1403-03-251403-04-04bool(false) مردم‌داری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138005 تاریخ انتشار:  1403-03-01 - 08:15 تعداد بازدید:  204
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مردم‌داری

یادداشت


 سانحه بالگرد ریاست جمهوری بار دیگر شاخص‌های رئیس‌جمهور و همراهان را یادآوری کرد.

یادآوری نکات و اندیشه‌هایی که در واقع گفتمان دولت سیزدهم را تشکیل داده و از رفتار و اندیشه‌های رئیس‌جمهور فقید نشأت گرفته است.

عدالت در رفتار و اندیشه‌های رئیس‌جمهور جایگاه والایی داشت و رحلت وی نیز در راه اجرای عدالت اتفاق افتاد.

اگر وی ضرورتی به اجرای عدالت و در بین مردم بودن نمی‌دید و تأکیدی بر احترام به مردم نداشت، حضور وی در این سفر چندان معنی نداشت و می‌توانست این سفر را انجام ندهد.

در کنار عدالت، احترام به مردم و در دسترس مردم بودن، ساده‌زیستی و دوری از اشرافیت و فساد و مبارزه با فساد و تلاش برای شفافیت از ویژگی‌های بارز رئیس‌جمهور است.

همچنین همراهان رئیس جمهور نیز همچون امام جمعه تبریز نیز به صفت مردم‌داری شهرت داشتند، تصاویر حضور بی‌‌ریا امام جمعه فقید تبریز در بین مردم بارها منتشر شده بود.

اجرای درست سیاست اولویت ارتباط با همسایگان در سیاست خارجی نیز از سوی وزیر خارجه نیز از خدمات ماندگار وی است که  مردم از ثمرات آن بهره‌مند می‌شوند.
در واقع شاخصه اصلی جان‌باختگان بالگرد ریاست جمهوری ، مردم‌داری است شاخصه‌ای که در انقلاب اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد و لازم است از آن صیانت شود.

آنچه در این حادثه جای تأمل دارد ضرورت آسیب‌شناسی آن است، در واقع این حادثه می‌توانست رخ ندهد و ملت را از بهره‌مندی از سرمایه‌های بزرگ سیاسی و اجتماعی محروم نکند زیرا شرایط آب و هوایی مشخص بوده و می‌توانسته پرواز انجام نشود از سوی دیگر نبود برخی تجهیزات برای جستجو نیازمند تأمل جدی است و لازم است این تجهیزات تأمین شود.

این حادثه بار دیگر ضرورت تدوین سازو کاری مناسب برای اطلاع‌رسانی بحران در کشور را یادآوری کرد.


در این حادثه خبرهای ضد و نقیض زیادی منتشر شد و در مواردی منبع این خبرها مسئولان موجهی بودند که مردم انتظار شنیدن اخبار متناقض از آنها را ندارد.

البته این حادثه سبب انسجام ملی نیز شد و در زمان جستجو تمام جناح‌ها و رقبا و... دست به دعا برای شنیدن اخبار سلامتی رئیس‌جمهور بلند کرده بودند که لازم است از این فضا صیانت شود.

آیت‌ا...  رئیسی توجه ویژه‌ای به استان همدان داشت زیرا وی خدمت به مردم و انقلاب اسلامی را از این استان آغاز کرده بود و در دولت خود نیز از مدیران استان استفاده کرد و موقعیتی خوب برای استان در توسعه مدیریت و توسعه همه‌جانبه در دولت سیزدهم فراهم کرد.

اتفاق افتاده برای یک رئیس جمهور تاکنون در تاریخ انقلاب به این شکل تجربه نشده است در شهادت شهید رجایی، نخست‌وزیر هم با او به شهادت رسید و به همین دلیل شرایط امروز متفاوت است و نیازمند هوشیاری بیشتر برای عبور از این شرایط است.

شرایطی که در آن کشور با رئیس جمهوری وداع و برای استقرار دولت جدید براساس قانون اساسی در یک فرصت حداکثر ۵۰ روزه آماده می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com