نرخ بیکاری همدان 1/6 است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96087 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 08:28 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
نرخ بیکاری همدان 1/6 است

اخبار همدان جزو رتبه‌های برتر در کاهش بیکاری  است. نرخ مشارکت به‌عنوان شاخص توسعه در سال گذشته 8/42 بوده که امسال براساس آخرین اطلاعات مرکز آمار کشور این میزان به 1/44 درصد رسیده که در شاخص بعدی نیز در بهار سال پیش نرخ بیکاری 2/8 درصد بوده و امسال به 1/6 رسیده است .
استاندار همدان با بیان این مطلب ‌در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، گفت: در برنامه سند توسعه سه ساله استان، توجه به معیشت و رونق اقتصادی درنظر گرفته شده و مقرر است که هرساله ۵ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری و سالانه ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار نفر انجام بپذیرد .
سیدسعید شاهرخی، تأکید کرد: همشهریان توجه کنند کاهش نرخ بیکاری به معنی این نیست که در همدان بیکار وجود ندارد بلکه همدان با توسعه بخش گردشگری درصدد کاهش نرخ بیکاری در استان است .
استاندار همدان تصریح کرد: تسهیلات اشتغال روستایی طرح بسیار خوبی است که درحال انجام بوده و ظرفیت استان همدان در این طرح بسیار بالا است .
وی تأکید کرد: ۳۵۸ میلیارد ریال اعتبار روستایی ابلاغی به همدان بوده که ۹۲ میلیارد ریال برای طرح‌های حمایتی اختصاص یافته است .
شاهرخی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۵ هزار و ۶۲۸ عنوان شغل جدید ایجاد شده که تویسرکان با ۱۲۴ درصد جذب در رتبه نخست، فامنین در رتبه دوم و همدان در رتبه سوم قرار دارد .
وی با بیان اینکه نظارت‌ها برای ایجاد مشاغل پایدار واقعی و اثربخش باشد، افزود:  دو ظرفیت روستایی و گردشگری بیش از گذشته در راستای توسعه و پیشرفت استان مورد توجه قرار بگیرد.
استاندار همدان  ضمن ابراز گله‌مندی از پست بانک و صندوق کارآفرینی امید، گفت: این دو باید مشکلات مردم را برطرف کنند.
 سهم روستاها در سبد اشتغال ۲۵ درصد است
به‌گزارش ایسنا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در این جلسه گفت: سهم روستاها در سبد اشتغال کشور ۲۵ درصد است که این رقم آثار مثبتی را به‌دنبال داشته است.محمد امید، افزود: ظرفیت‌ها در روستاها بالا و قابل گسترش است و اشتغال ایجاد شده در روستاها در بسیاری از مناطق مهاجرت معکوس را رقم زده است.وی با تاکید بر اینکه باید برای بازگشت مردم به روستاهای خود آماده بود و برنامه‌ریزی کرد، اظهار داشت: اشتغال هم اکنون مهمترین دغدغه بخش روستایی است و ایجاد دهیاری ها در رفع مشکلات اشتغال روستایی موثر بوده است.
 ۶۰۴۱ شغل جدید در همدان ایجاد شده است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: از آغاز سال ۶ هزار و ۴۱ نفر اشتغال جدید و هزار و ۸۴۵ نفر بیمه شدگان جدید در لیست تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند.احمد توصیفیان، اظهار کرد: بهار ۹۸ نرخ مشارکت اقتصادی استان ۱/۴۱ بوده که نسبت به سال گذشته ۳/۱ افزایش داشته است.وی افزود: نرخ بیکاری استان همدان سال گذشته 2/8 بوده که امسال به ۶/۱رسیده و با کاهش 1/2 درصدی مواجه بوده‌ایم.مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از ابتدای تصویب قانون تسهیلات پایدار روستایی همدان به عنوان استان پیشرو کار خود را اغاز کرد و ۴۱ جلسه تشکیل داد. وی گفت: طی چهار مرحله ۳۵۸ میلیارد تومان اعتبار روستایی به بانک‌های استان ابلاغ شد که ۲۵۸ میلیارد تومان معادل ۷۲ درصد سهمیه عقد قرارداد شده است.توصیفیان عنوان کرد: ۸۶ درصد تسهیلات روستایی غیرحمایتی استان جذب و ۹۱ میلیارد تومان از اعتبارات ابلاغی به طرح‌های دستگاه‌های حمایتی تخصیص داده شد.وی تأکید کرد: بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد از جمله نهادهای حمایتی هستند که اعتبارات مخصوص خود را دریافت کرده‌اند.توصیفیان ادامه داد: ۵۵ درصد طرح‌ها جدید، ۳۹ درصد توسعه‌ای و ۴ درصد طرح‌های درگردش بودند.وی عنوان کرد: سند توسعه اشتغال سه ساله در استان همدان ایجاد شده که ۲۰ هزار شغل با منابع مالی پیش‌بینی شده و ۱۹هزار و ۲۰۰ تعهد ما بوده است. توصیفیان افزود: اشتغال ثبت شده استان ۳۱ درصد بوده که فامنین، بهار و تویسرکان آمار خوبی داشته‌اند.
 سختگیری بانک‌ها کمتر شود
معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار نیز گفت: بانک سینا و پارسیان در تضمین‌ها سختگیری می‌کنند که باید مساعدت بیشتری داشته باشند.
ظاهر پورمجاهد، ادامه داد: دو تعاونی دهیاران جوکار و گل تپه جزو دهیاران برتر کشوری در سال‌جاری انتخاب شدند که افتخاری برای استان همدان است.
وی ادامه داد: در جشنواره دهیاری‌ها نیز دهیار قاسم‌آباد به‌دلیل ارائه کار قوی نمونه و برتر کشوری شده است.
 امید و اشتغال در بین جوانان ایجاد کنیم
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای‌اسلامی نیز گفت: امید و اشتغال را در بین جوانان ایجاد کنیم و در مجلس به جد این مسئأله را پیگیری می‌کنیم.امیر خجسته با بیان اینکه امسال در رونق تولید باید اشتغال ایجاد کنیم، ادامه‌داد: همدان جایگاه خوبی را پیدا کرده و شتاب خوبی دارد.
 مالیات زنجیر پای اشتغال است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه‌ای به زیبایی جلسه اشتغال نیست ولی باید توجه داشت که مالیات‌ها زنجیری به پای اشتغال بسته است.وی افزود: کارخانه شیشه همدان و فولاد ویان مشکل ارزی دارد که در جلسه‌ای که با بانک مرکزی در پیش داریم در صدد برطرف کردن مشکل این دو حوزه هستیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com