ضرورت راه اندازی مرکز تخصصی کودک همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 خرداد 1399 - شماره 3764
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108714 تاریخ انتشار:  1399-02-31 - 13:53 تعداد بازدید:  128
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضرورت راه اندازی مرکز تخصصی کودک

اخبار

 ضرورت وجودی و راه اندازی مرکز تخصصی کودک بر کسی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان این مطلب گفت: همه می دانند که دشمن در عرصه تربیت متمرکز بر قشر کودک و نوجوان شده به گونه ای که بازی‌های رایانه ای، فیلم سینمایی، انیمیشن، قصه و رمان‌های آنها متمرکز به تربیت کودک شده تا بتوانند از سنین پایه کودکان را با ساختار فکری خاص تربیت کنند.

به گزارش مهر،حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی گفت: این مرکز تبدیل به سازمان مردم نهاد شده و ثبت شود همچنین دستگاه‌ها و ادارات مکلف به همکاری با این سمن ها شوند و نگویید این سمن ارتباطی به شورای فرهنگ عمومی ندارد.

موثقی اضافه کرد: با راه اندازی مرکز تخصصی کودک دنبال ایجاد زیرساخت جدید و دخالت در وظایف قانونی و امور دیگر دستگاه ها نیستیم بلکه درصدد استفاده از ظرفیت های موجود، هم افزایی، فعال و هماهنگ کردن آنها در یک راستا هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان پیشنهاد داد: با توجه به عملکرد بی‌نظیر کادر بهداشت و درمان در مواجهه با ویروس کرونا در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روزی به نام «مدافعان سلامت» تعیین شود.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان گفت: عملکرد ایران در مواجهه با ویروس کرونا بی نظیر بود و علاوه بر کادر بهداشت و درمان، عموم مردم همراهی خوبی داشتند.

وی با بیان اینکه وحدت و انسجام  و کمک های مومنانه ای که در جهان بی نظیر بود در کشور شکل گرفت افزود: این همراهی و کمک ها، عمل به توصیه های ستاد مقابله با کرونا و رعایت نکات بهداشتی باید در تاریخ ثبت شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با قدردانی از کادر پزشکی گفت: برای ارج نهادن به تلاش این دوستان، در کمترین زمان خیابانی را در همدان به اسم مدافعان سلامت نامگذاری کرد تا اسم این افراد احیا و زنده بماند.

حجت الاسلام شعبانی اظهار داشت: یکی از مطالب قرآن و سیاست کلی این کتاب آسمانی این است که قدرت و مسوولیت به معنای مثبت در اختیار فرهنگ باشد چرا که قرآن فلسفه حکومت و تمکُن را در اختیار فرهنگ بودن می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه نگاه به فرهنگ باید حاکمیتی هم باشد اظهار داشت: حاکمیت به معنای کلی و عمومی نتوانسته در خدمت فرهنگ باشد و این موضوع موجب بروز ضعف هایی در بخش فرهنگ از جمله، جایگاه شورای فرهنگ عمومی و الزام‌آور نبودن اجرای مصوبات این شورا از منظر قانونی، شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ادامه داد: باید شورای فرهنگ عمومی را به راهبری در عرصه فرهنگی تبدیل کرده تا جایگاه قانونی، روشن و قابل قبول داشته و مصوبه های آن الزام قانونی داشته باشد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی، حضور تعدادی از اعضای شورای عالی انقلابی فرهنگ در همدان و مباحث صورت گرفته را نقطه امیدی برای قرار دادن حاکمیت در اختیار فرهنگ دانست چرا که زیر بنای همه تحولات جامعه از جمله تعادل سیاست، ارتقای اقتصاد و دیگر بخش ها به فرهنگ بستگی دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com