در نیمه راه هستیم بن‌بست نداریم همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85292 تاریخ انتشار:  1397-07-14 - 06:00 تعداد بازدید:  123
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رهبر معظم انقلاب در اجتماع یکصد هزار نفری بسیجیان:
در نیمه راه هستیم بن‌بست نداریم

بین الملل


رهبر انقلاب اسلامی روز (پنج‌شنبه) در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی با بیان اینکه در ایام حماسه زینبی هستیم، فرمودند: این‌ها توانستند با حرکت‌های خود ماجرای عاشورا را دائمی و زوال ناپذیر کنند. ما هم در چنین روز‌های احساس ارتباط قلبی بیشتری با این شهیدان می‌کنیم
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت ا... خامنه‌ای با بیان اینکه اربعین در پیش است و ملت ایران و عراق در تدارک حماسه بزرگ اربعین است, افزودند: حماسه اربعین یک پدیده فوق العاده‌ای است و هنگامی‌که دنیای اسلام نیازمند این پدیده بود بوجود آمد.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه این جلسه بزرگ در موقعیت بسیار حساسی تشکیل شده است, تاکید کردند: موقعیت کشور، منطقه و جهان، موقعیتهای حساسی است؛ بخصوص برای ما ملت ایران، عظمت ایران یک امر تاریخی است، کشورمان توانسته در عرصه علم فلسفه سیاست و هنر و پرچمداری علوم انسانی در میان همه ملت های جهان سرافراز بایستد و خود را نشان دهد، عظمت ایران امروز هر منصفی به ناچار مجبور به تاکید آن است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: در این 200 سال از دوران قاجار و منحوس پهلوی عظمت ایران لگدمال شد، جمهوری اسلامی کشور ایران را از زیر سلطه آمریکا و انگلیس بیرون کشید.
 حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با بیان اینکه جمهوری اسلامی در طول این 40 سال عمر خود در مقابل دست اندازی دشمنان سینه سپر کرده است، تصریح کردند: برای اولین بار در یک جنگی از تجزیه کشور برخلاف گذشته ها جلوگیری کرده است، شكست ناپذيري ملت ايران به بركت اسلام است.
ایشان در ادامه فرمودند: در این چهل است ملت ايران احساس ضعف نكرد ، نداشتن ابتكار برای تداوم پيروزی موجب عقب ماندگي و پيش روي دشمن مي شود و اگر مغرور بشويم ناكام خواهيم ماند. باید تلاش و مجاهدت و شجاعت داشت، لکن چیزی که برای شما جوانان مهم است که نوک پیکان این حرکت عظیم شما جوانان هستید، پیران اگر خسته و از کار افتاده نباشد می توانند شمارا راهنمایی کنند اما موتور محرک این قطار شما جوانان هستید.
رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: در جهاد با طاغوت و تجزيه طلبان در آغاز انقلاب كه در شمال و غرب كشور پيدا شدند كه جلو دار اين حركت عظيم جوانان بودند. در جهاد سازندگی كه از رويش‌های آغاز انقلاب بود, جوانان بودند كه اين جهاد را شروع كردند.
فرمانده معظم کل قوا با اشاره به نقش پررنگ جوانان افزودند: این جوانان بودند که درجهاد عليه تهاجم فرهنگی دهه هفتاد و جهاد علمی دهه هشتاد و جهاد با تروريسم تكفيری و جهاد علمی و اقتصادی برای حل مشكلات حضور داشتند. شاید 100 هزار کار مهم مربوط به طبقات ضعیف در نقاط دور دست را درحال انجام هستند و این یک سرمایه عظیم برای کشور است و این نقش جوانان است که مژده آینده بهتر کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه راه پرپيچ و خم است و دشمن به طور كامل در برابر ما فعال است, فرمودند: ما بايد در برابر موانع اين راه را طی كنيم.گام اول اين است كه وجود دشمن را حس كنيم. تا انسان نداند دشمن در براير اوست سلاح لازم را در دست نمی‌گيرد و حرز و حفاظ و سنگر بوجود نمی‌آورد.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افزودند: گام دوم اعتماد به نفس است، بزدل و ترسو نبودند؛گام سوم شناخت حوزه و عرصه تهاجم است، باید تهدید دشمن را درست فهم کنیم و اندازه آن را درست بشناسیم.
ایشان اظهار کردند: همه ملت باید درک درستی از دشمن داشته باشند. عرصه‌های نبرد دشمن اسلام و ايمان اسلامی است، آمریکا از اسلام سیلی خورده و از انقلاب اسلامی کینه در دل دارند. آمریکایی‌ها پیش از انقلاب در کشور همه کاره بودند و سرمایه‌های کشور با میل آنها جابجا می‌شد و سیاست بر میل آنها چیده می‌شد؛ اما اسلام و انقلاب دست آنها را کوتاه کرده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با استفاده از رسانه‌ها به دنبال تصویر سازی در دنیا هستند, گفتند: یکی از تصویرهای غلط این است که فکر می کنند در موضع قدرت هستند، البته قدرت سخت افزاری آنها قابل نشان دادن است؛ اما ابزار اصلی برای تسلط قدرت ترم افزاری است. در نبرد جهانی اهداف بوسیه قدرت نرم افزاری محقق می‌شود. قدرت نرم افزاری یعنی منطق, استدلال و سخن نو به میان آوردن. اینها سخن نو و منطق ندارند.
ایشان با اشاره به اینکه امروز لیبرال دموکراسی آمریکا در دنیا مفتضح است و مورد انتقاد صاحب نظران دنیا قرار گرفته افزودند: تصویر سازی آنها از خودشان دروغین است.آمریکای دارای قدرت اتمی تکنولوژی پیشرفته و پول فراوان شکست خورد.آمریکا در عراق, پاکستان, افغانستان و در مواجه با دیگر قدرتهای جهانی شکست خورده و می‌خورد.
ایشان گفتند: به یاد حرف‌هایی افتادیم که ۴۰ سال قبل همین کسانی که نوکران آمریکا بودند و خود آن‌ها مژده می‌دانند ۶ ماهه کلک کنده می‌شود؛ امروز چهل سال گذشته، آن نهال باریک به درختی تناور تبدیل شده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما مشکل اقتصادی و اقتصاد نفتی داریم، تصریح کردند: فرهنگ صرفه جویی بسیار ضعیف است و این عیب است، اما عیب واقعی بن بست است که بحمدا... نداریم. عیب واقعی این است که جوان کشور گمان کند که راه حلی  به جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد؛ برخی ها دنبال القا کردن این حرف ها به جوانان ما هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: امروز سياست مداران بزرگ دنيا ملت ايران را به خاطر مقاومت چهل ساله تكريم می‌كنند كه واقعيت است. سياستمداران پخته حتی در خود آمريكاى غرب ملت ايران را به خاطر چهل سال مقاومت و ايستادگی تحسین می‌كنند.
حضرت آیت ا... خامنه‌ای با اشاره به اینکه امروز ملت ايران خودش را به قدرت تبديل كرده است, فرمودند: کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیاری است که در کمتر کشوری پیدا می شود. منابع جغرافیایی, اقلیمی, نیروی انسانی و امکانات زیر زمین و روی زمین ظرفیتهایی هستند که به خوبی از آنها استفاده نکرده‌ایم.
ایشان تصریح کردند: ما در استفاده نکردن از ظرفیت های کشور در دنیا اول هستیم، ظرفیت بالفعل کشور شما جوانان مومن هستیم، این تصویر واقعی است، جوانان مومن که هم توانایی دفاعی و هم توایی در مسائل فرهنگی و اجتماعی دارند و این یک تصویر واقعی از کشور است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com