پیگیری گلایه همدانی‌ها از گرانی گوشت منجمد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108700 تاریخ انتشار:  1399-02-31 - 08:45 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صفحه ویژه خبر گزاری ها امروز
پیگیری گلایه همدانی‌ها از گرانی گوشت منجمد

اقتصادی


 چندی پیش گزارشی از افزایش قیمت گوشت منجمد در بازار همدان منتشر شد که در این گزارش مردم خواستار فروش گوشت منجمد با نرخ ۴۰ هزار تومان بودند درحالی‌که نرخ مصوب گوشت منجمد ۵۲ هزار تومان است.
ایسنا در راستای شفاف‌سازی تفاوت 2 نوع گوشت منجمدی موجود در بازار و رسیدگی به گلایه مردم همدان در زمینه کمبود این نوع گوشت گزارشی تهیه کرده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان در این‌باره، با اشاره به افزایش قیمت گوشت منجمد در بازار، گفت: قیمت مصوب گوشت منجمد با ارز نیمایی ۵۲ هزار تومان بوده و اجازه افزایش قیمت نمی‌دهیم.
علیرضا حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با گرانفروشی گوشت منجمد برخورد قانونی خواهد شد، تصریح کرد: روز گذشته در ستاد تنظیم بازار استان گزارشی که سازمان صمت ارائه کرد، افزایش قیمت گوشت منجمد در برخی قصابی‌ها به‌دلیل قیمت بالای خرید این واحدها بوده است.
وی یادآور شد: گوشت منجمدی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می‌شود، مربوط به سبدهای حمایتی بوده که به اقشار کم‌درآمد اختصاص می‌یابد و نرخ آن ۴۲ هزار تومان است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان تأکید کرد: قیمت مصوب گوشت منجمد ارز نیمایی ۵۲ هزار تومان است که در برخی واحدها ۵۸ هزار تومان فروخته می‌شود و سازمان تعزیرات حکومتی مأموریت دارد موضوع را بررسی و با این افراد برخورد کند. مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان همدان نیز از توزیع ۱۹۰ تن گوشت قرمز منجمد در همدان خبر داد و گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۹۰ تن گوشت قرمز منجمد توزیع شده است.
ابوالفضل اینانلو در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کمبود گوشت منجمد در بازار، تأکید کرد: توزیع گوشت و مرغ منجمد براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار و به تناسب نیاز بازار انجام می‌شود که در ایام ماه رمضان برنامه توزیع ۲۰۰ تن گوشت قرمز در استان را داشته‌ایم که تاکنون ۱۹۰ تن آن توزیع شده است.
وی با بیان اینکه موجودی استان در زمینه گوشت و مرغ منجمد کافی و مناسب است، تصریح کرد: توزیع بیش از حد نباید صورت بگیرد، زیرا وظیفه ستاد تنظیم بازار حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده در کنار هم است.
وی با تأکید بر اینکه از لحاظ توزیع گوشت منجمد جزو استان‌های خوب در کشور هستیم، درباره افزایش قیمت گوشت منجمد در بازار نیز خاطرنشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام گوشت منجمد را با قیمت ۳۸ هزار تومان به عاملان فروش می‌فروشد و در فروشگاه‌ها با نرخ ۴۲ هزار تومان فروخته می‌شود و اگر افزایش قیمتی در این زمینه وجود دارد، باید سازمان صمت پاسخگو باشد.
اینانلو با اشاره به افزایش قیمت مرغ گرم در بازار، بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ گرم در بازار افزایش یافته و به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده، فعلاً خرید از مرغداران متوقف شده است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان ادامه داد: مدتی که قیمت مرغ به زیر ۱۰ هزار تومان رسید، شرکت پشتیبانی امور دام در راستای حمایت از مرغداران اقدام به خرید مرغ کرده به‌طوری‌که قرارداد خرید ۷۵۰ تن مرغ از مرغداران منعقد شد و تاکنون ۴۷۹ تن مرغ خریداری و وارد سردخانه‌های شده است.
وی اظهار کرد: درحال‌حاضر قیمت مرغ به تعادل رسیده است اما درصورتی‌که قیمت افزایش پیدا کند و بنابر تصمیم ستاد تنظیم بازار شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به توزیع مرغ منجمد می‌کند.
رئیس اتحادیه قصابان و آلایش دامی همدان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: درحال‌حاضر قیمت گوشت قرمز منجمد در بازار بین ۵۳ تا ۵۸ هزار تومان فروخته می‌شود. علی‌اکبر سپهری‌وفا با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کاهش داشته است، اظهار کرد: درحال‌حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی مخلوط ۹۰ هزار تومان است.
وی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته گذشته 7 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: به‌دلیل کاهش تقاضای گوشت و افت بازار، کشتار در استان کاهش یافته بنابراین قیمت گوشت قرمز با افزایش مواجه شده است.
سپهری وفا با اشاره به اینکه قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در بازار ۹۰ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده ۸۳ تا ۸۶ هزار تومان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com