تلفیق علم و هنر انقلابی بزرگ در صنعت مبل و منبت ملایر به‌وجود می‌آورد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96108 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:21 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تلفیق علم و هنر انقلابی بزرگ در صنعت مبل و منبت ملایر به‌وجود می‌آورد

مادستان


 ملایر- خبرنگار همدان‌پیام: با تشکیل هیأت مدیره بازار مبل ملایر در سال 95 انقلابی بزرگ در این صنعت به‌وجود آمد. گام بعدی در ایجاد تحول و پیشرفت مبل و منبت ملایر ورود این هنر- صنعت به جامعه علمی است که با به‌وجود آمدن رشته‌های دانشگاهی مرتبط و امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد ملایر محقق شد.
رئیس دانشگاه آزاداسلامی ملایر در نخستین نشست هیأت مدیره بازار مبل ملایر با حضور اصحاب رسانه، رؤسای دانشگاه‌ها و فعالان فضای مجازی بیان کرد: در برنامه دوم توسعه استان همدان ، اولویت توسعه شهرستان ملایر در آموزش عالی، کشاورزی و صنعت تعریف شده بود، امروز با اقدامات زیربنایی انجام گرفته در این حوزه‌ها جایگاهی شاخص برای ملایر به‌وجود آمده است.
محمدعظیم خدایاری با بیان اینکه رسالت دانشگاه آزاد در دو بعد آموزشی و پژوهشی تعریف شده است، گفت: در بحث آموزشی بیش از 5 رشته مرتبط با صنایع چوب و طراحی مبلمان داخلی در دانشگاه آزاد تدریس می‌شود و در بعد پژوهشی با توجه به سیاست دانشگاه آزاد که حرکت به سمت دانشگاه نسل چهارم مسئله محور و حل مسئله است، پایان‌نامه‌ها در رشته‌های مختلف با موضوع مبل و منبت و مبتنی بر نیاز این صنعت خواهد بود.
وی با اشاره به گستردگی 300 واحد دانشگاهی و وجود 60 هزار نیروی انسانی فعال در سطح کشور، پیدا کردن بازارهای جدید و گسترش زنجیره فروش را از جمله اقدامات انجام شده دانشگاه آزاد عنوان و بیان کرد: با مساعدت و کار جمعی شاهد توسعه و ایجاد اشتغال مولد در شهرستان خواهیم بود.
 تدریس رشته جدید مهندسی صنایع مبلمان
در دانشگاه ملایر
رئیس دانشگاه ملایر در این نشست با تأکید بر ضرورت گواهی‌نامه دانشگاهی در انگور و مبل و منبت ملایر گفت: اگر دانشگاه در کنار صنعتگران مبل یک بازوی محرکه علمی باشد و به این موضوع فراخ‌تر نگریسته شود، نتایج این همکاری در توسعه شهرستان ملموس‌تر خواهد بود .
خسرو سایه‌وند از تدریس رشته جدید مهندسی صنایع مبلمان از مهرماه در این دانشگاه خبر داد و گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم این رشته جدید را در لیست انتخاب رشته‌های دانشگاهی فرزندان خود قرار دهند.
وی درباره برندینگ و ساپورت علمی، عنوان کرد: مرکز پیشرفته چوب ، منبت و مبلمان در دانشگاه به‌وجود آمده است تا با برگزاری دوره‌های آموزشی و بازآموزی‌، افراد  تخصصی‌تر در صنعت مبل و منبت ورود پیدا کنند.
یکی از اعضای هیأت مدیره بازار مبل، گفت: با تشکیل هیأت‌ مدیره، انقلابی بزرگ در این صنعت به‌وجود آمد و با اقدامات این هیأت ‌مدیره و برگزاری جشنواره مبل و منبت موفق به فروش فوق‌العاده و حضور 60 هزار گردشگر در ملایر شدیم که در نوع خود بی‌نظیر است. رضا فهیمی‌راد انقلاب دوم را ورود این صنعت به جامعه علمی عنوان کرد و افزود: با امضای تفاهم نامه با دانشگاه آزاد، پژوهشگاهی در اختیار ما قرار گرفت تا فعالیت‌های خود را در آن انجام دهیم.
 برگزاری سومین جشنواره مبل و منبت ملایر
 از 21 مرداد تا 1 شهریورماه
رئیس هیأت مدیره بازار مبل از برگزاری سومین جشنواره مبل و منبت ملایر از 21 مرداد تا 1 شهریور خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده، 9 هزار ثانیه تیزر تبلیغاتی در صدا و سیما آماده شده که پیش از برگزاری جشنواره از شبکه سراسری پخش خواهد شد.
یدا... کریمی با اشاره به تبلیغات استانی به مدت 6 ماه پیش از ثبت ملی منبت، افزود: برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی و پخش زنده از شبکه فرامرزی و ملی، تهیه تیزرهای تبلیغاتی، برگزاری دو جشنواره مبل، حمایت و اعزام تیم وزنه‌برداری قدرتی به کشور تاجیکستان، ساخت و پخش مستند ایران من با موضوع مبل و منبت ملایر، حمایت و اسپانسری از قوی‌ترین مردان ایران و ثبت انجمن نمایشگاه‌داران مبل ملایر برای نخستین‌بار در غرب و جنوب کشور از جمله اقدامات هیأت مدیره بوده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com