مراقب موج‌سوارها باشید همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : چهارشنبه ، 28 آذر 1397

Today : Wed, December 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83468 تاریخ انتشار:  1396-10-12 - 05:45 تعداد بازدید:  379
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توصیه مسئولان استان به هوشیاری مردم
مراقب موج‌سوارها باشید

اخبار

■ معاون دادگستری استان: با اخلالگران به شدت برخورد می‌شود

 تجمعات اعتراضی این روزهای شهرهای مختلف ایران اگرچه با پاسخ مثبت نمایندگان مجلس و رئیس‌جمهور و شنیده شدن از سوی مسئولان همراه بود اما در برخی از شهرها تحرکات اغتشاشی و هنجارشکنانه موجب آسیب دیدن اموال عمومی و به چالش کشیده شدن امنیت روانی شد.
همدان مرکز استان روزهای گذشته از اعتراضات تجمعاتی در خود داشت که البته در روز شنبه و یکشنبه به شکلی آرام برگزار شد هرچند که نفرات معدودی اقدام به رفتارهای خلاف نظم عمومی و آسیب به اموال کردند که روند اعتراضات همدان را نیز غبارآلود کرد.
شهرستان‌های استان هر چند که تجمعات اعتراضی پس از همدان آغاز شد اما با کمتر تحرک آشوب‌طلبانه‌ای مواجه بود. هرچند که در برخی شهرهای استان مانند اسدآباد و تویسرکان یکشنبه شب عده‌ای معدود دست به تخریب اموال عمومی و درب بانک‌ها زدند که نگرانی‌ها را از موج‌سواری اغتشاشگران بر اعتراضات مردمی بیشتر می‌کند.
اشاره به این نگرانی و هشدار به سوء استفاده از اعتراضات تأکیدی بود که در روزهای گذشته از سوی مسئولان کشور و استان گوشزد شده بود.
مشخصا حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشور یکشنبه شب در جلسه هیأت دولت به تحمل نشدن بی‌نظمی‌ها و اختلال در امنیت عمومی تأکید کرد.
در استان همدان نیز به دنبال تحرکات آشوب‌طلبانه معاون دادگستری استان به هوشیاری مردم در مقابل سودجویان و سوء استفاده‌گران از این فضا تأکید کرده است.
 برخی از اعتراضات سازمان یافته است
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با تأکید بر اینکه دولت باید در حوزه‌های اقتصادی ورود کند و به دنبال رفع مشکلات مردم باشد افزود: برخی اعتراضات سازمان‌یافته و ساختارشکنانه است و عناصر هدایت‌کننده آنها به دنبال به هم ریختن امنیت کشور هستند.
سعید گلستانی به خبرگزاری شبستان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور برخی از خانواده‌ها نگران معیشت خود هستند که دولت باید در حوزه اقتصادی ورود پیدا کند. وی با اشاره به اعتراضات گوناگون در شهرهای مختلف، تصریح کرد: مردم باید حرف‌ خود را به گوش مسئولان برسانند و از آنجایی که احزاب سیاسی آنگونه که باید وجود ندارد اعتراضات افراد به روی هم انباشته می‌شود.
وی گفت: نباید به افراد سودجو، ضدانقلاب و معاند اجازه دخالت و میدان داری داد و تجربه ثابت کرده آنان نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان همچنین با تأکید بر اینکه مقوله امنیت شوخی‌بردار نیست، تأکید کرد: با اخلالگران امنیت عمومی جامعه به شدت برخورد خواهد شد. سعید گلستانی با بیان اینکه شماری از افراد ترغیب‌شده توسط گروه‌های معاند نظام در جریان اغتشاش در میدان آرامگاه بوعلی همدان دستگیر شده‌اند، افزود: این اغتشاشگران، علیه نظام و مسئولان ارشد شعار دادند، به اموال عمومی آسیب زدند، شیشه واحدهای تجاری را شکستند که هر یک جرائم خاص خود را دارد و به طور دقیق اجرا خواهد شد.
گلستانی اظهار کرد: مردم خود را از گروه‌های معاند نظام که اقدامات خرابکارانه داشته و قصد برهم زدن امنیت عمومی جامعه را دارند، جدا کنند؛ چراکه مجازات سنگینی در انتظار این افراد است.
 از تجمعات نباید سوء استفاده شود
محمدکاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس هم با تأکید بر اینکه مردم می‌توانند اعتراض خود را در فضایی آرام بیان کنند گفته: از تجمعات قانونی و مسالمت‌آمیز نباید سوء استفاده شود، قطعاً هیچ ایرانی علاقمند به تخریب بیت‌المال نیست؛ زیرا تخریب بیت‌المال تلف کردن دارایی‌های ملت است.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: براساس اطمینان و اعتمادی که به مردم داریم باید اجازه دهیم که انتقاد و اعتراض خود را در فضایی آرام بیان کنند.
کاظمی که با خانه ملت گفت‌وگو کرده در خصوص شیوه بیان اعتراضات مردمی، اظهار داشت: در قانون اساسی اجازه برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز داده شده و قطعاً این کار ضمن هماهنگی با مقامات امنیتی و انتظامی هیچ مشکلی ندارد.
وی با بیان اینکه مردم می‌توانند از دولت انتقاد کنند، افزود: دولت روحانی از انتقاد استقبال کرده و می‌بینیم که تاکنون هیچ مطبوعه‌ و نشریه‌ای بخاطر انتقاد از دولت توقیف نشده است و بنابراین راه انتقاد باز است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ ایرانی تمایل به تخریب بیت‌المال ندارد مگر اینکه عامل بیگانه و عامل دشمن باشد. نایب‌رئیس کمیسیون قضايی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس اطمینان و اعتمادی که به مردم داریم باید اجازه دهیم که انتقاد و اعتراض خود را در فضایی آرام بیان کنند، گفت: با هر دسیسه‌ای که از بیرون مرزهای کشور تهیه شده به شدت همه باید مخالفت کنیم و مردم از تسلیم شدن به دستورات بیگانگان خودداری کنند.
 حساب مردم از اغتشاشگران جداست
در ادامه این توصیه‌ها آیت‌ا... موسوی اصفهانی نماینده استان در مجلس خبرگان نیز در بیانیه‌ای به جوانان همدانی هشدار داده که مواظب دام‌های فتنه‌گران باشند.
در پیام نماینده استان در مجلس خبرگان آمده: "از مردم و خصوصا جوانان عزیز می‌خواهم سفارشات حکیمانه و دلسوزانه رهبر فرزانه انقلاب را نصب‌العین قرار دهند تا کشور در دام فتنه‌گران و دشمنان کینه‌توز گرفتار نشود".
آیت‌ا... موسوی اصفهانی در این پیام تأکید کرده: "از همه مسئولان ذی‌ربط به جد خواهان این هستم که با عنایت به تفکیک بین معترضان به وضعیت فعلی و اغتشاشگران که به دنبال سوء‌ استفاده از احساسات پاک مردم انقلابی هستند، رسیدگی فوری برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و ایجاد اشتغال را در صدر اولویت‌های خود قرار داده و عمل به وعده‌های انتخاباتی خود را فراموش نکنند تا بیش از این موجبات گله‌مندی مردم انقلابی فراهم نگردد".‍
 بسیاری از افراد تماشاچی هستند
فرماندار اسدآباد هم در واکنش به ناآرامی‌ها و برخی تحرکات یکشنبه شب این شهر گفت: تعداد انگشت‌شمار و معدود از عناصر که هسته مرکزی آنان عناصر معاند بوده و با بیرون مرزها دارای ارتباط بودند، قصد تحرک ساختارشکنانه در اسدآباد را داشتند که دستگیر شدند.
به گزارش تسنیم حسین افشاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قبل از تحرکات، عوامل این تحرکات شناسایی و شورای تأمین شهرستان پیش‌بینی لازم را در این راستا انجام داده بود، خاطر‌نشان کرد: از والدین می‌خواهیم اجازه ندهند فرزندان آنان از روی هیجان جوانی، مبادا به این گروه‌ها بپیوندند و یا به‌عنوان تماشاچی خود و فرزندان حاضر شوند. تعداد کسانی که در این تجمعات حتی به‌ عنوان تماشاچی شرکت دارند برای این عناصر معاند و آشوبگر به‌ جهت سوء استفاده اهمیت دارد و در این راستا باید مردم احتیاط لازم را داشته و برای تماشا تجمع نکنند.
 برای اعتراض راه‌های قانونی را انتخاب کنید
شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت حرکات ساختارشکنانه و تخریب اموال عمومی بر پیگیری مطالبات مردم از مجاری قانونی تأکید کرد. در این بیانیه که متن به دفتر همدان پیام ارسال شده آمده: "متأسفانه در شرايطي بسر مي‌بريم كه عده‌اي بدون در نظر گرفتن عواقب خطرناك شورش و اغتشاش در حركات ساختارشكنانه زمينه‌ساز بهره‌مندي فرصت‌طلبان و معاندان را فراهم ساخته تا از مطالبات بحث كه همواره در شعار و عمل سرلوحه فعاليت‌هاي اصلاح‌طلبانه قرار گرفته است، دولت تدبيرواميد را كه حاصل تلاش‌هاي بي‌نظير و برآمده از انتخابات پرشكوه و رأي ملت شرف ايران است كه با مشكلات بسيار و مطالبات پاسخ داده نشده و حجم بسيار زياد نابساماني‌ها مواجه بود را با مشكلات امنيتي و اغتشاش زمينگير نمايند كه ثمره‌اي جز زمينه‌سازي مداخلات دژخيمان نمي‌گردد و بر همه مشكلات نابساماني‌هاي امنيتي و تخريب اموال عمومي را نيز اضافه مي‌نمايد. در ادامه این بیانیه آمده: "مطالبات مدني از جمله معيشت و اقتصاد همواره و در مراحل مختلف مورد توجه دولت و مردم بوده است و بخصوص اصلاح‌طلبان در صف مقدم چنين زمينه‌هايي همواره فريادگر مطالبات حق مردم بوده‌اند وليكن انحراف در ساختارهاي مالی و پولي و عدم تنظيم به موقع سيستم اقتصادي و زمينه‌سازي براي اشتغال بحث جوانان چيزي نيست كه يك شبه به وجود آيد. در ادامه بیانیه شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان خطاب به شهروندان و جوانان استان همدان تأکید شده که "پيگيري مطالبات مدني همواره در بستر امنيت و با آرامش و از مجاري قانوني امكان‌پذير است و بايد همگان نسبت به تحركات اغتشاشگران با هوشياري عمل نمايند. جداسازي صف مطابات بحث اقتصادي و مدني از اغتشاشگران راه را بر ضدانقلاب و موج‌سواران داخلي و خارجي خواهد بست".

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com