رایزنی‌های جاه‌طلبانه همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119575 تاریخ انتشار:  1400-06-18 - 08:15 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رایزنی‌های جاه‌طلبانه

یادداشت

 ۱- تغییر دولت در کشور ما به ویژه اگر با تغییر دیدگاه سیاسی دولت همراه باشد، با تغییر کامل مدیران همراه بوده و تمامی مدیران تغییر را تجربه خواهند کرد.
حتی برخی دولت‌ها به توسعه تغییر معتقد بوده و با این باور تغییر کارشناسان و کارکنان دیگر دولت تا راننده و نیروی خدماتی را نیز انجام می‌دهند.

۲- برخی مدیران دولتی با این روند کاملاً آشنایی داشته و به عنوان مدیرانی حرفه‌ای در زمینه عزل و انتصابات اقدام می‌کنند.
این دسته از مدیران ابتدا با شناسایی جهت باد، اندیشه‌های خود را با دولت جدید تنظیم کرده و سپس با شناسایی موثرین دولت جدید سعی در رایزنی برای حفظ موقعیت مدیریتی خود یا جابه‌جایی مدیریتی می‌کنند.

۳- این روند دلیلی شده تا در ۴۰ سال گذشته مدیران ثابتی در طبقه مدیران حضور داشته و فقط جای آنها جابه‌جا شود اما در هر دوره ای این افراد مدیر باشند.
مدیرانی که ناتوانی آنها ثابت شده اما حرکات  نمایشی و حامی‌سازی سیاسی آنها مانع تغییر و دست زدن به آنها از سوی دولت‌ها شده است.

۴- روند تغییرات در دولت سیزدهم نیز آغاز شده و باز رایزنی‌های جاه‌طلبانه این دسته از مدیران برای بقای مدیریتی آغاز شده و شدت یافته است.
این رایزنی ها و سیاسی کاری‌ها در شرایطی است که در گام دوم انقلاب نیاز به مدیریت جوانان و تحول در تفکر و اندیشه مدیران بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.
۵- در استان همدان نیز تلاش مدیران همیشگی برای بقا  بسیار مشهود است و در این زمینه تلاش افراد شناخته شده به حمایت از اندیشه‌ها و سیاست‌های دولت قبلی بیش از دیگر مدیران است.
شاید بقا و ارتقای  ویژه مدیران سیاسی  احمدی‌نژاد در دولت روحانی در استان این تلاش را برای این دسته از مدیران منطقی و معقول جلوه دهد اما باید توجه داشت که دولت سیزدهم وعده تغییر داده و این تغییر با بازگشت به اصول انقلاب و مردم شدنی است.

۶- در روند تغییر موضوعی که اهمیت دارد، زمان است و نباید زمان زیادی صرف تغییر مدیران شود بلکه دولت و مدیران ارشد آن باید سریع‌تر پرونده تغییرات را بسته و از مدیران دولت، کار جهادی مطالبه کنند.
طولانی شدن روند تغییرات موجب رها شدن کارها، مشغول شدن مدیران به رایزنی‌های جاه‌طلبانه و از دست رفتن فرصت توسعه و اجرای برنامه‌ها در استان و کشور خواهد شد.

۷- بقای مدیران پاکدست، کاربلد، مردمی، غیر سیاسی و دلسوز و خادم مردم هیچ اشکالی ندارد آنچه اشکال دارد بقای مدیران باندی، سیاسی‌کار، متخلف و ریا کاری است که در این دولت قصد دارند از الصاق عنوان انقلابی برای خود دکانی دست‌وپای کرده و تداوم ارتزاق مدیریتی داشته باشند.
عزل این دسته از مدیران و انتصاب مدیرانی مردمی و آشنا به منافع و امنیت ملی در استان از هر کاری واجب‌تر و نفع آن برای تمامی مردم خواهد بود و نباید در این زمینه لحظه‌ای درنگ کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com