همدان پیام همراه با مدافعان سلامت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107542 تاریخ انتشار:  1399-01-30 - 08:36 تعداد بازدید:  366
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اطلا ع‌رسانی ،آموزش و تحلیل وظیفه‌ای که به آن معتقد هستیم
همدان پیام همراه با مدافعان سلامت

اخبار

 تولید بیش از 3600 محتوا با موضوع کرونا در 2 ماه گذشته

همدان پیام به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی،مطبوعاتی بخش خصوصی غرب کشور با 144 پرسنل
روزهای سخت درکنارمردم هست.

هر اندازه دامنه و گستره فعالیت کرونا در همدان بیشتر می‌شود انگار ارتباط مستقیم بیشتری از آن با تعداد اخبار و گزارشات منتشرشده در رسانه‌ها احساس می‌شود.
اگرچه در روزهای نخستین حمله این ویروس به استان سعی شده بود تا از اعلام رسمی و رسانه‌ای آن جلوگیری شود اما در مدت زمانی کوتاه که عمر آن حتی به 24 ساعت هم نرسید با ورود جدی رسانه‌ها، مسئولان دریافتند که نه‌تنها انکار واقعیت و جلوگیری از انتشار خبری مثبت شدن حضور کرونا در همدان راه‌حل درمان این بیماری نیست بلکه با کمک گرفتن از ظرفیت رسانه‌های پرنفوذ و پرمخاطب است که می‌تواند سطح آگاهی شهروندان را برای مقابله با کرونا بالا ببرند.
در این میان اما برخی تصمیمات احساسی و به‌دور از تدبیر از جمله اعلام قطره‌چکانی اطلاعات مربوط به بیماران کرونا و حتی بیمارستان‌های درگیر با این بیماری در همدان از عواملی بود که اجازه نداد اخبار با شفافیت بیشتری منتشر شود.
در این شرایط نه‌تنها در استان ما که در سراسر کشور، کم نبود تعداد رسانه‌هایی که مستقل و بدون هیچ پشت پرده خاصی، خود را نسبت به مخاطبان و سلامت مردم مسئول دانستند و پای کار آمدند و با تلاشی غیرقابل توصیف در مسیر همراهی و همدلی مدافعان جبهه سلامت گام برداشتند.
نام مجموعه فرهنگی رسانه‌ای همدان‌پیام با144 پرسنل در2 مجموعه رسانه ای وچاپی به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی مطبوعاتی غرب کشور، بی‌اغراق در بین این رسانه‌ها نه‌تنها توانست نام همدان را یک بار دیگر درخشان کند بلکه در موارد بسیاری این رسانه خط‌شکن بوده و خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های مختلف همدان را در یک جریان‌سازی خبری وارد میدان کرد و سبب شد تا امروز در همدان عملکرد رسانه‌ها در ابعاد مختلف همراه با نقد‌ها و پیشنهاد‌های متفاوت در ارتباط با کرونا نمره قابل قبولی کسب کند.
در روزهایی که بمباران خبر‌های مدیریت‌شده از رسانه‌های معاند علیه عملکرد کرونا در کشور و حتی در مواردی از استان همدان مورد هجمه قرار می‌گرفت، همدان‌پیام موفق شد در ۳ حوزه روزنامه، سایت و کانال خبری خود به سهمی که در بضاعت داشت وارد حمله و حتی مقابله با اخباری شود که نا‌امیدی را در جامعه تقویت می‌کرد اما این ادعا به آن معنا نیست که همدان‌پیام از بیان حقیقت‌ها و آنچه مردم انتظار انتشار آن را از روزنامه مورد اعتماد خود داشتند سر باز زند.
بر این اساس در بیش‌از 58 روز گذشته این مجموعه فرهنگی خود را هر روز و هر لحظه در کنار مدافعان سلامت مردم قرار داد و با انتشار بیش‌از 65 گزارش، 336 خبر، 10 مصاحبه، 40 مورد یادداشت، 10 مورد عکس یک و 10 مورد تیتر یک در جبهه روزنامه چاپی از روز نخست شیوع بیماری در همدان تا پایان اسفندماه به میدان آمد، البته ناگفته پیداست که این عملکرد در ۲ حوزه سایت خبری و کانال همدان‌پیام نیز مشهود است.
بر همین اساسدرتعطیلات نوروزی با فعالیت مستقیم بیش از نیمی از پرسنل مجموعه، مستند بر آخرین آمار تاکنون بیش‌از 300 عنوان خبر، 30 خبر بین‌المللی، 37 خبر داخلی، 60 خبر شهرستان، 70 خبر اجتماعی، 50 خبر اقتصادی، 30 خبر فرهنگی، 36 خبر گردشگری، 45 خبر ورزشی، 24 خبر گوناگون، 54 مورد یادداشت، 18 مورد گزارش و 10 مورد تحلیل خبری در کنار گزارشات تصویری در سایت همدان‌پیام منتشر شده است.
خوشبختانه با دارا بودن خبرنگارانی فعال و کاربلد در این مجموعه نه‌تنها همدان‌پیام در روزهای تعطیل نوروز کار خود را پایان نداد بلکه در فضای مجازی و کانال خبری روزنامه به انتشار اخبار، گزارش‌ها و تحلیل‌های متفاوتی اقدام کرد تا در کنار آگاهی‌بخشی به ماندن بیشتر شهروندان در خانه کمک کند.
بر همین اساس تاکنون 130 مورد گزارش، 1600 عنوان خبر، 456 گزارش تصویری، 52 مورد یادداشت، 150 فیلم آموزشی و بهداشتی، 95 مورد طنز را در کانال خبری خود منتشر کرده است، از طرفی با اعلام تعطیلی روزنامه‌های چاپی در فروردین‌ماه، همدان‌پیام به چاپ دیجیتالی روزنامه اقدام کرد و با شیفت‌بندی و دورکاری پرسنل خود پای کار آمد تا با چاپ 5 نسخه دیجیتالی این روزنامه در مسیر اهداف خود در مبارزه با کرونا که همانا حفظ سلامتی مردم و همراهی با مدافعان سلامت است، قدم بردارد.
در همین راستا انتشار ویژه نامه اختصاصی پیام مادستان با موضوع کرونا بخش دیگری از فعالیت همدان پیامی ها در راستای مبارزه با این ویروس منحوس بود تا همراه با مدافعان سلامت در پشت جبهه  مبارزه با کرونا وظیفه اطلاع‌رسانی و آموزشی خود را ایفا کند.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com