ورزشکاران شهرداری قهرمان کشور شدند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136895 تاریخ انتشار:  1402-12-07 - 12:32 تعداد بازدید:  400
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در مسابقات سراسری شهر قهرمان
ورزشکاران شهرداری قهرمان کشور شدند

ورزشی


تیم‌ها و ورزشکارانی که به نمایندگی از همدان در مسابقه‌های ورزشی "قهرمان شهر" یا شهر قهرمان شرکت کرده بودند، با به دست آوردن گردن‌آویزهای رنگارنگ خوش درخشیدند و با تکیه زدن بر جایگاه‌های برتر به این دور از مسابقات پایان دادند.

آیین اختتامیه دومین دوره مسابقات قهرمان شهر و نخستین دوره رقابت‌های کلانشهرهای کشور موسوم به «قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان» با درخشش ورزشکاران شهرداری همدان در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی به انجام رسید.

دومین دوره مسابقه‌های ورزش شهروندی کلانشهرهای کشور با مشارکت حدود یک میلیون نفر در 10 رشته آقایان و 10 رشته بانوان به صورت انفرادی و تیمی برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر مدیران ارشد ورزشی و شهری، علیرضا زاکانی شهردار تهران، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، علیرضا فخاری استاندار تهران، محمدامین توکلی‌زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری پایتخت، زهره الهیان و مالک شریعتی نمایندگان مردم تهران در مجلس یازدهم، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، پیشکسوتان ورزشی و... حضور داشتند.

وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت: برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف در محلات و شهرها به سود ورزش است.

کیومرث هاشمی اظهار کرد: این مسابقات باید در طول سال استمرار داشته باشد و حتی در شهرهای کوچک گسترش پیدا کند، چراکه به سود ورزش و ورزش قهرمانی است.

وی افزود: وقتی ورزش، محله محور شود، یعنی استعداد پیدایش می‌شود و به باشگاه‌ها و سپس تیم‌های ملی تزریق می‌شود. در برنامه ملی پیشرفت ورزش که در زمان خودش رونمایی خواهد شد اینگونه برنامه‌ها روال پیدا می‌کند و در همین راستا قهرمانی و نشان آوری تصادفی نخواهیم داشت.

وزیر ورزش و جوانان در مورد اینکه وزارتخانه چه کمکی به اینگونه مسابقات می‌کند، گفت: این یک روند است و کار وزارتخانه، سیاست‌گذاری است. اکنون این مسابقات در کلان شهرها در حال برگزاری است و نشان می‌دهد کار انجام شده و استعدادها شناسایی شده‌اند.

شهردار تهران نیز بیان کرد: با حمایت دولت سیزدهم و مسئولان استانی رویداد قهرمان شهر سال آینده به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

علیرضا زاکانی افزود: امسال در رقابت‌های قهرمان شهر شاهد حمایت 15 کلانشهر بودیم که در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد به ما کمک کردند ما نیز مفتخریم ورزش عمومی و همگانی را در سطح کشور ترویج دهیم، زیرا در حاشیه این رویداد می‌توانیم استعدادهای زیادی را کشف و شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: به طور قطع این رقابت‌ها توانسته بیش از پیش روحیه ورزش دوستی را در جامعه ایجاد کند. در قهرمان شهر یا شهر قهرمان توانستیم جامعه شهروندی را به سمت ورزش همگانی سوق دهیم.

زاکانی تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها در دنیا رشد و توسعه ورزش همگانی در جامعه است ما نیز بنا داریم با حمایت دولت سیزدهم، وزیر ورزش و استانداری تهران زمینه رشد ورزش را در پایتخت فراهم کنیم و سال آینده این رویداد ورزشی را به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.

همچنین امین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: امسال شاهد حضور یک میلیون نفر از شهروندان علاقه‌مند به ورزش در این رویداد ورزشی بودیم که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش چند برابری این رقابت‌ها بودیم.

وی افزود: امسال این رقابت‌ها در 10 رشته مردان و 10 رشته بانوان به صورت انفرادی و تیمی برگزار شد که هدف از اجرای آن رشد و پیشرفت ورزش همگانی در بین خانواده‌ها بود.

 نایب قهرمانی در مینی فوتبال کلانشهرها

شهرداری همدان نایب قهرمان مسابقات مینی فوتبال شهروندی شهرداری‌های کلانشهر‌های کشور شد.

نخستین دوره رقابت‌های مینی فوتبال کلانشهرها تحت عنوان "قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان" به میزبانی شهرداری تهران برگزار و با قهرمانی شهرداری تهران و نایب قهرمانی شهرداری همدان و مقام سوم شهرداری اصفهان خاتمه یافت.

نکته جالب توجه اینکه مربی و بازیکنان تیم شهروندی شهرداری همدان از بازیکنان فوتبال محلات که در تابستان در مسابقات فوتبال شهروندی شهرداری شرکت نموده بودند توسط معاونت ورزش انتخاب و روانه مسابقات شدند.

 اسامی بازیکنان

1- مهدی محمودی
2- سالار بابایی
3- یاسین غفوری
4- علیرضا گرجی
5- امیرحسین ابراهیمی
6- طاها قاسمی
مربی: مصطفی نیازی
سرپرست: مجتبی وثوقی مهر


کارنامه درخشان بانوان شهرداری همدان

مسابقات شهروندی دارت و تنیس روی میز بانوان شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری تهران در مجموعه ورزشی شهید شفیع پور برگزار شد.
رقابت‌های دارت و تنیس روی میز کلانشهرها تحت عنوان "قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان" در بخش بانوان برگزار شد.

شهرداری همدان در این مسابقات با 4 شرکت کننده در این مسابقات شرکت کرد در رشته دارت نسیبه وحدت بهزاد توانست مقام سوم را کسب نماید و فاطمه بهرامی عماد در مرحله حذفی این مسابقات از دور مسابقات کنار رفت و همچنین در رشته تنیس روی میز آنیتا مهری توانست مقام سوم را از آن خود کند و فرزانه یعقوبی به مقام چهارم این مسابقات رسید.

همچنین نگین کرمی نور از معاونت ورزش به عنوان سرپرست تیم بانوان شهرداری در مسابقات حضور داشتند.

 10 نشان رنگارنگ حاصل تلاش کشتی‌گیران

کشتی‌گیران شهرداری همدان در اولین دوره از مسابقات کشتی شهروندی کلانشهرهای کشور (قهرمان شهر، شهر قهرمان)به مقام سوم تیمی این مسابقات دست پیدا کردند.

این مسابقات به میزبانی استان تهران در مجموعه ورزشی شهید شفیع پور برگزار و نوجوانان شهرداری همدان در این مسابقات خوش درخشیدند.

 اسامی کادر فنی و نشان‌های کسب شده کشتی گیران

سرپرست: مجتبی وثوقی مهر
مربیان: رمضان ترابی،محمد تکراری
وزن 45 کیلوگرم: امیر عباس رضایی مدال برنز
وزن 48 کیلوگرم: محمد مهدی ترکمان مدال برنز
وزن 51 کیلوگرم: امیر محمد سلیمانی مدال نقره
وزن 55 کیلوگرم: امیر عباس علیزاده مدال برنز
وزن 60 کیلوگرم: محمد رضا اسلامی مدال نقره
وزن 65 کیلوگرم: محمدمهدی طهماسبی مدال نقره
وزن 71 کیلوگرم: علی گمار مدال برنز
وزن 80 کیلوگرم: علیرضا جعفری خواه مدال برنز
وزن 92 کیلوگرم: سید حسین موسوی مدال طلا
وزن 110 کیلوگرم: یاسین ملکی مدال برنز

 مسابقات قهرمان شهر محور توسعه فرهنگ ورزش

معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان با تبریک کسب این افتخارات ارزنده گفت: رقابت‌های قهرمان شهر یکی از محورهای توسعه فرهنگ ورزش است.

هادی بلوری نوین افزود: رقابت‌های قهرمان شهر یا شهر قهرمان بسیار زیبا، جذاب و فراگیر در کشور برگزار شد و خوشحالیم که سهم بسزایی در کسب نشان‌های رنگارنگ داشتیم.

وی افزود: رقابت‌های قهرمان شهر در واقع توجه به جوانان و پرورش جسم و روح است و توسعه فرهنگ ورزش از دیگر محورهای این رقابت‌ها است.

بلوری نوین ادامه داد: نتیجه این رقابت‌ها به روحیه و امیدبخشی جوانان بازخواهد گشت و ما در آینده شاهد اثرات این رویداد خواهیم بود چراکه بعد معنوی و روحی که بین جوانان ایجاد می‌شود جوانان خودشان را در صحنه‌های مختلف برای توسعه کشور نشان خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: ورزش برای نشان دادن قدرت ملی است و آنچه که زمینه‌ساز است مشارکت عموم مردم و تولید سرمایه اجتمعی خواهد بود تا بتوانیم ایران قوی داشته باشیم.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه سیدمسعود حسینی شهردار همدان از ورزش شهروندی و محلات گفت: این حمایت دلگرم کننده زمینه‌ای شد تا بتوانیم فعالیت‌های گسترده‌ای را در ورزش شهروندی و کارکنان داشته باشیم.

وی افزود: امسال، سال بی‌مانند در برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی در محله‌های همدان بود و این افتخارات کسب شده نیز محصول همین مسابقات شهروند-محله بوده است.

وی یادآور شد: سال آینده نیز بنا داریم مسابقات را در سطح گسترده‌تر و با مشارکت بیشتر ورزشکاران برگزار کنیم و قطعا افتخارات سال 1403 ورزش شهرداری همدان بیش از امسال در رویدادهای مختلف ملی به ویژه ورزش کلانشهرها خواهد بود.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com