شناسایی ۱۰۰مورد فرار مالیاتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138648 تاریخ انتشار:  1403-04-16 - 11:59 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل امور مالیاتی استان خبر داد
شناسایی ۱۰۰مورد فرار مالیاتی

اقتصادی


سال گذشته صددرصد درآمد پیش‌بینی شده وصول شد، از ابتدای سال‌جاری تاکنون نیز 100مورد فرار مالیاتی در استان همدان شناسایی شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از شناسایی ۱۰۰مورد فرار مالیاتی از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

وجیه‌ا... ذکوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با شناسایی این تعداد فرار مالیاتی، افزون بر ۳۰۰میلیارد تومان مالیات در راستای پرداخت از آنان مطالبه شده است.
وی افزود: در سال گذشته افزون بر 3هزار و ۴۹۱میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان همدان پیش‌بینی شده بود که از این میزان درآمد مالیاتی صددرصد آن محقق شد.

وی با اشاره به اینکه امسال فعلاً به دلیل اینکه  اظهارنامه‌های مالیاتی تمدید شده است برای همین هنوز هدفگذاری درآمد مالیاتی سال‌جاری استان مشخص و پیش‌بینی نشده است، خاطرنشان کرد: در 3ماه نخست سال‌جاری ۸۵۰میلیارد تومان مالیات در این استان وصول شده که نسبت به مشابه سال گذشته دارای ۲۸درصد افزایش بوده است.

ذکوری در ادامه با بیان اینکه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه شرکت‌ها و اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه است، خاطرنشان کرد: به منظور تکریم مؤدیان مالیاتی تسلیم اظهارنامه مشاغل (اشخاص حقیقی) تا ۱۵تیرماه امسال تمدید شده ضمن اینکه اظهارنامه‌های مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار نیز تا پایان مردادماه سال‎جاری مهلت دارند که تسلیم‌نامه خود را ارسال کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان همدان همچنین با بیان اینکه امسال سازمان مالیاتی کشور 3روش را برای اظهار مالیات مؤدیان بخش اشخاص حقیقی و مشاغل و اصناف پیش‎بینی کرده است، تصریح کرد: فروش کسانی که زیر ۱۸میلیارد تومان در سال۱۴۰۲ بوده باشد و یا اینکه 2نفر باشند و مشارکت‌های مدنی آنها تا سقف ۳۶میلیارد تومان فروش داشته باشد، مشروط به اینکه سهم یک نفر از  ۱۸میلیارد تومان رد نشود، می‌توانند از فرم تبصره۱۰۰  استفاده کنند و مالیات خود را به‌صورت مقطوع پرداخت کنند.

ذکوری ادامه داد: آنها می‌توانند با مراجعه به درگاه mytaxgov.ir، فرم‌های تبصره۱۰۰ پیش‌بینی شده مالیاتی مشخص شده را تأیید کرده و مالیات را با تقسیط در همان درگاه پرداخت کنند.

وی یاد آور شد: مؤدیان بالای ۱۸میلیارد تومان دارای فروش، جزء گروه دوم و سوم بوده که برای این مؤدیان اظهارنامه پیش‎فرض و یا تعاملی در نظر گرفته‌ایم و اگر مؤدیان اظهارنامه‌های پیش‌فرض  همین اظهارنامه را بپذیرند مالیات آنها نیز مقطوع خواهدبود.

مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به اینکه اگر برای کسانی که اظهارنامه پیش‌فرض و تعاملی و فرم تبصره۱۰۰ بارگذاری نشده باشد باید اظهارنامه عادی بدهد، مطرح کرد: برای مؤدیانی که  اظهارنامه پیش‌فرض و یا تبصره۱۰۰  بارگذاری شده اما مورد قبول شخص نیست این مؤدیان هم می‌توانند اظهارنامه عادی بدهند و مالیات خود را محاسبه و به سازمان مالیاتی کشور پرداخت کنند.

ذکوری همچنین با اشاره به سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی نیز تصریح کرد: از ابتدای دی‌ماه سال‌جاری تمام اشخاص حقوقی و شرکت‌ها مشمول سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی شدند و باید صورتحساب خود را از طریق این سامانه صادر کنند.

وی با بیان اینکه اصل طلا، پلاتین و جواهر مشمول ارزش افزوده نیست و صرفاً کارمزد و سود فروشنده مشمول ۹درصد ارزش افزوده می‌شود، گفت: در این رابطه طلا فروشان و فروشندگان طلا، جواهر و پلاتین هم از اول دی‌ماه مشمول این قانون شدند و باید از طریق این سامانه فاکتور صادر کنند و در فاکتورهای صادره اصل طلا، کارمزد و اجرت ساخت طلا، سود طلا و ارزش افزوده را جداگانه در فاکتور درج کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان همدان ادامه داد: از طرف دیگر کسانی که (اصناف) سقف فروششان در 6ماه نخست سال۱۴۰۲، ۱۸میلیارد تومان را رد کرده باشد از یکم دی‌ماه سال۱۴۰۲ مشمول صدور پایانه فروشگاهی خواهندشد و اگر در ۹ماهه نخست سقف فروش آنها ۱۸میلیارد تومان را رد کند از یکم فروردین‎ماه سال۱۴۰۳ و اگر در ۱۲ماهه سال۱۴۰۲ سقف فروش ۱۸میلیارد را رد کنند از اول تیرماه سال‌جاری مشمول نصب پایانه فروشگاهی و سامانه مؤدیان خواهندبود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com