رزمایش خدمت‌ در محله شهید زرینی ملایر برگزار شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136793 تاریخ انتشار:  1402-11-29 - 13:00 تعداد بازدید:  92
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رزمایش خدمت‌ در محله شهید زرینی ملایر برگزار شد

مادستان


ملایر- خبرنگارهمدان‌پیام: رزمایش جهادی خدمت‌رسانی، طرح تحول و توانمندسازی ۲۰۲۰ به مدت ۲ روز با حضور دستگاه‌های اجرایی شهرستان ملایر در سرای محله شهید زرینی برگزار شد.

خدماتی مانند ویزیت رایگان پزشک و دندانپزشک، برنامه‌های فرهنگی هنری، آموزشی، مهارتی، ورزشی و ... به‌صورت جهادی و همراه با میز‌خدمت به اهالی این منطقه از جمله برنامه‌های این رزمایش است.

در این طرح که در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار اجرا می‌شود در سطح کشور ۲۰۲۰ محله شناسایی شده که سهم استان همدان ۴۴ محله است و با هدف هم‌افزایی ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی با محوریت ساکنین محله در راستای توانمندسازی محلات در دست اجرا است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان در این آیین گفت : یکی از شعارها و رویکردهای اصلی دولت، عدالت‌محوری و توزیع عادلانه خدمات در تمام محلات به‌ویژه محلات کم‌برخوردار است.

تورج الوانیان با بیان اینکه طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ در کشور در حال اجرا است، گفت: در این طرح توانمندسازی ۲۰۲۰ محله در کشور شناسایی شده است که سهم استان همدان ۴۴ محله است.

وی با اشاره به اینکه این طرح از زمستان سال گذشته با جدیت خاصی پیگیری می‌شود، افزود: ۴ دستگاه اصلی خدمات‌رسان شامل ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد، بهزیستی و هلال‌احمر انتخاب شدند و هر کدام از این دستگاه‌ها متولی یک محله و سایر دستگاه‌ها کمک‌حال این ۴ دستگاه هستند.

الوانیان بیان کرد: هدف از اجرای طرح این است که با استفاده از ظرفیت و توانمندی اهالی محل، بزرگان و پیشکسوتان محله، معضلات و مشکلات شناسایی و انتقال داده شود و با استفاده از کمک‌های خیرین و دولت بتوانیم حداقل خدمات لازم را به این محلات ارائه دهیم.

وی گفت: پس از اجرای این طرح در ۴ محله همدان ، محله شهید زرینی، پنجمین محله است و در تمام محلات کم‌برخوردار ادامه دارد .

الوانیان ابراز امیدواری کرد: با شناسایی مسائل و مشکلات و همت همگانی در نخستین فرصت خدمات را ارائه دهیم تا زمینه برای رشد، تعالی و توسعه بیشتر این محلات فراهم شود.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ملایر نیز در این آیین اظهار کرد : این طرح در راستای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات به مناطق کمتر برخوردار اجرا می‌شود.

مسعود وفایی زاده گفت: با خدماتی که در این طرح ارائه می‌شود و با تجربیاتی که به‌دست می‌آوریم می‌توانیم در محلات کم برخوردار دیگر که در در قالب طرح توسعه و توانمندسازی ۲۰۲۰ محله کشور احصاء شده‌است این خدمات را تسری دهیم.

 کار از حالت نمایشی به عملیاتی تبدیل شود

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) همدان نیز در این آیین گفت: طرح رزمایش جهادی و میز خدمت محله شهید زرینی در راستای طرح تحول و توانمندسازی ۲۰۲۰ محله کشور اجرا می‌شود که یکی از اهداف آن آوردن خدمت در سطح محلات است.

حمیدرضا صلح‌جو‌نیا بیان کرد: در مجموعه محلات کم‌برخوردار استان، متولی ۱۲ محله هستیم که در شهر ملایر شامل محلات امامزاده، پشت‌سازمان و شهید زرینی است.
وی افزود: در این طرح بیشتر تأکید بر ارائه خدمات اثرگذار است و اینکه کار از حالت نمایشی به عملیاتی تبدیل شود.

 ارائه خدمات فرهنگی و هنری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز در این آیین اظهار کرد: این طرح به مدت ۲ روز اجرا می‌شود و ۲۰ اداره با حفظ کرامت و اجرای برنامه‌های خوب، مشغول به خدمات‌رسانی به مردم این منطقه هستند.

فرشاد کشاورزیان گفت: در رشته‌های هنری و فرهنگی و با حضور ۱۵ هنرمند و با برنامه‌های خمیربازی ، مجسمه‌سازی، سفالگری، نقاشی، گریم چهره، قصه‌گویی و توزیع کتاب و بلیط جنگ شادی در این رزمایش ارائه خدمت کردیم.

وی افزود: در رشته‌های تئاتر، موسیقی، کلاس‌های قرآنی و ... که جزء مأموریت‌های ما است، با ارائه اطلاعات ، شماره تماس افراد گرفته می‌شود تا بصورت رایگان در این کلاس‌ها شرکت کنند.

 ارائه خدمات درمانی و دارویی رایگان

کریم میرزایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز گفت: در این رزمایش، گروه پزشکی شامل متخصص داخلی، زنان و زایمان، جراحی عمومی،ارتوپدی، روانپزشکی، اطفال، پزشک عمومی ، کارشناس تغذیه، دندانپزشکی به‌طور رایگان و داروی رایگان به بیماران ارائه می‌شود.

 نیازسنجی و ارائه خدمات حمایتی، معیشتی و اشتغال

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر نیز گفت: در این رزمایش بحث شناسایی نیازمندان در راستای حمایت از آنها انجام می‌شود و نیازسنجی خانواده‌های تحت پوشش در بحث معیشتی، اجاره مسکن، لوازم منزل و ... انجام و به جامعه هدف خدمات ارائه می‌شود.

علی خراسانی در پایان بیان کرد: در بحث اشتغال نیز به خانواده‌های که ظرفیت و استعداد اشتغال را داشته باشند به شرطی که با قوانین کمیته‌امداد همخوانی داشته باشد، خدمات آموزشی و اشتغال ثبت‌‌نام و خدمات ارائه می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com