1402-06-221402-07-01bool(false) دولت برای رفع مشکلات در استان عزم جدی دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 1 مهر 1402

Today : Sat, September 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  134133 تاریخ انتشار:  1402-06-12 - 09:10 تعداد بازدید:  312
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
دولت برای رفع مشکلات در استان عزم جدی دارد

داخلی


استاندار همدان گفت: عزم و اراده دولت سیزدهم برای رفع معضلات ومشکلات کهنه جای تقدیر دارد.

علیرضا قاسمی فرزاد در آئین بهره‌برداری از نخستین مجموعه مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان همدان پروژه ۶۰ واحدی سرکان تویسرکان اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۱۰۰۴ پروژه با اعتبار ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح و ۱۷۵ پروژه با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

وی افزود: در واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت در استان همدان برنامه‌ریزی لازم انجام شده و امروز شاهد افتتاح پروژه‌ای که در ۶۷ روز از ۳۰ درصد پیشرفت به افتتاح رسیده هستیم و امیدواریم شبکه فاضلاب این مجتمع هرچه سریع‌تر انجام شود.

استاندار همدان با بیان اینکه ۵۰ هکتار مجموعه اطراف این مجتمع با پیگیری فرماندار و دیگر مسئولان مراحل قانونی، تغییر کاربری و تشریفات اداری در راه و شهرسازی به قطعیت رسیده است، گفت: ۳۰ هکتار در بحث نهضت ملی و جوانی جمعیت به متقاضیان واگذار می‌شود.

قاسمی‌فرزاد خاطرنشان کرد: انتقال آب از سد تالوار از جمله کارهای اساسی دولت و کار جهادی در حوزه آب و آبرسانی در حال انجام است و همه دستگاه‌ها پای هستند.

وی با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی ۷۸ پروژه با اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت امسال بیان کرد: امروز ۸۵۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی افتتاح و کلنگ زنی شده است.

وی عنوان کرد: پروژه ۶۰ واحدی سرکان ۱۶ سال رها شده بود که با شروع به کار مجدد این پروژه امید در بین مردم به وجود آمده همچنین پروژه زمین ورزشی و مجموعه ورزشی خوبی در این منطقه در حال انجام است.عملیات آبرسانی به ۳۶۰ روستا در استان همدان انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیز گفت: سهم استان همدان دو قرارداد ۵۰۹ و ۹۰۰ میلیارد تومانی در بخش آبرسانی به حدود ۳۶۰ روستا بوده است.

به گزارش مهر، فرهاد بختیاری‌فر ظهر جمعه در آئین افتتاح مجتمع‌های آبرسانی سد خرم رود و اشترمل اظهار کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش این دو مجتمع ۴۸ روستا که در مجموع برای این دو پروژه ۱۱۵ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.

وی افزود: بر اساس دستور استاندار تعهد داریم ظرف مدت ۳ سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار و تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در کنار بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) عملیات آبرسانی در حال انجام است، گفت: در مجتمع اشترمل بخشی از تأمین آب مورد نیاز از سد سرابی است که با عملیات اجرایی توسط آب و فاضلاب آغاز شده و با عملیات خاک‌برداری و ایستگاه پمپاژ به فاز نهایی خواهد رسید.

بختیاری‌فر خاطرنشان کرد: ۵ روستا تحت پوشش مجتمع اشترمل و ۴۳ روستا تحت پوشش مجتمع آبرسانی خرم رود قرار می‌گیرند.

وی افزود: اجرای ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع داخلی روستا، احداث ۵۱۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره، احداث ۷ باب ایستگاه پمپاژ و حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه شامل حفاری، نصب پمپ و تجهیز چاه و اجرای خط برق را از جمله مشخصات فنی این پروژه و مجری این پروژه قرارگاه امام حسن مجتبی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این پروژه را ۵۰۰ میلیارد تومان است، بیان کرد: بخشی از تأمین آب روستاهای تحت پوشش مجتمع از سد خرم رود و مابقی از حفر چاه به صورت ضربتی انجام می‌شود.

وی افزود: برای روستاهای حاجی آباد و قلقل حفر چاه و تجهیز انجام شده است و تجهیزات مورد نیاز خریداری و شبکه آبرسانی روستا انجام گردیده است و اجرای خط برق در سایت وارد و بزودی پیمانکار انتخاب و چاه تجهیز و وارد مدار خواهد شد.

بختیاری‌فر عنوان کرد: با بهره برداری از این دو پروژه جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com