24 خرداد؛ آغاز به کار فعالیت شوراهای اجتماعی محلات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94762 تاریخ انتشار:  1398-03-22 - 11:02 تعداد بازدید:  229
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار خبر داد:
24 خرداد؛ آغاز به کار فعالیت شوراهای اجتماعی محلات

اخبار

شهردار همدان با تأکید بر اینکه شورای اجتماعی محلات، گامی برای ایجاد تحول اساسی در مدیریت شهری خواهد بود؛ خبر داد: 24 خردادماه امسال طی مراسمی این شوراهای محله‌ای همراه با قرائت سوگندنامه به‌طور رسمی در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی شهر، کار خود را آغاز می‌کنند.
به گزارش دبیرخانه دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان؛ عباس صوفی در این باره گفت: شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات پس از گذشت روند قانونی کار، وضعیت عملیاتی به خود گرفته است تا با اجرای این طرح، روحی تازه را در کالبد مدیریت شهری، شاهد باشیم.
وی اظهار کرد: شورای اجتماعی محلات به صورت آزمونه در 4 محله شهر همدان با هدف مشارکت شهروندان در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری و در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات راه‌اندازی شد که امید است این مهم، بسط و گسترش پیدا کند.
صوفی با بیان اینکه تشکیل شورای اجتماعی محله در محلات کوی شهید مدرس، جولان، محمدیه و کوثر مدنظر قرار گرفته است؛ افزود: دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات به عنوان سیاستگذار در مرکز همایش‎های قرآنی و بین‌المللی شهر و دبیرخانه‌های عملیاتی نیز در مناطق و نواحی شهرداری همدان مستقر هستند.
شهردار با اشاره به برنامه‎ریزی‌های آموزشی دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات، عنوان کرد: محوریت این آموزش‌ها شامل آشنایی با مبانی مدیریت شهری، دستورالعمل شوراهای اجتماعی محلات، کار گروهی، ارتباط موثر و برنامه‌ریزی محلی است که در 2 گروه کارکنان شهرداری و اعضای شورا‌های اجتماعی محلات پیش از آغاز به کار رسمی این شوراها، برگزار می‌شود.
صوفی بیان کرد: این امور نشان می‌دهد که بهترین حالت ممکن وضعیت این شورا در شناسایی بهتر مشکلات محله، انگیزه داوطلبانه بودن عضویت در شورا، اعتماد مردم به شهرداری، هم‌افزایی بین دستگاه‌های خدمات‌رسان در محلات، هویت اجتماعی و احساس تعلق و برنامه‌های مرتبط با وضعیت محله است.
وی با بیان اینکه حضور دیگر دستگاه‌های دولتی و دیگر نهادها موجب هم‌افزایی در تصمیم‌گیری‌ها و افزایش رضایت مندی شهروندان خواهد شد؛ از همه آنان دعوت کرد تا در اجرای این طرح هم‌قدم با شهرداری، مشارکت داشته باشند.
شهردار ادامه داد: البته شهرداری همدان در قالب تفاهم‌نامه‌ای با سازمان های آموزش‌و‌پرورش، بسیج، نیروی انتظامی، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر، نمایندگان این دستگاه‌ها و نهادها را در شورای اجتماعی محلات به عضویت درآورده است که در آینده نزدیک دیگر سازمان‌ها نیز در جمع این شورا قرار خواهند گرفت.
صوفی با اشاره به اهمیت شورای اجتماعی محله به عنوان نهادی تازه تأسیس از نظر رویکرد مشارکتی جدید و متفاوت؛ عنوان کرد: در این اقدام ارزشمند به دنبال تقویت جلب مشارکت‌های مردمی محله در راستای رويکرد نوين در مشارکت شهروندي با توجه به وضعيت شوراي اجتماعي محلات هستیم که به دليل شکل ساختاري، برنامه‌ها و مصوبات از الگوي نويني تبعيت مي‌کند.
وی با تأکید بر اینکه همواره به دنبال تقویت بیشتر مشارکت شهروندان در تصمیمات شهری بوده‎ایم؛ معتقد است: بهره‌مندی از دیدگاه و مشارکت مردم در ارتقای سطح کیفی خدمات‌رسانی مدیریت شهری مهمترین اصل در شکل‌گیری این شورای محلی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com