1401-05-161401-05-26bool(false) برنامه‌ریزی برای جذب گردشگر خارجی راهکار تحول اقتصادی استان‌های غربی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

Today : Wed, August 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  121549 تاریخ انتشار:  1400-10-13 - 11:24 تعداد بازدید:  295
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان تاکید کرد
برنامه‌ریزی برای جذب گردشگر خارجی راهکار تحول اقتصادی استان‌های غربی

گردشگری
■ ظرفیت اصلی گردشگر خارجی ورودی کشور عراق است که با ما هم مرز هستند، اما متأسفانه مرزهای ما مشکلات زیادی دارند کشه باید با برنامه‌ریزی مناسب برای تسهیل در ورود این گردشگران رفع شوند.
 
■ باید با محوریت دفاتر خدمات مسافرتی برای ساماندهی ورود گروهی و ماندگاری گردشگران عراقی در استان‌های غرب کشور برنامه‌ریزی شود.
 
■ توجه به ثبت جهانی آثار، تشکیل کمیته‌های گردشگری استان‌های غربی، بازاریابی و تبلیغات، آموزش و رونق سرمایه‌گذاری در غرب کشور 
 
■ استان‌های غربی باید به حق خود در گردشگری برسند، در این مسیر بخش خصوصی کار اصلی را بر عهده دارد و بخش دولتی به عنوان تسهیل‌گر باید نقش‌آفرینی کند.
 
این موارد گزیده‌ای از مهمترین مباحثی بود که در همایش منطقه‌ای توسعه گردشگری پساکرونا با حضور نمایندگان استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، کردستان و لرستان که به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شد مطرح گردید.  
این همایش (به‌صورت وبینار) با حضور معاون گردشگری وزارت میراث، نمایندگان استانداران استان‌های غربی، مدیران‌کل و معاونان گردشگری میراث، رؤسای انجمن‌های حرفه‌ای دفاتر مسافرتی، جامعه هتلداران و راهنمایان استان‌های ایلام، سنندج، همدان و لرستان و رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس کشور برگزار شد.
رئیس انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان در این همایش به‌صورت تخصصی به مواردی در حوزه اعتمادسازی و توجه به دیپلماسی گردشگری به‌خصوص کشورهای حوزه خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه سفر اتباع کشورهای مذکور بوده است که درصورت جذب گردشگر می‌تواند تحول اقتصادی را موجب شود.
 محمد فیضی که از پیشکسوتان حوزه گردشگری است بر خارج کردن ایران از ژئوپلیتیکی تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون موازنه این ژئوپلیتیکی به نفع دشمنان ایران است و تحریم‌های اقتصادی اثرات این تغیر موازنه برای ایران را دوچندان کرده است.
 وی همچنین تأکید کرد: افزایش درآمدهای عمومی و توجه خاص به‌ویژه در حوزه سلامت و درمان می‌تواند حوزه درآمد گردشگری غرب کشور را متحول کند چراکه درصورت افزایش درآمد مردم این مهم منجر به راه‌اندازی مجدد سفرهای داخلی و خارجی است. فیضی یکی از عوامل مهم را اجرایی شدن استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی، مسترکارت و حتی حذف روادید بین مراودات کشورهای همسایه عنوان کرد. 
وی افزود: ورود گردشگر خارجی به استان‌های غرب کشور موجب رونق هتل‌ها در این استان‌ها و تحول بازارهای صنایع‌دستی کشور و جذب  گردشگر  می‌شود.
فیضی همچنین گفت: برای شناساندن ایران لازم است روی برگزاری تورهای آگاه‌سازی و آشناسازی مردم خاورمیانه و جنوب آسیایی با همکاری جامعه تورگردانان ایران تمرکز شود.
برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی گردشگری در کشورهای هدف،  رسانه‌ای کردن همه منابع انسانی و اقدامات سازندگی و پیشرفت‌های گردشگری در سطح بین‌المللی به‌خصوص کشورهای عربی و آفریقایی همه و همه می‌تواند از راهکارهای برون‌رفت از شرایط رکود جذب گردشگر باشد. 
رئیس انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان همچنین گفت: تلاش برای تحت مدیریت درآوردن گردشگری سلامت در منطقه با همکاری وزارت بهداشت و علوم‌پزشکی و اجرای مستقیم آن با دفاتر مسافرتی و نه بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی یکی از مهمترین راهکارهاست.
 
 ضرورت تشکیل اتاق مشترک گردشگری غرب کشور
در این همایش بر تشکیل اتاق مشترک گردشگری غرب کشور و تدوین سند همکاری ۵ ساله که اهداف موردنظر برای توسعه گردشگری غرب کشور را دنبال کند، به عنوان یک مسأله ضروری باید در دستور کار استان‌های هدف قرار گیرد، تأکید شد. 
برای پیشبرد اهداف مشترک استانداری کرمانشاه پیشنهاد داد که استان‌ها بخشی از اعتبارات عمرانی خود را برای رونق گردشگری غرب کشور اختصاص دهند. در این همایش مدیران منطقه غرب تأکید کردند برای ورود گردشگر خارجی باید براساس شرایطی که داریم به‌صورت تخصصی به آن بپردازیم.
گفتنی است، مدیرکل بحران استانداری همدان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، معاون گردشگری استان و فیضی، رئیس انجمن حرفه‌ای دفاتر خدمات مسافرتی استان از همدان در این نشست حضور داشتند.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com