1399-05-091399-05-19bool(false) طرح آموزش از راه دور در خدمت بازماندگان همدان پیام
 
 
يكشنبه - 19 مرداد 1399 - شماره 3822
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100162 تاریخ انتشار:  1398-07-17 - 10:09 تعداد بازدید:  65
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کاهش 50درصدی دانش‌آموزان جامانده از تحصیل همدان
طرح آموزش از راه دور در خدمت بازماندگان

اجتماعی

ز گذشته شورای آموزش‌و‌پروش استان در حالی برگزار شد که مقامات کشوری این سازمان میهمان همدان بودند و دغدغه اکثریت اعضا شرکت کننده مساله دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل احساس می‌شد اگرچه بر اساس اطلاعات یک منبع آگاه، آمار این بخش در همدان با کاهش 50درصدی همراه بوده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش در این همایش کارکرد شورای آموزش‌و‌پرورش همدان را غنی ارزیابی کرد و از اجرای پایلوت طرح مدیریت آموزش از راه دور برای بازماندگان از تحصیل خبر داد.
مجتبی‌ زینی‌وند با بیان اینکه پیشرفت شاخص‌های آموزش و پرورش همدان حکایت از توجه ریاست شورای آموزش و پرورش این استان به امر مهم تعلیم و تربیت دارد، عنوان کرد: یکی از مهمترین کارکرد آموزش و پرورش تربیت و رشد شخصیت دانش‌آموز است و تنها تعلیم مد نظر نیست.
وی با بیان اینکه پیشرفت آموزش و پرورش نیازمند مولفه‌هاست که یکی از این مولفه‌ها همکاری نهادها را در برمی‌گیرد خاطرنشان کرد:‌ شورای آموزش و پرورش بهترین محل تصمیم‌گیری کشور است که باید مورد توجه جدی باشد.
زینی‌وند با اشاره به اینکه گزارش‌های ارائه شده در شورای آموزش و پرورش استان نویدبخش بود گفت: در برنامه ششم توسعه ثبت مدارس غیردولتی باید به 15 درصد برسد که اکنون در کشور به 12 درصد نیز رسیده و سهم استان همدان 10 درصد است.
معاون وزیر آموزش و پرورش تملک زمین‌های دارای کاربری آموزشی را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به عناوین ماده 13 قانون شورای آموزش و پرورش موضوع دیگری است که باید به آن پرداخت.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اولویت در تحصیل دانش‌آموزان دختر در مقطع متوسطه اول و دوم است افزود: اداره آموزش و پرورش استان در این زمینه کارگروهی تشکیل دهد و آمار بازماندگان از تحصیل ارائه شود.
وی بیان کرد: این طرح امروز در استان مصوب می‌شود و اگر بسترهای سخت‌افزاری نظیر تبلت برای هر دانش‌آموز را شورای آموزش و پرورش همدان فراهم کند می‌توان آن را اجرایی کرد.
زینی‌وند از اجرای پایلوت طرح مدیریت آموزش از راه دور در چند استان خبر داد و افزود: در مناطقی از استان خوزستان و سیستان و بلوچستان طرح را آغاز کردیم و در همدان هم می‌توان اجرایی کرد.
 مدارس غیردولتی
بنگاه تجاری نیستند
استاندار همدان با بیان اینکه مدارس غیردولتی بنگاه تجاری نیستند و مطابق قانون معافیت دارند، نیز در ادامه این جلسه، گفت: شوراهای شهر نمی‌توانند براساس این قوانین عوارض از این مدارس دریافت کنند.
سعید شاهرخی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید در استان همدان با ثبات ویژه‌ای آغاز شد که باید قدردان زحمات مدیرکل آموزش و پرورش استان شد اظهار کرد: مدیران آموزش و پرورش زحمات طاقت‌فرسا در پروژه مهر انجام دادند چراکه ساماندهی 280 هزار دانش‌آموز و تقریباً 40 هزار نیرو کار دشواری است.وی با اشاره به اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید سهم اشتغال به تحصیل دانش‌آموزان استان در مدارس غیرانتفاعی 15 درصد باشد که اکنون سهم استان 10 درصد است افزود: باید تلاش کنیم این درصد را بالا ببریم و فرصت محدود است.وی با تاکید به اینکه گسترش کمی مدارس غیرانتفاعی بدون توجه به کیفیت کار قطعا ما را به هدف نمی‌رساند گفت: در موازات آن باید به واحدهای دولتی آموزشی توجه داشت و نباید آنها را نادیده گرفت چراکه بسیاری از پذیرفته‌شدگان کنکور از مدارس دولتی هستند.
شاهرخی با بیان اینکه باید به تاسیس و تشکیل مدارس غیردولتی توجه ویژه‌ای داشت و در آن نگاه تجاری نیست بلکه حوزه فرهنگ و تربیت مورد توجه است افزود: به این مراکز به عنوان موسسه تجاری نگاه نشود.
استاندار همدان با بیان اینکه زمین‌هایی که دارای کاربری آموزشی هستند، به معضلی برای مالکان تبدیل شده‌اند و باید تملک شود گفت: سهمی برای فضای آموزشی تعیین کرده‌ایم اما تملک نمی‌شود.
شاهرخی با بیان اینکه آموزش و پرورش، اداره مسکن و شهرسازی و اشخاص حقیقی اراضی آموزشی دارد که می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد افزود: در شورای آموزش و پرورش و معاونت عمرانی استان افرادی که اهلیت دارند و هم زمین‌هایی که شرایط واگذاری دارد، شناسایی کنیم تا با در اختیار قرار دادن تسهیلات مدارس غیرانتفاعی ایجاد شود.وی با اشاره به اینکه سهم آموزش و پرورش در شناسایی زمین‌ها و افرادی دارای اهلیت پررنگ است و کمیته‌ای تشکیل شود تا این موارد لیست شود گفت: اولین مصوبه تشکیل کارگروه احصای متقاضیان و اراضی و نیز ساز و کار واگذاری باشد.
استاندار همدان با بیان اینکه قانون معافیت از عوارض در خصوص مدارس دولتی و غیردولتی اجرایی شود تاکید کرد: مدارس غیردولتی بنگاه تجاری نیستند و مطابق قانون معافیت دارند و شوراهای شهر نمی‌توانند براساس این قوانین عوارض دریافت کنند.
وی با بیان اینکه اگر بناست مدارس غیردولتی را همتای مدارس دولتی توسعه دهیم باید بیش از 90 درصد این مدارس را تعطیل کرد بنابراین اقدامات لازم زمان‌بر است، خواستار همکاری اداره نوسازی با مدارس غیرانتفاعی شد.
 پوشش بیش از ۱۰ درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی استان همدان
مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه از پوشش بیش از ۱۰ درصدی دانش آموزان در مدارس غیر دولتی استان همدان خبرداد. محمد پورداود گفت: امسال بیش از ۲۸۵ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را  پرنشاط و  با شور حسینی آغاز کردند.
وی با بیان این که به لحاظ منابع انسانی استان همدان جزو استان های برخوردار است، افزود: امسال بیش از ۵۰۰ نفر نیرو را جذب کردیم و خوشبختانه به لحاظ نیروی انسانی مشکلی نداریم.وی با اشاره به پوشش دانش آموزی استان در مدارس غیر دولتی، گفت: میزان پوشش از ۵ درصد به بیش از ۱۰ درصد رسیده است.
 تصمیمات شورای آموزش و پرورش استان همدان کاربردی است
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد سازمان مشارکت های مردمی و مدارس غیر دولتی کشور گفت: تصمیمات شورای آموزش و پرورش استان همدان کاربردی است
رسول پاپایی در ادامه این جلسه، اظهار کرد: مصوبات شورای آموزش و پرورش استان همدان جنبه عملیاتی و کاربردی داشته است.
وی، افزود: موفقیت های شورای آموزش و پرورش این استان نشان از دقت نظر و تصمیمات درست مسئولین استان دارد.
 توسعه مدارس غیردولتی با محوریت امور فرهنگی و آموزشی دنبال می شود
در شورای آموزش‌و‌پروش استان سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت متبوع نیز حضور داشت و گفت: توسعه مدارس غیردولتی با محوریت امور فرهنگی و آموزشی دنبال می شود
سعید صالح اظهار کرد: آموزش و پرورش محور توسعه کشور است و مشارکت بحث اصلی نظام تعلیم و تربیت  در دنیاست.
وی با تاکید بر امر فرهنگی و آموزشی، گفت: فعالیت مدارس غیر دولتی با محوریت ابن  امور است.صالح ابراز امیدواری کرد: با مشارکت همگانی روز به روز شاهد کیفیت بخشی به آموزش و پرورش  باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com