50 مورد پلمب مراکز درماني غيرمجاز همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85249 تاریخ انتشار:  1397-07-11 - 06:38 تعداد بازدید:  126
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون درمان علوم پزشکي خبر داد
50 مورد پلمب مراکز درماني غيرمجاز

داخلی


بر کسي پوشيده نيست که بهداشت از قبل از تولد تا زمان مرگ همراه و همگام با مردم است و ضرورت آن ايجاد مي‌کند که مسئولان در اين ارتباط تمام توان خود را به کار ببندند تا با تغيير سياست‌هاي دولت از جمله تورم، گراني و يا مشکلات فرامرزي هيچ خللي در اين ارتباط ايجاد نشود.
هر چند دولت با اجراي طرح بزرگ تحول سلامت به دنبال ايجاد تغيير در نظام سلامت ايرانيان برآمد اما به نظر می‌رسد هنوز برخي مباحث و مشکلات ناشي از اجراي آن نتوانسته طرح را به هدف نهايي خود نزديک کند که مسئولان در صدد رفع نواقص کار هستند.
با اين توصيف نبايد از نظر دور داشت که با اجراي طرح تحول سلامت، در سه سال اخير به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان تخلفی در خصوص زير ميزي گرفتن برخی پزشکان ارائه نشد و در شهرستان‌هاي دور از جمله کبودراهنگ و نهاوند شاهد مستقر شدن به ترتيب 30 و 40 پزشک متخصص شدیم که در سایر شهرستانها نیز چنین بود.
به گفته محمدرضا عبادي استقرار اين پزشکان به اين علت بود که تعرفه‌هاي پزشکي در سال 94، منطقي شد و پزشکان با اين نرخ ديگر دنبال زيرميزي و يا خدمت نکردن در مناطق دور نبودند.
پلمب 50 مراکز درمانی غیر مجازی که مجوز درمان نداشتند از پزشکان قلابی حوزه زنان و زایمان گرفته تا دندان پزشکی نیز خبری بود که در این جلسه ارائه شد تا نوید بخش نظارت هر چه بهتر این معاونت بر حوزه درمان باشد.
اضافه شدن 700 تخت بيمارستاني به مجموعه تخت‌هاي استان، افزايش تجهيزات پزشکي از جمله دستگاه MRI که تا قبل از اين طرح فقط يک مورد آن هم، متعلق به بخش خصوصي در استان بود انقلاب بزرگی در سلامت به وجود آورد که با همه اين مباحث در حوزه پرستاري گلايه‌هايي از جمله کمبود نيروي انساني مطرح است که با وجود افزايش تخت بيمارستاني و نيز امکانات درماني در اين حوزه دچار ضعف بوديم چنانچه به ازاي هر تخت در استان 1/1 نيروي پرستار مشغول به کار است که اين رقم در رنج کشوري 7/1 است و البته پاسخ معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان در این خصوص این است که مجوز لازم برای استخدام باید از وزارت صادر شود که پیگیر این موضوع هستند.
اما اتفاق خوبي که به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان در استان رخ داده است تحول در حوزه دندانپزشکي است که خدمات در اين حوزه با ايجاد"اورژانس شبانه‌روزي" تغيير کرده است تا هيچ فردي مجبور نباشد از شب تا صبح درد دندان بکشد. اين مرکز هم اينک در بيمارستان قلب فرشچيان آماده خدمت به مردم است.
همچنين دندانپزشکي زير بيهوشي براي کساني که نمي‌توانند لحظه کشيدن دندان را تحمل کنند نيز به زودي در بيمارستان بعثت راه‌اندازي خواهد شد که این دو نوید بخش حرکت علوم پزشکی در خدمات رسانی هر چه بهتر به مردم حتی در شرایط بد اقتصادی است.
عبادي در خصوص سکته حاد قلبي و مغزي نيز که در کشور و استان به عنوان یکی از بیماری های شایع مطرح است نيز گفت: متأسفانه به دليل روش‌هاي زندگي سن سکته پايين آمده و آمار آن بالا است.
سکته زمان طلايي دارد که اگر در آن زمان براي درمان آن اقدام نشود فرد دچار مرگ و يا عوارض ديگر مي‌شود.
در این جلسه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: استان همدان در زمينه سکته قلبي و برگرداندن فرد به حالت عاديِ خود، به دلیل اطلاع رسانی خوب به عموم و اقدام به موقع مردم برای رساندن فرد بیمار به بیمارستان خوب عملکرده و استان 6 کشور در زمینه مدیریت سکته فلبیاست ولي چون سکته مغزي به دليل ناشناخته بودن و دير ظاهر شدن علائم آن، براي مردم نامفهوم است بیماران دير به بیمارستان منتقل می‌شوند که همین موضوع سبب مرگ شده و يا عوارض جبران ناپذيري برای بیماران به وجود می‌آید.
لارو درماني، ايجاد مرکز طب سنتي، بکارگيري پرستار متخصص، ايجاد سلامتکده در محلات، ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي درمان و پذيرش بيماران از ساير استان‌ها، بکارگيري متخصص بيماري‌هاي رواني در تمام شهرستان‌ها و اقداماتي که استان در ايام زلزله کرمانشاه و نيز پیاده روی اربعين حسینی با اعزام کادر درمانی به ویژه پرستاران در حوزه سلامت انجام داد باعث شد که علوم پزشکي همدان در جشنواره شهيد رجايي رتبه‌دار شده و در زمينه درمان و سلامت خوش بدرخشد.
جلسه معاونت درمان علوم پزشکي همدان که حدود 3 ساعت به طول انجامید همراه بود با ورزش چند دقيقه‌اي همکاران رسانه به دليل پشت ميز نشستن طولانی آنها که به پیشنهاد معاون درمان يکي از مديران این معاونت، ورزش را در ادامه این جلسه انجام و ارائه داد.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com