1398-10-231398-11-03bool(false) ادارات نهاوند مانع توسعه هستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 بهمن 1398 - شماره 3676
 
امروز : پنجشنبه ، 3 بهمن 1398

Today : Thu, January 23, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  64471 تاریخ انتشار:  1394-07-29 - 05:45 تعداد بازدید:  1456
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار در شوراي اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان
ادارات نهاوند مانع توسعه هستند

مادستان

■ دوشنبه‌هاي ملاقات عمومي برايم حكم عزا دارد
كمالوند- خبرنگار همدان‌پيام: دومين شوراي اشتغال سال 94 شهرستان روز گذشته در حالي برگزار شد كه يك مصوبه بيش از نيمي از وقت جلسه را به خود اختصاص داد. مصوبه اعلام طرح‌هاي مشاركتي و غيرمشاركتي كه قرار بود بخشداران و مديران در حوزه‌هاي مرتبط رايزني و براي اخذ تسهيلات اشتغالزايي واجدين شرايط و متقاضيان را شناسايي، جذب و معرفي كنند.
آنچنان كه از اين مصوبه برمي‌آيد گويا شرايط معافيت مالياتي و... كه در اخذ اين تسهيلات وجود دارد به گفته فرماندار مي‌تواند به اشتغالزايي قابل قبولي برسد و از طرفي با ازدياد تقاضا تلاش براي ايجاد ناحيه‌هاي صنعتي و تحقق زيرساخت‌هاي آن مي‌شود.
در اين خصوص منبت دهفول، قاليبافي و منابع دستي بهترين شرايط كار و در كنار آن فراورده‌هاي دامي و لبني و دامداري بیشترین متقاضيان و شرايط مستعد اشتغالزايي را با توجه به شرايط فعالان موجود اينگونه طرح‌ها در شهرستان را داراست.
در هر حال از ميان بخشداران، تنها بخشدار خزل طرح تعاوني توليدي را معرفي كرد كه در آستانه محقق شدن است.
اما به گفته فرهاد جهانيان در حال حاضر از ميان 30 شرکت صنعتي در شهرك صنعتي نهايت چهار واحد فعال است، اما واحدهاي توليدي، دامداري و لبنياتي فعال و در حال توسعه است. بنابراین مهمترين مشكل در ايجاد اشتغال مربوط به همين واحدهاي صنعتي و بحث نقدينگي كم و مسائل مربوط به آنهاست.
 نهاوند فارغ‌التحصيل بيكار زياد دارد
 فعاليت دست خالي برخي مديران در معرفي طرح‌هاي مربوط به مصوبه اين جلسه فرماندار نهاوند را بر آن داشت تا مديران را به عنوان يكي از موانع توسعه شهرستان معرفي كند.
كريم حميدوند با اعلام اينكه ادارات نهاوند مانع توسعه هستند از اقتصاد مقاومتي گفته كه مورد تأكيد مقام معظم رهبري است و از آن به عنوان يك ضرورت هميشگي نام برد كه بايد در هر شرايطي آن را در نظر داشت و در دستور كار قرار داد.
اما در نهايت نهاوند يك شهرستان ويژه با شهرستان خاص است كه فارغ‌التحصيلان بيكار و جوانان جوياي كار بسياري دارد كه اگر نسبت به آن بي‌تفاوت باشيم و براي اشتغال اين افراد تلاش نكنيم و دست روي دست نگذاريم كه در غير اينصورت سهم‌سوزي كرده‌ايم و بايد جوانان تحصيلكرده‌مان را در گوشه كنار خيابان‌ها ببينيم.
به گفته حميدوند در هر حال حالا زمان كار و توليد و تلاش براي اشتغال و وارد شدن به كار آزاد است؛ چرا كه ايجاد تحول و جدي گرفتن شرايط موجود يك ضرورت است بنابراین بايد كارآفرين را شناسايي و به دنبال تحقق اهداف اشتغالزايي آن با ايجاد زمينه‌ها و شرايط باشيم.
از طرفي وقتي اين همه تحصيلكرده بيكار داريم؛ چرا بازنشسته‌ها را دوباره در اين محل‌ها به كار بگيريم به جاي آنكه از آنها بخواهيم كه به سمت كار آزاد بروند، آنها را به سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال سوق دهيم.
 مديران قدرت ريسك‌پذيري داشته باشند
حميدوند از مديران به عنوان هيأت دولت شهرستان نام برد و خواست تا قدرت ريسك‌پذيري خود را افزايش دهند و با استفاده از فرصت‌هاي موجود براي ايجاد اشتغال و توسعه شهرستان تلاش كنند.
البته حميدوند گاهي به تأثر جلسه را مي‌نگريست و با كنايه‌اي به مديران گفت دعا مي‌كنم تا فرماندار شويد و وقتي مردم به شما مراجعه مي‌كنند و از بيكاري جوان تحصيلكرده خود مي‌گويند و تا چه حد نگران آينده فرزندانشان هستند، را ببينيد يا اينكه فرزند تحصيلكرده بيكار داشته باشيد تا آن وقت بدانيد من چه مي‌گويم.
فرماندار نهاوند درباره وضعيت بيكاري جوانان نهاوند گفت: پاسخ دادن به مشکلات مردم در روزهای دوشنبه روز عزاست  
 مطالبات معوق و سود بانكي بالا، مانع توسعه اشتغال
در اين نشست بانك‌ها هم از برخي مشكلات به عنوان موانع اشتغال نام بردند. مطالبات معوق و نرخ سود بالاي ابلاغي كه مانع اخذ تسهيلات براي گروهي از جمله كشاورزان، از جمله اين موارد بود.
 147 شغل در شش ماه
مسئول اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعي شهرستان از ثبت 147 مورد اشتغال در سامانه خبر داد.
به گفته جلال غياثوند اين رقم مربوط به شش ماه نخست سال است در حالي كه سال گذشته 1337 نفر اشتغالزايي ثبت سامانه شده است.
اين در حاليست كه امسال تعهدي براي ايجاد اشتغال اعلام نشده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com