اصرار رئیس مجمع بر گزینه موردنظر همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119746 تاریخ انتشار:  1400-06-29 - 08:24 تعداد بازدید:  193
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اصرار رئیس مجمع بر گزینه موردنظر

نویسنده : محمد ترابی

داخلی

■ فلاحی می‌گوید انصراف عسگری قانونی نیست؛ وزارت کشور می‌تواند انتخاب کند!

پس از اینکه مجمع نمایندگان استان با تأخیری 2هفته‌ای، لیست 5 نفره گزینه‌های پیشنهادی خود به وزارت کشور را انتخاب کردند، این لیست از ابتدا موردتوجه رسانه‌ها، فعالان و احزاب سیاسی قرارگرفته است. در این میان انتقاد‌ها و حواشی پیرامون این لیست 5 نفره صورت‌ گرفت که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
می‌توان گفت که از میان 5 گزینه‌ پیشنهادی مجمع نمایندگان به وزارت کشور، بیش از همه نام 3 تن از نظامی‌های این لیست موردتوجه قرارگرفته است.
از تازه‌ترین حواشی پیرامون لیست مجمع نمایندگان استان‌، می‌توان به نامه انصراف عسگری از داوطلبی برای تصدی استانداری به مجمع نمایندگان اشاره کرد. از سوی دیگر برخی اخبار غیررسمی از احتمال انتصاب قدیر نظامی به عنوان معاون وزیر امورخارجه حکایت دارد.
تغییر در لیست 5 نفره مجمع نمایندگان(انصراف عسگری) و احتمال تغییر مجدد آن (انتصاب نظامی در وزارت امورخارجه)، این شبه را به وجود آورده که آیا مجمع نمایندگان استان دست به اصلاح لیست پیشنهادی خود خواهند زد یا خیر؟
رئیس مجمع ‌نمایندگان استان در این باره می گوید:معرفی گزینه‌های پیشنهادی از سوی مجمع نمایندگان به وزارت کشور، قانون مکتوبی نیست که به‌طور مثال یک عضوی استعفا داده باشد و مجمع نمایندگان در انتخاباتی دیگر فردی را جایگزین کند.
این لیست‌ها که به وزارت کشور داده‌ شده مشورتی هستند، به‌طور مثال یکی از گزینه‌های پیشنهادی در اعتراض به برخی از مسائل انصراف خود را در رسانه‌ها اعلام کرده است؛ اما به این شکل نیست که وزارت کشور حتماً این انصراف‌ها را لحاظ کند و حتی احتمال دارد وزارت کشور همین فرد را انتخاب کند، چراکه این مسائل(انصراف عسگری) وجهه قانون و رسمی ندارد. مجمع نمایندگان استان 5 گزینه را به وزارت کشور پیشنهاد داده، حال هم احتمال دارد که وزارت کشور همانند سایر استان‌ها از این لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان استاندار را انتخاب کند و یا گزینه‌ دیگری را انتخاب کند حتی احتمال دارد که فردی از سوی نهاد ریاست‌جمهوری به وزارت کشور پیشنهاد داده شود.
مسأله این است که وزارت کشور فرصتی برای پیشنهادی گزینه‌ استانداری را پیش روی مجمع نمایندگان قرار داده و در حال‌حاضر لیست پیشنهادی مجمع دستخوش تغییر شده است و احتمال اینکه گزینه‌ نهایی توسط وزارت کشور بدون در نظرگرفتن گزینه‌های پیشنهادی مجمع انتخاب شود محتمل‌تر شده است.
 فلاحی درباره جایگزین گزینه جدید یا تغییر لیست هم گفت:دوستان در مجمع نمایندگان استان اگر خواستار این مسأله باشند، ما جلسه را تشکیل خواهیم داد، با این‌حال تاکنون اعضای مجمع برای تشکیل جلسه مذکور به جمع‌بندی نرسیده‌اند.
 وی درباره اجرای قانون بازنشستگی برای گزینه های استانداری گفت: در ابتدا باید گفت که همه این افراد (گزینه‌های پیشنهادی مجمع برای استانداری) بازنشسته نیستند. از سوی دیگر اگر این افراد بازنشسته باشند در وزارت کشور رد خواهند شد. با این‌حال طبق قانون برخی از این افراد می‌توانند پس از دوران بازنشستگی خود بازگردند. در قانون ذکر شده است که مدت خدمت افرادی که ایثارگری داشته و دارای مدرک فوق‌لیسانس هستند 35 سال بوده و افرادی که ایثارگری داشته و دارای مدرک دکتری هستند، مدت خدمت آنها تا 40 سال افزایش پیدا می‌کند. در نیرو‌های نظامی سن خدمتی به این شکل محاسبه می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com