1399-04-161399-04-26bool(false) بگو یا علی (ع) و با عشق آغاز کن همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 تير 1399 - شماره 3803
 
امروز : پنجشنبه ، 26 تير 1399

Today : Thu, July 16, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102195 تاریخ انتشار:  1398-09-11 - 11:06 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بگو یا علی (ع) و با عشق آغاز کن

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت

 سرانجام پس از ماه‌ها تب و تاب و جنب و جوش‌های آشکار و پنهان مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با ثبت نام داوطلبان نمایندگی همزمان با سراسر کشور از 13 آذرماه در شهرها و بخش‌های استان همدان آغاز شد.
انتخابات مجلس شورای اسلامی که دهمین دوره چهار ساله آن را هم رو به پایان داریم، از همان انتخابات دوره اول پرشور و با حضور گرم و حماسی قشرهای مختلف مردم انقلابی کشورمان به سرانجام خوب رسیده است و صرف نظر از عملکرد بسیار بحث برانگیز و قابل تحلیل نمایندگان منتخب مردم در ادوار گذشته مجلس، قطعاً بیشترین سرنوشت جامعه ایران تا این برهه از تاریخ متأثر از زاویه نگاه نمایندگان مردم به روند ساز و کارهای اجتماعی و سیاسی و همچنین تأثیر قوه مقننه می باشد.
با این حال و با توجه به شرایط روز کشورمان و تحولات بین‌المللی که پیرامون موجودیت انقلاب اسلامی و کشور و ملتی مستقل به نام جمهوری اسلامی ایران شکل می‌گیرد، آگاهان سیاسی بر این نکته اتفاق نظر دارند، که انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز در پیش داریم و کیفیت این انتخابات و شخصیت نامزدهای انتخاباتی و طیف‌هایی که می‌خواهند در مجلس یازدهم برای کشور و مردم تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری کنند، در این فرآیندسازی اثر مستقیم و صددرصد دارد.
احساس مسئولیت عمومی چه از جانب افرادی که قصد نام‌نویسی برای رقابت‌های انتخاباتی دارند، و چه مردمی که قصد دارند با آرای خود بهترین‌ها و اولاترین‌ها را برگزینند و راهی مجلس قانون‌گذاری کنند، لازمه این حرکت بزرگ سیاسی است.جامعه ایران امروز سرمایه‌های گرانقدری به نام نیروی انسانی دارد که تحصیل کرده و آشنا به تحولات جهانی هستند و چون در شرایطی دشوار بزرگ شده و تحصیل کرده‌اند، با مشکلات جامعه خود نیز آشنایی کامل و ملموس دارند.
نمایندگان جوان و پرانرژی و پرانگیزه‌ای می‌توانند با رأی مردم به مجلس یازدهم راه یابند و در کنار نمایندگان با تجربه و کارآزموده‌ای که آنان نیز احتمالاً با تجدید نظر مردم حوزه‌های انتخاباتی خود وارد مجلس می شوند مشکلات و مطالبات مردم را آگاهانه و با احساس مسئولیت و وجدان بیدار به چالش بکشند و تصمیم عاقلانه و آینده‌نگرانه بگیرند. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌تواند انتخاب سمبل‌های عشق و شور و نشاط خدمت و سازندگی و هدایت جامعه ایران به سمت و سوی افق‌های آبادانی و پیشرفت و نجات از گرفتاری‌های ریشه خشک کن باشد.
می شود و شایسته است و خدا هم دوست دارد مجلس یازدهم قانون‌گذاری برای ایران بزرگ و ملتی بزرگ با ترکیب شخصیت‌ها و رجالی شکل بگیرد که لایق در اختیار گرفتن سکان هدایت این مرز و بوم و این کشور ثروتمند و برخوردار و تأثیرگذار در منطقه وسیع خاورمیانه باشند و آیندگان و تاریخ ایران قضاوت سزاوارانه‌ای در حق آنان داشته باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com