همه مي‌آييم براي جشن 40سالگي انقلاب همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90061 تاریخ انتشار:  1397-11-21 - 09:45 تعداد بازدید:  101
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

40 سال حضور افتخارآميز در راهپيمايي 22 بهمن
همه مي‌آييم براي جشن 40سالگي انقلاب

نویسنده : فيض‌ا... مظفرپور

اجتماعی

قرار است راهپيمايي 22 بهمن در چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران با برنامههاي خاصي برگزار شود تا شکوه اين روز بر جهانيان روشن شود.

امسال آيت ا... خاتمي؛ امام جمعه موقت تهران سخنران مراسم 22 بهمن ماه همدان است و مراسم از ساعت 10 صبح آغاز ميشود.

همچنين مسير حرکت مردم از ميدان امامزاده عبدا... (ع) شروع و به ميدان امام (ره) ختم ميشود.

نماينده برنامههاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي همدان در اين خصوص با اشاره به اينکه هماهنگي بيشتر برنامههاي 22 بهمن ماه به عهده فرمانداري است گفت: قرائت قطعنامه و اجراي گروه موزيک ارتش در مراسم 22 بهمن ماه پيشبيني شده است.

محمدمهدي روحي ظهر با اشاره به پيگيري براي تامين صوت راهپيمايي روز 22 بهمن اظهار کرد: بلندگو توسط شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي تحويل شهرداري خواهد شد؛ ضمن اينکه در اين جلسه مطرح شد تجهيزات صوتي تهيهشده که اگر توسط کارشناسان تاييد شود بايد توسط شهرداري نصب شود.روحي با بيان اينکه امسال نيز مانند سالهاي قبل صوت راهپيمايي 22 بهمن ماه از بخش خصوصي به صورت استيجاري تامين ميشود گفت: هماهنگي براي حرکت تيم صوتي در مسير راهپيمايي انجام خواهد شد.

نماينده برنامههاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي همدان با اشاره به اينکه همواره رسانهها گلايهمندند که جايگاه سخنراني براي آنها به خوبي ديده نميشود افزود: اداره آموزش و پرورش 20 تا 30 صندلي دستهدار براي تامين رفاه اين قشر در اختيار قرار دهد.

وي با اشاره به اينکه با بانک ملي همدان براي حضور مسئولان و تصويربرداران هماهنگ شده گفت: نوحهخواني حماسي به مناسبت ايام فاطميه پيشبيني شده است.

روحي از توزيع 150 هزار اقلام تبليغاتي روز 22 بهمن ماه خبر داد و افزود: مسير راهپيمايي 22 بهمن ماه از ميدان امامزاده عبدا... (ع) به سمت بلوار آيتا... کاشاني، بلوار خواجه رشيد، آرامگاه بوعلي، پيادهراه بوعلي و ميدان امام(ره) است که از ساعت 10 شروع خواهد شد.

وي با اشاره به حضور اقشار مختلف مانند کارگران با لباسهاي فرم در اين راهپيمايي گفت: برپايي غرفه فرهنگي و تعيين جايگاه اين غرفهها حائز اهميت است..

 

روحي اظهار کرد: امسال گروه سرود يکهزار و 357 نفري با حضور دختران پايه متوسطه اول اجرا ميشود.

 

 ميگويند 40 عدد کامل است نه تنها عدد کامل است بلکه نشانه کمال و تکامل نيز ميباشد.

انسان در 40 سالگي به کمال وجودي خود ميرسد. حضرت موسي 40 روز در کوه طور ماند و پيامبر عظيمالشأن اسلام در سن 40 سالگي به پيامبري مبعوث شد. اصولاً چله گرفتن براي هر چيزي مرسوم است. چهل روز، چهل هفته و 40 سال از جمله اين چله گرفتنهاست. بگذريم هدف از بيان مقدمه آن بود که اهميت چهلمين سالگرد پيروزي اسلامي را بيش از پيش متوجه شويم. آنهم در شرايطي که دشمنان قسم خورد هاي انقلاب تمام تلاش خود را بکار گرفتهاند که ملت ايران 40 سالگي انقلاب خويش جشن نگيرد. به طوري که جان بولتون مشاور امنيت ملي ترامپ اعلام کرده بود نبايد بگذاريم انقلاب اسلامي ايران به جشن 40 سالگي برسد و به لطف الهي ملت بزرگ ايران 40 سالگي انقلاب که اوج کمال و پختگي نظام اسلامي است را با وجود همه دشمنيها و کينههاي دشمنان ولي عليرغم تمامي تهديدها و تحريمها در حال جشن گرفتن است و فردا 22 بهمن 97 40 سال از سال از بهمن 57 ميگذرد.

و به همين مناسبت همه ما از پير و جوان و بازاري و کارمند دانشجو و دانشآموز و همه قشرها براي پاسخ به ياوهگوييهاي دشمنان پرشور و شعورتر از هر سال جشن حضور چهلم در روز 22 بهمن را برگزار خواهيم کرد.

 ميگويند 40 عدد کامل است نه تنها عدد کامل است بلکه نشانه کمال و تکامل نيز ميباشد.

تا افتخار حضور پرشکوه ملت در 40 سالگي چشم جهانيان را خيره کند و بدانند که ملت بعد از 40 سال آنچنان به بلوغ و رشد سياسي و ديني و ملي رسيدهاند که عليرغم برخي مشکلات و نابسامانيها در حوزههاي اقتصادي که بيشتر ناشي از دشمني دشمنان و تحريمهاي ظالمانه و برخي نيز نتيجه سوء مدير و ناکارآمدي برخي مسئولان است حضور خواهند يافت زيرا که ميدانند راه حل مشکلات و مقابله با دشمنان حضور در صحنه است نه قهر و خانه نشستن بلکه با صداي رسا فرياد ميزنيم که انقلابمان را دوست داريم و نظام را متعلق به خودمان ميدانيم همانگونه که امام راحل(ره) تأکيد شايد ميفرمايد: مردم صاحبان اصلي انقلاب و ولينعمت مسئولان هستند.

و امام فرمود: حفظ اين پيروزي از اصل پيروزي مشکلتر است.

و باز فرمود: پيروزي انقلاب رهين همه ملت است و در فراز ديگر ميفرمايد:

اين پيروزي ارتباط به من نداشت من يک طلبه هستم و نبايد اين را به من منتسب کنيد.

بايد از اين پيروزي که در 22 بهمن 57 به دست آمد حفاظت کنيم و همانگونه که آن پير فرزانه فرمود: 22 بهمن بايد سرمشق ما باشد در طول تاريخ و براي نسلهاي آينده حال در سال چهلم پيروزي انقلاب دهه فجر و 22 بهمن را جشن ميگيريم که ثابت کنيم ما سرنوشت خود را خود تعيين ميکنيم نه بيگانگان. رهبر معظم انقلاب ميفرمايد: «22 بهمن در حيات تاريخي و ملي کشور و هدايت سرنوشت ملت ايران به سوي حق و صلاح نقش بزرگي داشته است» و يا اينکه «حادثه 22 بهمن و پيروزي انقلاب پايان تحقير ملت ايران بود» و معظمله در خصوص اهميت 22 بهمن ميفرمايد: «راهپيمايي 22 بهمن در جهان يک پديده بينظير است هيچ کشوري در هيچ مراسمي چنين اجتماعي ار در شهرهاي بزرگ و کوچک به خود نميبيند و به ياد ندارد اين مخصوص شماست»

حال 22 بهمن 97 فرا رسيده است و 22 بهمن به يادماندني از 40 سالگي انقلاب که نشانه اقتدار و عظمت ملت و جمهوري اسلامي در سال چهلم خواهد شد و نشانه رشد و بالندگي يک ملت که پاسدار ارزشهاي انقلاب الهي خويش است.

مقام معظم رهبري در اين زمينه ميفرمايد: «روز 22 بهمن و راهپيمايي 22 بهمن مظهر اقتدار ملي است مظهر اقتدار ملت ايران است. مظهر حضور مردمي و ارده و عزم ملي ملت ايران است که مرد و زن و پير و جوان در همه شرايط به خيابانها ميآيند و خودشان را در سر کشور در مقابل چشمببنندگان قرار ميدهند اين خيلي با عظمت است»

پس افتخار و عظمت شما با حضور در راهپيمايي 22 بهمن در 40 سالگي انقلاب است همه خواهيم آمد فردا چشم جهانيان اعم از دوستان و دشمنان انقلاب به سوي شماست وعده ما و شما ميدان امام خميني(ره) شهر همدان و تمامي مسيرهاي راهپيمايي 22 بهمن در سراسر کشور و با اين جمله امام اين مقال به پايان ميرسد که ميفرمايد: جاويد باد پرچم پرافتخار الله اکبر که رمز پيروزي مجزهآساي ملت بزرگ ايران است»

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com