سامانه «سجاد» چیست؟ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93574 تاریخ انتشار:  1398-02-25 - 09:10 تعداد بازدید:  33
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سامانه «سجاد» چیست؟

اجتماعی


 مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده ضمن تشریح عملکرد سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) از تکمیل اطلاعات این سامانه از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط خبر داد.
امیرشجاعان در گفت وگو با ایسنا سامانه «سجاد» را تشریح و اظهارکرد: بعد از اینکه عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور- مسئولیت قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده را پذیرفت در وزارت کشور سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) را طراحی کردیم.
وی با بیان اینکه این سامانه چهار حوزه اصلی دارد، گفت: بخش اول حوزه امداد و نجات است. در بخش امداد و نجات کلیه اقداماتی که در این بخش انجام شده است و یا انجام خواهد شد را ثبت می کنیم. به‌طور مثال اطلاعات امدادرسانی‌های انجام شده یا بسته‌های غذایی توزیع شده میان سیل‌زدگان و یا افرادی که اسکان موقت یافتند از طریق دستگاه های ذی‌ربط مانند هلال احمر و .... دریافت و در سامانه ثبت می‌شود. ثبت تمامی اطلاعات باعث می‌شود که عملیات به‌درستی انجام شود.
مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در پاسخ به این سوال که آیا امدادرسانی‌هایی که توسط سازمان‌های مردم‌نهاد صورت می‌گیرد نیز در این سامانه ثبت می‌شود یا خیر،اظهارکرد: سعی داریم تمامی امدادرسانی و توزیع اقلامی که توسط سازمان‌های مردم‌نهاد نیز صورت می‌گیرد را دراین سامانه ثبت کنیم.
وی اضافه کرد: حوزه دیگر این سامانه برآورد خسارات است. در این حوزه اطلاعات بخش‌های خسارت دیده که توسط تمام دستگاه‌های ذی ربط ازجمله بنیاد مسکن، آبفا، توانیر و دیگر مجموعه‌ها تهیه می‌شود را با جزییات وارد سامانه می‌کنیم تا دقیقا مشخص شود که به چه قسمت‌هایی خسارت وارد شده است و براساس این اطلاعات و جمع‌بندی آن‌ها بتوانیم میزان خسارات را مشخص کنیم.
شجاعان در ادامه به تشریح بیشتر این بخش پرداخت و گفت: به‌طور مثال در بخش کشاورزی آمار خسارت‌های وارد شده به این بخش توسط مروجین کشاورزی براساس دستورالعمل‌هایی که طراحی کردیم، تکمیل می‌شود سپس با عکس‌های هوایی کنترل شده تا میزان دقیق خسارت برآورد شود و پرداخت خسارت نیز از طریق کمیته مربوطه تعیین و انجام می‌شود.
مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده ادامه داد: بعد از این که خسارات با دقت مشخص شد، حوزه بعدی تخصیص منابع و پرداخت خسارت است که این پرداخت بر اساس دستورالعمل‌های مصوب صورت می‌گیرد. به عبارت دیگر براساس میزان خسارت وارده پرداختی‌ها محاسبه و به مرور به حساب فرد که اطلاعات آن قبلا دریافت شده است، واریزمی‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از این پرداخت‌ها در بخش‌های کشاورزی و دامداری به صورت نقدی انجام خواهد شد و  در مواردی مانند تخریب پل و ساختمان عمومی تبدیل به پروژه می‌شود، گفت: درحوزه چهارم سامانه «سجاد» سیستم مدیریت پروژه وجود دارد که از ابتدا تا انتهای پروژه را مدیریت می‌کند، منابع را بر اساس پیشرفت تخصیص می‌دهد و کار مدیریت می‌شود.
شجاعان در پایان اظهارکرد: این سامانه در اختیار عموم مردم نیست و انتقال اطلاعات از طریق شبکه داخلی انجام می‌شود اما خروجی آنها را برای اطلاع عموم در سایت‌ها قرار خواهیم داد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com