واگذاری بیش از 3 ‌هزار هکتار اراضی ملی همدان برای اشتغالزایی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113449 تاریخ انتشار:  1399-08-27 - 09:50 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

واگذاری بیش از 3 ‌هزار هکتار اراضی ملی همدان برای اشتغالزایی

گوناگون

 معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان از واگذاری، 3 هزار و ۳۱۶ هکتار از اراضی ملی استان برای ساخت واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی با هدف رونق اقتصادی و اشتغالزایی خبر داد.
رضا الوندی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: هدف عمده منابع طبیعی استعدادیابی اراضی، تعیین کاربری مناسب اراضی و انتقال زمین به متقاضیان با هدف اشتغالزایی و کمک به چرخه اقتصاد و تولید است.
وی افزود: اداره استعدادیابی منابع طبیعی تا سال ۸۵ با نام اداره واگذاری اراضی شناخته می‌شد اما پس از تفکیک وظایف بین اداره کل منابع طبیعی و مدیریت امور اراضی و واگذاری امور مربوط به زمین به مدیریت امور اراضی، به نام اداره استعدادیابی منابع طبیعی فعالیت خود را در ۲ بخش تقاضا و عرضه‌محور آغاز کرد.  معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان همدان ادامه داد: در فعالیت‌های تقاضامحور، متقاضی زمین با در دست داشتن طرح مصوب تولیدی و کشاورزی به مدیریت امور اراضی مراجعه کرده و پس از استعلام از منابع طبیعی و انجام مطالعات حقوقی، استعدادیابی عرصه از نظر مباحث فنی و براساس دستورالعمل‌های سازمانی صورت می‌گیرد.
الوندی افزود: براساس این مطالعات مشخص می‌شود که زمین مناسب زراعت و کشاورزی برای مصارف کشاورزی و اراضی با خاک نامناسب برای صنعت و خدمات واگذار شود.
وی درباره درخواست زمین از سوی افراد حقیقی و حقوقی برای فعالیت‌های اقتصادی اظهار کرد: قبول یا رد واگذاری اراضی به عهده مدیریت اراضی جهاد کشاورزی است که افراد به اداره یادشده مراجعه و نسبت به ارائه درخواست اقدام می‌کنند.
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان همدان گفت: پس از مکاتبات لازم با منابع طبیعی و انجام مطالعات حقوقی و فنی، در کمیسیونی با حضور مدیران و معاونان سازمان جهادکشاورزی، مدیریت اراضی و منابع طبیعی به نام کمیسیون استعدادیابی و تخصیص اراضی مطرح می‌شود و درصورت تأیید اعضای کمیسیون نسبت به تخصیص زمین اقدام می‌شود. الوندی با بیان اینکه واگذاری زمین به اشخاص حقیقی به‌صورت اجاره ۹۹ ساله است، افزود: امسال بیشترین میزان واگذاری زمین برای ساخت واحدهای تولیدی، کشاورزی و صنعتی مربوط به شهرستان ملایر با واگذاری ۱۴۱ هکتار است.
وی افزود: این اداره کل در راستای افزایش بهبود کسب و کار و رونق تولید، با اجاره زمین گام‌های اساسی در اشتغالزایی برداشته است.
معاون حفاظت و اموراراضی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان افزود: بازدید و شناسایی مکان واگذاری توسط کارشناسان منابع طبیعی شهرستان‌ها با حضور شخص متقاضی از مراحل اولیه واگذاری زمین است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com