کلنگ وعده‌های فرهنگی بر زمین پارک بانوان نهاوند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120032 تاریخ انتشار:  1400-07-21 - 09:46 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کلنگ وعده‌های فرهنگی بر زمین پارک بانوان نهاوند

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان

در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند از دوچرخه‌سواری بانوان نهاوند در مجموعه فرهنگی، ورزشی علیمرادیان گلایه شده است و گفته شده باید با این وضعیت برخورد شود.
برخی مسئولان هم گفته‌اند باید کار فرهنگی شود و نمی‌شود با این موضوعات سیاسی برخورد کرد.
اگرچه زیرساخت اصلی اقدامات فرهنگی در همان شورای فرهنگ عمومی باید مطرح مصوب یا اجرا شود و پشتوانه اجرایی هم داشته باشد تا در چنین شرایطی حرفی برای گفتن باشد!

  افزایش پارک‌های محلات
اما هفته گذشته در نهاوند پارک صخره‌ای دوخواهران با ۵۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.
این پارک از نوع عمومی(محله‌ای) و قرار است در 3 سال توسط شهرداری نهاوند اجرایی و تحویل داده شود‌.در آیین افتتاحیه همین پارک صخره‌ای هم عنوان شد که هفته آینده هم کلنگ آغاز عملیات اجرایی یک پارک دیگر در منطقه شهید حیدری زمین‌ زده می‌شود.این درحالی بود که فرماندار در نخستین دیدار با شورای ششم از آنها خواسته بود تا تکلیف پارک بانوان را پس از سال‌ها تعیین و آن را به عنوان اولویت کاری خود در آغاز به کار شورای ششم قراردهند!
 ضعف در نیازسنجی پروژه‌های عمرانی و فرهنگی
اگر نظارت‌ها و نیازسنجی‌ها در حوزه فرهنگ توسط شورای فرهنگ عمومی و البته شهرداری انجام می‌شد یقیناً به این نتیجه می‌رسیدند که وقتی ۷ پارک بزرگ در شهر وجود دارد و ۹ پارک محله‌ای هم در چند سال اخیر شامل بام و چهارباغ احداث و بسیاری از پارک‌ها هم تکمیل شده است، چه نیازی به تعریف پارک سر باز یا عمومی دیگر است؟ آن هم در شرایطی که پارک بانوان وعده کلنگ خورده شورای چهارم هنوز در همان مقدمات نخست باقی مانده و به نتیجه هم نرسیده است و گویا جانمایی آن هم غیر کارشناسی بوده و اکنون پس از بیش از۶سال هیچ اقدامی انجام نشده و بانوانی که بیش از۶۰ تا۷۰ درصد جمعیت شهری را اختصاص می‌دهند مطالبه مهم آنها سال‌هاست زمین مانده و ما همچنان پارک عمومی کلنگ می‌زنیم و افتتاح می‌کنیم؟!

 استارت شورای چهارم برای پارک بانوان
مردادماه1394 شاهین فرجی‌فر شهردار وقت نهاوند از مصوبه شورای چهارم مبنی بر احداث پارک بانوان و توجه به نیازهای فرهنگی، تفریحی بانوان شهر نهاوند که در آن زمان به گفته وی۵۰درصد جمعیت شهری را شامل می‌شده‌اند، خبر داده بود.وی گفته بود این پارک در باغی به متراژ 2 هزار مترمربع توسط شهرداری از قبل خریداری شده است و در هفته آینده (اواسط مردادماه1394) با نصب لوازم موردنیاز ورزشی در اختیار کمیسیون ورزشی بانوان قرارمی‌گیرد.
 کلنگ پر قدمت بر زمین بانوان ۲۵اسفندماه 1395 يوسفيان شهردار وقت نهاوند از بهره‌برداری پارک بانوان در آينده نزديكي که فعلاً پروسه آن تا ۶سال به طول انجامید، خبر داد.پارکی در محدوده و فضایی مستقل به عنوان ورودی و فرهنگسرا، زمین بازی کودکان، زمین چندمنظوره ورزشی، بوفه و آلاچیق، آبنما، مزرعه، مسیر حرکت دوچرخه به طول حدود 400متر، لاین مختص پیاده‌روی و.... قرار بود این مکان  فضای رفاهی برای بانوان ایجاد کند و به نوعی هم به گفته مسئولان وقت، کار امر به معروف انجام داده باشند!این پارک به عنوان نخستین پارک بانوان نهاوند در زمینی به مساحت9 هزار و 500 مترمربع واقع در فرعی دهفول با فاصله 340 متر از بلوار مطهری با حضور مسئولان شهرستان، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر نهاوند با پیش‌بینی اعتبار 10میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

 تأکید بر اولویت پارک بانوان برای آغاز کار شورای ششم
فرماندار نهاوند هم به بهانه آغاز مأموریت شوراهای شهر در دیدار با شورای تازه نفس نهاوند (ششم) پیشنهاد داده بود و از آنها خواست تا آغاز کارشان با تعیین‌تکلیف و احداث و ساماندهی پروژه پارک بانوان،باشد.
ناصری تأکید کرده بود که باید در شهر فضایی در شأن بانوان نهاوندی باشد و شورا هم احداث این پارک را در اولویت و دستور کار خود قراردهد و برای خود تعهد ایجاد کند.

 ۴شهردار و 3 دوره شورای شهر
از زمان تصویب و کلنگ‌زنی و آغاز به کار پارک بانوان به عنوان یک پروژه فرهنگی، اجتماعی، عمرانی در شهر نهاوند تاکنون۴ شهردار 3 دوره شورای شهر مدیریت داشته‌اند اگرچه نمی‌شود به اقدامات چند سال اخیر اقدامات انجام شده در  بحث توسعه فضای سبز در شهر نهاوند و تقویت زیرساخت‌های گردشگری و پارک و اماکن تفریحی در شهر را نادیده گرفت، اما راکد و بلاتکلیف ماندن کلنگ این پارک در زمین بانوان به عنوان یک پروژه که نیاز و مطالبه جدی این گروه از جامعه شهر نهاوند را شامل می‌شود را هم نمی‌توان نادیده گرفت!

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com