برخی‌ها فقط از تریبون عیب‌های دولت را می‌گویند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 اسفند 1397 - شماره 3440
 
امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84015 تاریخ انتشار:  1396-12-19 - 05:45 تعداد بازدید:  160
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیر بهداشت در کنگره شهدای وزارت بهداشت در همدان:
برخی‌ها فقط از تریبون عیب‌های دولت را می‌گویند

اجتماعی

 چهارمین کنگره شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور مقام عالی وزارت بهداشت و درمان، برای پاسداشت و تجلیل از خانواده 100شهید علوم پزشکی و نیز شهدای مدافع حرم در همدان برگزار شد.
 به گزارش ايرنا، این گنگره بهانه‌ای شد تا سید حسن قاضی زاده هاشمی در دومین سفر خود در یکسال گذشته به استان همدان بار دیگر بازدیدی از برخی مراکز بیمارستانی و خانه‌های بهداشت برخی نقاط استان داشته باشد.
وی با حضور در این کنگره در سخنانی با تأکید بر اطلاع رسانی خدمات دولت اظهار کرد: گاهی مواقع برخی از افراد  قسمت پر لیوان را نمی‌بینیند و عادت دارند از برخی تریبون‌ها عیب‌ها و نواقص را بگویند.
هاشمی با بیان اینکه اگر قسمت پر لیوان که همان خدمات صورت گرفته است را نادیده بگیریم ظلم بزرگی است افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری دشمنان بیرونی و جاهلان داخلی بر علیه این نظام تبلیغ می‌کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: نباید با رفتار و گفتارمان دستگاه‌های مختلف را ناکارآمد جلوه دهیم در حالی‌که ایران قدرتمند ترین کشور منطقه است.
وی گفت: بیان نکردن خدمات و اقدامات صورت گرفته جفا در حق نظام اسلامی است.    
قاضی زاده هاشمی افزود: ایران در حوزه سیاسی طی چهار دهه گذشته مستقل بوده اما در بخش اقتصادی و اداری با وجود تلاش های انجام شده نتوانستم موفق عمل کنیم.
وی در این باره توضیح داد: وقتی با یک مدل کار به نتیجه نرسیدیم ضرورت دارد که برای کسب موفقیت روش و مسیر را تغییر داد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: باید برای تجدید نظر در حوزه اداری، دیوان سالاری، قضایی و تقنینی تلاش کرده و در مسیری که در پیش گرفته ایم تغییراتی داشته باشم.
 کسب موفقیت در تولید علم نشان از روحیه ایثار و شهادت جوانان دارد
قاضی زاده هاشمی افزود: کسب رتبه اول منطقه و رتبه 16 جهان در تولید علم موید این است که هنوز روحیه ایثار و شهادت و وطن دوستی در این کشور جاری است.
وی یادآوری کرد: ایران روزی وارد کننده دارو بود ولی هم اینک 96 درصد دارو مورد نیاز کشور در توسط جوانان این مرز و بوم تولید می شود.
قاضی زاده هاشمی گفت: در این کشور پزشکان متخصص زیادی تربیت شدند و فرزندان این کشور در جای دیگر دنیا افتخار ایران هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارکرد: در حوزه خدمات آنهایی که روزهای قبل از انقلاب را دیده‌اند می‌دانند که کارهای زیادی صورت پذیرفته است.
هاشمی اضافه کرد: با این وجود بی تدبیری‌هایی هم داشتیم ولی شایسته نیست که تنها اشکالات دیده شود چون با در پیش گرفتن این شیوه، کفران نعمت کرده ایم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: در کشور اسلامی وجود فقر، فحشا، طلاق، غیبت، تهمت، حسادت و رفیق بازی زیبنده نیست.
وی ادامه داد: روزگاری افرادی جان و مال خود را به خاطر عشق به خدا، وطن و مردم در این راه با افتخار هدیه کردند بنابراین نباید بگذاریم نقش این عزیزان کمرنگ شود.  وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی 455 شهید، بیش از 10 هزار جانباز و 10 هزار ایثارگر تقدیم این انقلاب کرده است و در مجموع 41 هزار خانواده شهید، جانباز و ایثارگر در وزارت بهداشت هستند.
قاضی زاده هاشمی گفت: انعکاس خدمات دولت به مردم وظیفه دینی و ملی همه مسئولان به ویژه انقلابیون است تا ترفندها و دسیسه‌های دشمن خنثی شود.
همچنین در سفر به فامنین نیز، اظهار کرد: امروز هیچکس از آن سوی مرزها برای این نظام دلسوزی نمی کند و هر دولتی که در ایران مسئولیت داشته باشد، مردم در راس کار حضور دارند.
وی ادامه داد: محرومیت در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و تفاوت یک دولت بد با خوب در میزان رسیدگی به مناطق کم برخوردار است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش همگانی برای بهبود وضع بهداشت و درمان شهرستان فامنین را خواستار شد تا میزان اعزام بیماران این منطقه به دیگر نقاط کاهش یابد.
قاضی زاده هاشمی گفت: کمبود دستگاه دیالیز، نبود دستگاه رادیولوژی و کمبود متخصص در این شهرستان غیرقابل انکار است اما حقیقت این است که در چند سال اخیر خدمات شایان توجهی در این شهرستان ارائه شده است که باید منعکس شود.
وی اضافه کرد: آمار دانش آموختگان رشته رادیولوژی در کشور سالانه 100 متخصص است در حالیکه متقاضی یکهزار متخصص این رشته هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تنها حضور متخصص در مراکز درمانی مشکلات را حل نمی‌کند چراکه در کنار متخصص باید امکانات و تجهیزات هم وجود داشته باشد.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه منابع کشور محدود و دشمنان نامحدود هستند، اظهارکرد: به دلیل محدودیت امکانات نمی‌توانیم در هر شهرستان یک دستگاه سی.تی.اسکن یا دیگر امکانات تخصصی درمانی داشته باشیم.
وی بر حضور متخصص اورژانس در بیمارستان امام حسن (ع) شهرستان فامنین تأکید کرد و گفت: دستگاه رادیولوژی بیمارستان باید ترمیم شود و ارائه خدمات درمانی دیگر نیز مورد پیگیری قرار گیرد.
هاشمی تعداد زایمان در بیمارستان فامنین را از سال 92 تا 94 بین 13 تا 17 مورد عنوان کرد و افزود: پس از تکمیل بخش های زایمان و تجهیزات لازم این آمار، به حدود 180 زایمان رسیده است.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه پیشتر برخی بیمارستان ها با 25 درصد ظرفیت خود فعال بودند، اضافه کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان باید نسبت به انجام طرح مطالعاتی در استان اقدام کند تا بر اساس آن محرز شود چه تعداد بیمار از چه نقاطی به مرکز استان منتقل می شوند و علت مراجعه چیست.
وی بر لزوم مشارکت شهرداری و دیگر ارگان های مردمی و غیر مردمی در توسعه بیمارستان فامنین تاکید کرد و گفت: تجهیز بیمارستان وظیفه این وزارتخانه است و نسبت به این موضوع قول مساعدت می دهم اما در خصوص تامین نیروی انسانی نمی توانم قولی بدهم زیرا از اختیار بنده خارج است.
 وجود شهدای شاخص برگرفته از فرهنگ همدان است
استاندار همدان نیز در این کنگره گفت: وجود شهدای شاخص در همدان برگرفته از فرهنگ شاخص این استان است و اگر برنامه های مستشاری شهید سردار حسین همدانی و مدافعان حرم نبود شرایط منطقه غیر از این بود.
محمد ناصر نیکبخت ادامه داد: استانی به بزرگی و عظمت همدان برای حضور در تاریخ ایران اسلامی وجود ندارد چون این خطه 500 سال پایتخت امپراطوری ایران بود و دارای بزرگانی است که جمع آنها در هیچ جا یافت نمی شود.
مشاور امور ایثارگران وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اظهار کرد: یکی از کارهای نوآورانه دانشگاه علوم پزشکی همدان استفاده از توان دانشجویان برای برگزاری چهارمین کنگره شهدای وزارت بهداشت است.
سید محمد هادی موسوی افزود: اطلس یادمان شهدای گمنام که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مدفون هستند توسط دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده است.
 افتخار تجلیل از خانواده شهدا نصیب همدان شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز در این آئین گفت: مفتخریم که در این آیین از خانواده 66 شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 17 شهید دانشگاه علوم پزشکی همدان و 14 شهید مدافع حرم همدان تجلیل می‌شود.
سید حبیب ا... موسوی بهار ادامه داد: همچنین در این آیین خانواده یک شهید گمنام که پس از گذشت چند سال هویت آن شناسایی شده و در یادمان شهدای همدان مدفون است و خانواده سید "مصطفی علمدار" مشاور امور ایثارگران در دانشگاه مازندران تجلیل می شود.
لازم به ذکر است در این سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز نخست سفر 2 روزه خود به استان همدان در شهرستان فامنین حضور یافت و از وضعیت بیمارستان این شهرستان بازدید کرد.
وی همچنین با حضور در شهرستان بهار با خانواده شهید "میلاد مصطفوی" دیدار و از مرکز جامع سلامت آیت ا... بهاری این شهر نیز بازدید کرد.
حضور در چهارمین کنگره شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از دیگر برنامه های این سفر است.
بازدید از وضعیت بیمارستان 2 شهرستان فامنین و بهار و بررسی طرح های این بیمارستان ها از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در سفر به همدان است که وزير وعده داد 3 بيمارستان بهار، فامنين و تويسرکان سال 97 به بهره برداري برسد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com