نرخ یورو ۵۱۷۰ تومان تعیین شد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 3 ارديبهشت 1397 - شماره 3176
 
امروز : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1397

Today : Tue, April 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84131 تاریخ انتشار:  1397-01-23 - 05:45 تعداد بازدید:  41
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تنش‌هاي قيمت ارز اقتصادي نبود
نرخ یورو ۵۱۷۰ تومان تعیین شد

اقتصادی

 معاون اقتصادی رئیس‌جمهور حذف قاچاق و مقابله با تصمیم احتمالی برخی کشورها درباره برجام در ماه آینده را ۲ دلیل مهم دلار تک‌نرخی اعلام کرد و گفت: با توجه به تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار، نرخ یورو ۵۱۷۰ تومان در نظر گرفته شده است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: مردم به‌ویژه تولید کنندگان، وارد کنندگان و صادرکنندگان نگران نباشند زیرا دولت تمامی مصارف ارزی کشور را با نرخ 4200 تومان تأمین می‌کند.
به گزارش تسنيم، محمد نهاوندیان با بیان اینکه تنش‌های چند هفته اخیر در بازار ارز دلیل اقتصادی نداشت، افزود: میزان صادرات کشور بسیار بیشتر از واردات است و مقدار زیادی مازاد ارز در بازار حساب کالا داریم.
وی گفت: این در حالی است که واردات در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش یافته است زیرا با سیاست‌های دولت شاهد کاهش قاچاق کالا بودیم.
نهاوندیان افزود: با سیاست‌های جدید در بازار ارز در تلاشیم تا ریشه تأمین مالی قاچاق را بخشکانیم و همه چیز را در این بازار شفاف کنیم.
وی گفت: تک‌نرخی شدن ارز در کشور بر اساس محاسبه تفاضل نرخ تورم داخلی و جهانی صورت گرفت و 4200 تومان تعیین شد. نهاوندیان با ابراز اینکه وظیفه بانک مرکزی حفظ آرامش نسبی بازار و سیاست اصلی دولت همچنان کنترل نرخ تورم است، گفت: بر پایه نظام شناور مدیریت‌شده بازار ارز و بر اساس محاسبات کارشناسی با الهام از این بازار، نرخ دلار را 4200 تومان در نظر گرفته‌ایم.
وی تصریح کرد: در این تصمیم‌گیری هیچ محدودیتی بر واردات و صادرات اعمال نمی‌شود و صرفاً در پی ایجاد شفافیت و شناسنامه‌دار کردن همه منابع و مصارف کشور در بازار ارز هستیم.
نهاوندیان حجم مبادلات در بازار پول کاغذی ارز کشور را تنها 5 درصد اعلام کرد و افزود: نباید این بازار پنج‌درصدی و یا نرخ‌گذاری‌های شبانه بر 95 درصد بازار ارز تأثیر بگذارد.
وی گفت: نرخ 4200 تومان برای دلار بر اساس محاسبات در 21 فروردین امسال است و در آینده بر اساس محاسبه تورم داخلی و خارجی، بانک مرکزی ممکن است نرخ جدید در نظر بگیرد.
وی افزود: تا پایان هفته دستورالعمل‌های بانک مرکزی ابلاغ می‌شوند و سیستم بانکی در بازار ارز بیش از پیش درگیر خواهد شد و صرافیها هم عملکردشان با توجه به ارتباطشان با سیستم بانکی مشخص می‌شود.
معاون رئیس جمهور گفت: از این پس بانک‌ها عهده‌دار همه مبادلات ارزی کشور خواهند شد و از عملیات صرافی‌های غیرمجاز به‌طور رسمی جلوگیری می‌شود.
نهاوندیان تصریح کرد: با اجرای دستورالعمل‌های جدید بانک مرکزی، مبادلات ارزی خارج از سامانه مبادلات این بانک، قاچاق تلقی خواهد شد.
وی افزود: با اجرای این سیاست‌ها، خروج غیرقانونی سرمایه از کشور و تأمین مالی قاچاق سخت‌تر خواهد شد و میدان برای تولید کنندگان و وارد کنندگان قانونی بازتر می‌شود. نهاوندیان با بیان اینکه بیش از 50 درصد ارز مورد نیاز کشور برای واردات از بازار آزاد تهیه می‌شد گفت: با تعیین نرخ 4200 تومان، 60 درصد واردات ما ارزانتر از آن چیزی که بود خواهد بود.
وی افزود: دولت خود را متعهد می‌داند تا قیمت کالاهای اساسی و دارو را کنترل کند و در این راه از اضافه درآمد ارزی کشور استفاده خواهد کرد.
نهاوندیان افزود: با توجه به تعیین نرخ 4200 تومان برای دلار، نرخ یورو 5170 تومان در نظر گرفته شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com