عدالت وقتی ارزش دارد که مردم طعم آن را بچشند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : سه شنبه ، 6 فروردين 1398

Today : Tue, March 26, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84032 تاریخ انتشار:  1396-12-21 - 05:45 تعداد بازدید:  131
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جهانگیری در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت مطرح کرد
عدالت وقتی ارزش دارد که مردم طعم آن را بچشند

داخلی

 توسعه بدون عدالت، توسعه نیست و وقتی ارزش دارد که آحاد مردم طعم آن را بچشند و وقتی چشیدند، بدانند که عدالت برقرار شده است.
معاون اول رئیس جمهوری در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت با شعار افزایش ثروت خانوارهای ایرانی که با حضور نمایندگانی از 31 استان کشور در سالن سران اجلاس برگزار شد، افزود: عدالت جزو مهم ترین رسالت هایی است که هر انسان آزاده ای باید انجام می دهد.
به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری ادامه داد: در مکتب و مذهب ما عدل و عدالت به عنوان پایه های اصلی و اساسی است و تنظیم کننده امور و ساماندهی کننده آن است.
معاون اول رئیس جمهوری اظهارداشت: حضرت امیرالمومنین (ع) با آن هم عظمت تلاش کرد که عدالت را اجرا کند و در این مسیر به شهادت می رسد البته بدترین تعریف از عدالت این است که آن را به مسائل اقتصادی محدود کنیم و مردم باید در همه زمینه ها از جمله تبعیض، فقر، مبارزه با فساد باید طعم عدالت را بچشند.
جهانگیری خاطرنشان کرد: انسان ها باید از فرصت های مناسب برخودار باشند و شرایط مساوی و رقابتی برای همه وجود داشته باشد، چرا که مهم ترین هدف انقلاب آرمان امام (ره) وشهدا و رهبری استقرار عدالت است.
وی یادآور شد: اگر به دنبال رضایت شهروندان هستیم، باید به دنبال استقرار عدالت باشیم و در همین جا اعلام می کنم که هیچ کس منتی ندارد که 150 هزار یا 75 هزار تومان به سهامداران عدالت سود داده است.
معاون اول رئيس جمهوری به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: وقتی در بخشی نتوانستیم خوب عمل کنیم به مرحله ای می رسیم که حتی رهبری به دلیل اهمیت جایگاه عدالت و آرمان اصلی امام راحل و شهداء بود از درگاه خداوند و مردم عذرخواهی می کند.
جهانگیری ادامه داد: یکی از جنبه های عدالت ، عدالت منطقه ای است، حتما عقب ماندگی های جدی داریم . برخی استان ها محروم ماندند وبرخی جلو رفتند و هرچه سیاست گذاری کردیم که نتیجه این باشد که استان های محروم سرمایه گذار جذب کند متاسفانه این چنین نشد.
وی تصریح کرد: البته کارهای بزرگی انجام شده است وزمانی که دولت یازدهم روی کار آمد، گفته شد که همه استان ها دارای گاز شهری هستند به غیر از استان سیستان و بلوچستان و وقتی پرسیدیم چرا این استان گاز ندارد، گفتند اقتصادی نیست.
معاون اول رئيس جمهوری اضافه کرد: دولت یازدهم بلافاصله اراده کرد و لوله های گاز به زاهدان رسید ودر این دولت مصمم شدیم روستاهایی که آب آشامیدنی سالم وراه آسفالته درست نداشتند، انجام شود. جهانگیری گفت: در طول چهار سال دولت یازدهم به اندازه تمام دولت های گذشته روستاها گازرسانی شد و نزدیک به 12 هزار روستا گازرسانی صورت گرفت.
وی با بیان این که باید در توسعه متوازن حرکت کنیم، تصریح کرد: در برخی مناطق گنج هایی نهفته است که می تواند ایران را تکان دهد و سواحل مکران یکی از گنج های فراموش شده است.
معاون اول رئيس جمهوری با یادآوری این که در تلاش هستیم بیکاری کشور را حل کنیم ، افزود: مساله اقتصاد با تکیه بر اقتصاد مقاومتی انجام خواهد شد و سال 96 دستاوردهای کشور در بخش اقتصادی خوب بود ودر زمینه رشد اقتصادی وسرمایه گذاری جزو سال های نمونه است.
جهانگیری تصریح کرد: تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، باید کار خوب برای مردم فراهم کنیم و شرایط بوجود آوریم که هیچ ایرانی به دلیل بیکاری احساس نکند امنیت وکرامتش آسیب می بیند.
وی ادامه داد: از همه کسانی که علاقمند به ایران هستند، می خواهم در چرخه اقتصادی وارد شوند وسرمایه گذاری کنند و باید در مسیری قرار بگیریم که کارهای بزرگ انجام دهیم. معاون اول رئيس جمهوری با یادآوری این که یکی از کارهای بزرگ از ابتدای انقلاب سهامدار کردن مردم در کارخانه ها بود تا احساس مالکیت کنند، گفت: در دولت رئيس اصلاحات مصوبه ای برای توسعه سهان انجام شد و در دولت های نهم ودهم با موافقت رهبری اقدام و نتیجه این شد که 40 درصد کارخانه ها را به مردم واگذار کنیم تا مردم مالک شوند. جهانگیری با بیان این که اعلام می کنم هیچ کس منت ندارد از این که 150 هزار تومان یا 75 هزار تومان به شما سود داده است، افزود: سودی که قرار شد توزیع شود، عده ای اعلام کردند توزیع نکنید چرا می خواهید پول ها را از کارخانه ها بیرون ببرید. وی ادامه داد: گفتیم اینها سود مالیکت را پرداخت کردند وصاحب سهام شدند وبدهی ندارند چطور افراد پولدار و میلیاردر سهامدار سودشان را بگیرند ولی دیگران 150 هزار تومان سود نگیرند .


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com