فساد باید از نظام اقتصادی و اداری کشور برچیده شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 2 ارديبهشت 1397 - شماره 3175
 
امروز : جمعه ، 4 خرداد 1397

Today : Fri, May 25, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  81896 تاریخ انتشار:  1396-06-07 - 05:45 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اول رئيس جمهوري:‌
فساد باید از نظام اقتصادی و اداری کشور برچیده شود

اخبار
متاسفانه امروز فساد در برخی سطوح که تصور آن را نمی‌کردیم، رسوخ کرده است. 
معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم در جهت توسعه کشور شناسایی و تمرکز بر بخش‌های پیشران توسعه است، گفت: بخش‌های پیشران نقش موتور محرک در توسعه را دارند و زمانی که این بخش ها به حرکت در می آیند همانند یک لوکوموتیو، ده ها واگن را در پشت سر خود حرکت می دهند و بی تردید بخش فناوری اطلاعات چنین نقشی را در کشور ایفا می کند و حرکت آن در توسعه شتابان سایر بخش‌ها نقش دارد.
به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری با بیان اینکه در دولت یازدهم کارهای بزرگی در بخش های مختلف اقتصادی، اجرایی، سیاسی،‌ فرهنگی و سیاست خارجی انجام شد، افزود: وقتی شرایط زمان آغاز به کار دولت یازدهم را با شرایط امروز مقایسه می کنیم، اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، کارهای عظیمی در بخش های مختلف از جمله در حوزه فناوری اطلاعات صورت گرفته است.
وی ادامه داد: امروز می‌توان گفت که اگر مسیری که در بخش فناوری اطلاعات در کشور گشوده شده با همین سرعت ادامه پیدا کند، مسیر توسعه کشور با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حتماً در مقطع فعلی یکی از مهمترین اولویت‌های کشور موضوع اقتصاد است و مقام معظم رهبری نیز در دیدار اخیر هیات دولت با ایشان بر این موضوع مجدداً تاکید کردند، گفت: در بخش اقتصاد مهمترین تمرکز ما باید بر اقتصاد مقاومتی باشد چرا که اقتصاد مقاومتی مجموعه سیاست‌هایی است که تقریباً همه ارکان نظام، نخبگان و اقتصاد دانان نسبت به آن اجماع دارند و معتقدند با استفاده از این سیاست‌ها می‌توان از چالش‌های پیش رو عبور کرد.
جهانگیری با تاکید بر اهمیت فراوان بخش فناوری اطلاعات و توجه اقتصاد مقاومتی به این حوزه، اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات در تحقق پنج رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد و توجه ویژه‌ای به آن معطوف شده است. 
وی با اشاره به شکل گیری شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه این شرکت ها را از مصادیق رویکرد مردمی بودن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با افزایش فعالیت و شکل گیری این گونه شرکت ها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند خود را از تصدی گری امور کنار بکشد و صرفاً بعنوان دستگاهی سیاست گذار و برنامه ریز، بر امور این شرکت ها نظارت داشته باشد. جهانگیری با اشاره به سخنان برخی گروه ها که معتقدند به دلیل وجود برخی تهدیدات در فناوری اطلاعات باید از توسعه این بخش جلوگیری شود، افزود: جفاست که وقتی توسعه فناوری اطلاعات می تواند کانون اصلی توسعه کشور باشد، به خاطر برخی تهدیدها و آسیب ها در این زمینه تعلل کنیم. 
آیا مگر در بخش های دیگر نظیر رشته های صنعتی و حتی رشته های صنعتی سنتی تهدید وجود ندارد. مهم این است که از فرصت فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه کشور استفاده مطلوب کنیم. معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود برخی برنامه ها و اولویت های دولت در حوزه فناوری اطلاعات را برشمرد و گفت: یکی از برنامه های دولت استقرار دولت الکترونیک بوده است و هدف از این اقدام این است که مردم دسترسی آسان و لحظه ای به انواع خدمات داشته باشند و از این طریق ارائه خدمات هم ارزان تر و هم با کیفیت بهتری انجام خواهد شد. وی شفاف‌سازی و سلامت اقتصاد را از دیگر اهداف استقرار دولت الکترونیک برشمرد و با تاکید بر اینکه فساد باید از کشور ریشه کن شود، گفت: فساد باید از نظام اقتصادی و اداری ایران برچیده شود اما متاسفانه امروز فساد در برخی سطوح که تصور آن را نمی کردیم رسوخ کرده و اطلاعات مربوط به این تخلفات در اختیار ما است که در زمان لازم بازگو خواهیم کرد. 
جهانگیری اضافه کرد: دولت الکترونیک شرایطی را مهیا می کند که خدمات با سالم ترین روش در اختیار مردم قرار گیرد و باعث از بین رفتن فساد در نظام اداری می شود و هدف اصلی نظام و مسئولین کشور نیز این است که رضایت را در چهره مردم مشاهده کنیم. معاون اول رئیس‌جمهور از وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست داشبردی ایجاد کند تا رییس جمهور و مسئولین ارشد دولت بتوانند بصورت لحظه ای از میزان پیشرفت دولت الکترونیک مطلع باشند تا زمینه هماهنگی سایر دستگاه ها با این وزارتخانه را فراهم نمایند. 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com