امتحانات دانشگاه بوعلی سینا نیمه دوم تیرماه همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 خرداد 1399 - شماره 3764
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Wed, May 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108709 تاریخ انتشار:  1399-02-31 - 12:54 تعداد بازدید:  145
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امتحانات دانشگاه بوعلی سینا نیمه دوم تیرماه

اخبار

 نیمه دوم تیرماه محتمل‌ترین سنارویی است که برای زمان برگزاری امتحانات پایان ترم داشگاه بوعلی سینا به صورت حضوری وجود دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به اینکه دروس نظری که به صورت مجازی برگزار می شوند تا پایان خردادماه فرصت دارند تا درس مربوطه را به اتمام برسانند، افزود: برای برگزاری امتحانات پایان ترم در تلاش هستیم تا در صورت امکان دانشکده‌های دانشگاه را به دو گروه مجزا تقسیم بندی کنیم؛ برای مثال امتحانات شش دانشکده را در مرحله اول و مابقی دانشکده‌ها را در نوبت بعدی برگزار کنیم، با این کار حضور افراد در دانشگاه به منظور حفظ سلامتی آنها به حداقل رسانده می‌شود که برگزاری امتحانات پایان ترم حداکثر به مدت یک ماه به طول خواهد انجامید.

به گزارش ایسنا، حسن ساری‌خانی همچنین درباره زمان برگزاری امتحانات مقطع کارشناسی ارشد بیان کرد: این امتحانات در صورت امکان در نیمه دوم تیرماه برگزار خواهد شد در غیر این صورت شهریورماه آخرین زمان ممکن برگزاری امتحانات است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم که امتحانات مقطع دکتری را از سایر مقاطع جدا کنیم، گفت: در صورت امکان این امتحانات در شهریورماه برگزار خواهد شد همچنین برای برگزاری آزمون جامع مقطع دکتری منتظر اعلام زمان برگزاری آزمون زبان خارجه از سوی سازمان امور دانشجویان هستیم تا بعد از آن، آزمون جامع را در صورت امکان در نیمه دوم تیرماه یا شهریورماه برگزار کنیم.

ساری‌خانی با اشاره به اینکه آن دست از دروس عملی که امکان برگزاری آن به صورت مجازی میسر نبوده است، به صورت محدود و فشرده قبل از برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت حضوری برگزار خواهند شد، ادامه داد: دروس تربیت بدنی و سایر دروس عملی که قابلیت برگزاری تدریس به صورت مجازی را دارند، به صورت مجازی دنبال خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشجویان خارجی دانشگاه بوعلی سینا تا پایان شهریورماه اجازه ورود به ایران را ندارند، مطرح کرد: این دانشجویان دروس خود را از طریق اینترنت و درس افزار مجازی دنبال می‌کنند، البته برخی از این دانشجویان به علت مهیا نبودن زیرساخت لازم برای دسترسی به اینترنت در کشور خود، امکان دسترسی به سامانه آموزش مجازی را ندارند.

ساری خانی با تأکید بر اینکه در جلسه هم اندیشی رؤسای دانشگاه های منطقه ۴ درباره بازگشت حضوری به دانشگاه در تاریخ ۱۷ خردادماه که چندی پیش توسط رئیس جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شد، صحبت شد، اظهار کرد: در این جلسه درباره بازگشت حضوری به دانشگاه تصمیمی گرفته نشد اما مطرح شد که در صورت عدم برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت حضوری این امکان توسط دانشگاه‌های منطقه ۴ و همجوار استان فراهم شود تا دانشجو بتواند در استان محل سکونت خود امتحان دهد.

وی در پایان موارد اشاره شده را محتمل ترین سناریوهای موجود عنوان کرد و یادآور شد: به علت ناشناخته بودن رفتار کروناویروس و مبهم بودن شرایط هنوز تصمیم قطعی درباره بازگشت حضوری به دانشگاه گرفته نشده چراکه سلامتی و امنیت روانی دانشجویان و دانشگاهیان برای ما حائز اهمیت است و به دانشجویان این اطمینان را خواهیم داد به گونه ای تصمیم گیری خواهد شد که سلامت افراد به خطر نیفتد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com