سال گذشته هیأت دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری با ارتقای شهر «قروه درجزین» رزن به شهرستان «درگزین» موافقت کرد.
ابوالقاسم الماسی اظهار داشت: به دنبال ارتقای شهر «درجزین» به شهرستان «درگزین»، شمار شهرستان های همدان به 10 مورد رسید و یک بخش «شاهنجرین» نیز به بخش های استان افزوده شد.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان بیان کرد: با ارتقای ساختار اداری نهادی های مستقر در این شهر، خدمات رسانی و امکانات رفاهی نیز افزایش یافته و مردم برای پیگیری امور و رسیدگی به مطالبات رفت و آمدها کاهش می یابد.
الماسی بیان کرد: در حال حاضر ساختمان اداری بخشداری درجزین به عنوان ساختمان فرمانداری «درگزین» پیش بینی شده است و ساختمانی در مجاورت آن برای بخشداری مرکزی و یک ساختمان در منطقه شاهنجرین برای بخشداری پیش بینی شد.
گفتنی است در این آیین علی اصغر ناظری پور به عنوان فرماندار شهرستان درگزین نیز معرفی شد.
پیشتر شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه درجزین و سردرود دارای 126 روستای دارای سکنه و در مجموع 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار داشت که قروه درجزین از این شهرستان منفک شد.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com