1401-05-171401-05-27bool(false) مثلث توسعه استان با محوریت شرکت های گاز منطقه ۷عملیات گاز و پخش فرآورده‌های نفتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125366 تاریخ انتشار:  1401-05-10 - 09:15 تعداد بازدید:  137
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مثلث توسعه استان با محوریت شرکت های گاز منطقه ۷عملیات گاز و پخش فرآورده‌های نفتی

نویسنده : نیر احمدی

گزارش


 مثلث توسعه استان با محوریت شرکت های گاز استان همدان، منطقه هفت عملیات انتقال گاز و شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان تشکیل شد.

با سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان میز ارتباطات مردمی وزارت نفت با حضور مدیران شرکت های گاز استان، انتقال گاز منطقه ۷ و پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 5،6مرداد ماه سال جاری برای رسیدگی به مطالبات مردم تشکیل شد.
در جریان این سفر، رضیئی مدیرکل بازرسی وزارت نفت و نماینده تام الاختیار وزیر نفت و همچنین مدیران سه شرکت یاد شده به صورت دیدارهای چهره به چهره با مراجعه کنندگان پاسخگوی بی واسطه به مطالبات مردم عینیت بخشید که با استقبال خوب مردم همدان و مشترکین گاز طبیعی رو به رو شد.

 ۹۰درصد مطالبات مربوط به شرکت گاز بود
در حاشیه برگزاری این میز خدمت مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از مراجعه کنندگان مطالبات مردمی مربوط به حوزه مشترکین شرکت گاز استان بود اظهار کرد: اولویت اصلی و هدف نهایی مجموعه شرکت گاز تکریم ارباب رجوع، حل مشکلات و خدمات رسانی به مردم است.
محمد صادق محبی نظر افزود: عمده درخواست ها و مطالبات مردمی طی این دوروز با مقررات و ضوابط قانونی اجابت شد و حداکثر ظرف ۷۲ ساعت نتیجه و اثربخشی آن به متقاضیان اعلام می شود.
وی با بیان اینکه تعداد مراجعین 91 مورد بود گفت: بیشتر موضوعات در خصوص تقسیط گاز بهاء، تسریع در برقراری انشعاب و نصب علمک برای امور مشترکین،تفکیک کنتور، جذب نیرو و تبدیل وضعیت ایثارگران،گازرسانی به باغات،صنایع و واحدهای تولیدی می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان تاکید کرد: متقاضیان انشعاب گاز در واحدهای تولیدی و صنعتی با ارائه مجوز های قانونی طبق مفاد قرارداد جهت تسریع در انجام خدمت رسانی گاز یاریگر شرکت گاز باشند.
 محبی نظر با اشاره به افتتاح پروژه های شرکت گاز استان همدان در هفته دولت سال جاری گفت: سه مورد گازرسانی به روستا، ۲۷ مورد گازرسانی در واحدهای صنعتی و تولیدی به ارزش ۴۹ هزار میلیون ریال و کلنگ‌زنی ۶ پروژه با تحویل ۱۵ ماهه که البته با ارائه مجوز ها تسریع در کار صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت گاز با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال جاری خاطرنشان کرد: مقاوم سازی ساختمان ها و تاسیسات شرکت، تشویق کارکنان پرتلاش و کوشا، برای فصل سرما، بهینه سازی و هوشمندسازی مشترکین و جلسه هم اندیشی با شرکت‌های دانش‌بنیان و مدیران مراکز رشد دانشگاه های استان از جمله این موارد است.
 محبی نظرعنوان کرد: استان همدان نخستین استان سبز کشور است که ۱۰۰ درصد جمعیت مناطق شهری و 8/99 درصد از خانوار مناطق روستایی از نعمت گاز بهره مند هستند  . مدیر عامل شرکت گاز استان همکاری با رسانه‌ها را جهاد تبلیغ عنوان کرد و گفت: پروژه تور رسانه ای و بازدید ازواحدهای صنعتی و تولیدی از اهداف مهم شرکت گاز در آینده نزدیک می‌باشد.

 همدان بالاترین نرخ رشد و توسعه بین سایر مناطق انتقال گاز
 مدیر منطقه ۷عملیات انتقال گاز همدان با حضور در میز ارتباطات مردمی وزارت نفت اظهار کرد: منطقه عملیاتی با مرکزیت همدان بالاترین نرخ رشد و توسعه بین سایر مناطق انتقال گاز را داراست .
مهدی زارع افزود: منطقه ۷ عملیات انتقال گاز یکی از مناطق دهگانه شرکت انتقال گاز است که به عنوان یک سازمان خدمت رسان با تعامل وهمکاری شرکت گاز استان همدان و استان های تحت پوشش ماموریت انتقال گاز پایدار،پاک و ایمن و بهره‌وری گاز طبیعی از مرحله تولید تا ارسال به ورودی شهرها را بر عهده دارد.
وی در ادامه گفت: این منطقه اکنون با بهره‌مندی حدود پنج هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز معادل ۱۴ درصد کل خطوط لوله انتقال گاز کشور را که دارای ۸ مرکز بهره برداری خطوط لوله گازدراستان های همدان،مرکزی،لرستان،ایلام، کردستان،کرمانشاه، بیجار و بخشی از استان‌های آذربایجان غربی زنجان و قزوین، یک ایستگاه اندازه گیری صادراتی به کشور عراق در نفت شهر و۴ ایستگاه کنترل فشار گاز را بر عهده دارد.
مدیر منطقه ۷عملیات انتقال گاز با اشاره به اینکه منطقه عملیاتی گاز غیر مستقیم مسئول تأمین گاز مصرفی آحاد جامعه می باشد تصریح کرد: از مراجعین منطقه عملیات انتقال گاز، کشاورزانی بودند که خط لوله از میان زمین آنها عبور می کند و برای حفظ حریم خطوط لوله و همچنین جلوگیری از اتفاقات در حین کار در این زمینه ها اطلاع رسانی و آگاه سازی لازم است که به طور مستمر صورت بگیرد. زارع خاطرنشان کرد:  این منطقه عملیاتی با کارنامه قابل قبول جزو مناطق موفق و سربلند شرکت انتقال گاز محسوب می گردد که اقدامات مهم و بزرگی با تلاش پرسنل زحمتکش به انجام رسانده و شایسته است از خدمات همکاران تشکر نمایم.
مدیر منطقه عملیاتی7 انتقال گاز با اشاره به مراجعین میز خدمت که بیشترپرسنل سازمان و افرادی که برای جذب نیرو اعلام آمادگی کردند را شامل می‌شد تاکید کرد: دغدغه‌های منطقه عملیاتی منطقه ۷ در حوزه های تقویت ساختار منابع انسانی در حال پیگیری و رفع موانع است و فرم های درخواست به کار طی این دو روز از متقاضیان ثبت و بایگانی شده که در فرصت مناسب بررسی میگردد.

 روزانه۶۰ تا ۶۵ هزار مراجعه کننده به پمپ بنزین ها داریم
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی همدان نیز با حضور در میز ارتباطات مردمی وزارت نفت اظهار کرد: پخش به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت وظیفه تأمین سوخت مایع (شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، مازوت)، گاز مایع و مدیریت CNG را عهده دار است. امین روستایی با اشاره به اینکه طیف گسترده‌ای از آحاد جامعه مصرف کننده فرآورده های نفتی هستند ، گفت: دامداری‌ها، تراکتورها، ادوات کشاورزی و معادن، سوخت مورد نیاز خود را از طریق این شرکت تأمین می کنند.
وی با بیان اینکه روزانه حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار مراجعه کننده به پمپ بنزین ها داریم افزود: در جامعه آماری پخش فرآورده های نفتی، بیشتر مصرف کننده ها برای تأمین سوخت مورد نیازشان از بخش خصوصی خدمات دریافت می‌کنند اما به دلیل خدمات یارانه ای و تجهیزات ساختاری مدیریت اصلی بر عهده شرکت پخش فرآورده های نفتی است.
وی ادامه داد: بیش از ۳۰ هزار ادوات کشاورزی در استان از این شرکت سوخت مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
روستایی با اشاره به اینکه شرکت پخش فرآورده های نفتی هر هفته چهارشنبه ها ملاقات مردمی دارد تصریح کرد: از آنجا که مجری قانون هستیم در اجرای بعضی از مطالبات مردمی یکسری محدودیت ها و موانع قانونی وجود دارد که قابل اجرا نیست. مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان اضافه کرد: البته در بعضی موارد خاص مطالبات را با قوانین مربوطه منطبق نموده و با مصلحت اندیشی منافع افراد را با توجه به وضعیت اقتصادی، معیشتی و پیامدهای تحریم تلاش می کنیم یک رضایت نسبی در جامعه ایجاد شود.
این مقام مسئول با اشاره به همکاری و تعامل پخش منطقه با شرکت های ملی گاز و منطقه هفت عملیات گاز اظهار کرد: در این دو روز مراجعینی که در حوزه تأمین سوخت مورد نیازشان مشکلاتی داشتند به طور کامل برطرف شد. وی خاطرنشان کرد: با حضور نماینده محترم وزیر برای دریافت مجوز در حوزه منابع انسانی و جذب نیرو  هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
روستایی با تأکید بر تأمین سوخت جایگزین از طریق درخواست اینترنتی در سامانه سدف یادآور شد: هدف از تشکیل سامانه سدف کنترل و مدیریت توزیع بهینه سوخت و فرآورده های نفتی یارانه ای است.
روستایی گفت: طی رایزنی با جهاد کشاورزی، شرکت گاز، صنعت و معدن و سایر مصرف کنندگان  این نوع سوخت مستلزم  اقدامات لازم در دستگاه ها در خصوص درخواست در سامانه سدف و تأیید آن است.
در پایان  مدیرکل بازرسی ، نظارت بر عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت نفت نیز ضمن تشکر از میزبانی شرکت گاز استان همدان در برپایی میز ارتباطات مردمی عنوان کرد: در دولت سیزدهم،توجه به مشکلات مردم در اولویت است و هدف مجموعه وزارت نفت برخورداری هرچه سریعتر تمامی مردم شهر و روستا از نعمت گاز طبیعی که سوخت پاک و ارزان و یکی از محور های توسعه است بوده و تلاش می شود تمامی درخواست های مراجعین شرکت های تابعه وزارت نفت به میز ارتباطات مردمی با جدیت تمام پیگیری شود.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com