بیمارستان قائم تویسرکان تا پایان سال افتتاح می‌شود همدان پیام
 
 
شنبه - 31 شهريور 1397 - شماره 3294
 
امروز : يكشنبه ، 1 مهر 1397

Today : Sat, September 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82549 تاریخ انتشار:  1396-07-17 - 05:45 تعداد بازدید:  97
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بیمارستان قائم تویسرکان تا پایان سال افتتاح می‌شود

مادستان

 تويسرکان - طيبه سوري - خبرنگار همدان پيام: با توجه به نبود اعتبار، زمان‌بر و دست و پا گیر بودن پروژه‌ها، بیمارستان قائم(عج) در اوایل سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد ولی به دلایلی این پروژه به اواخر سال ۹۶و حال زمزمه‌های افتتاح این بیمارستان در اوایل سال آینده به گوش می‌رسد.
بیمارستان جدید قائم(عج) تویسرکان در زمینی به مساحت 90 هزار و 113 متر مربع در 4 بلوک و با زیربنایی معادل 16 هزار و 834 متر مربع در دستور کار مسئولان امر قرار گرفت.
این در حالیست که بیمارستان ولی عصر(عج) تویسرکان به عنوان تنها بیمارستان این شهرستان با قدمتی بالای 40 سال در وضعیتی فرسوده قرار دارد و بسیاری از استفاده‌‌کنندگان از خدمات این مرکز درمانی از شهرهای مجاور مانند اسدآباد و کنگاور به تویسرکان عزیمت می‌کنند. مراحل اجرایی بیمارستان قائم(عج) تویسرکان در دهه 60 با کلنگ‌زنی رسمی آغاز شد و در حد پی‌ریزی و ساخت طبقه نخست و دیوارکشی هم پیش رفت، اما پس از آن در حدود 20 سال یعنی تا سال 1387 رها شد.
با این حال در طول یک سال گذشته تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان اجرایی شهرستان در کنار پیگیری‌های نماینده تویسرکان در مجلس برای از سرگیری روند ساخت این بیمارستان صورت گرفت.
 بهره‌برداری بیمارستان قائم(عج) تویسرکان در سال 95
نماینده مردم تویسرکان با بیان اینکه در سال‌های 91 و 92 به دلیل کمبود اعتبارات مالی، روند ساخت این بیمارستان کند بود و گاهی هم متوقف شد گفت: اما اکنون روند اجرایی این طرح نباید یک روز هم متوقف شود.
این اظهارات مسئولان در زمانی صورت گرفت که‌این مرکز خدمات درمانی از 46 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده است و از سوی دیگر رئیس راه و شهرسازی تویسرکان هم پیش‌تر اعلام کرده بود که پیمانکار طرح ساخت و تکمیل بیمارستان قائم(عج) این شهرستان با انعقاد قرارداد جدید تغییر یافت. البته کندی روند ساخت این طرح مهمترین دلیل تعویض پیمانکار با هدف شتاب‌بخشی به روند مراحل اجرایی آن بوده است.
۱۸ شهریورماه ۹۴ بود که معاون عمرانی استاندار به همراه مدیرکل راه‌وشهرسازی راهی تویسرکان شد. محمودرضا عراقی با توجه به سفر رئیس‌جمهوری در هفته دولت به استان همدان، گفت: تصمیمات مهمی در خصوص بیمارستان‌هایی که پتانسیل اتمام در سال‌های ۹۴ تا ۹۵ را دارند، گرفته شد که با قول ریاست‌جمهوری اعتبار کافی برای اتمام این پروژه‌ها داده شده است.
وي افزوده است: تا پایان سال 96 بیش از ۹۰۰ تخت بیمارستانی به کل تخت‌های بیمارستان‌های استان همدان اضافه می‌شود.
 فرصت یکساله برای تحویل بیمارستان تویسرکان
۲۶ آذرماه ۹۴ هم مراسم کلنگ‌زنی ساخت کلینیک تخصصی بیمارستان 152 تختخوابه تویسرکان بود که ساخت این کلینیک با اعتبار یک میلیارد و 480 میلیون تومان جنب بیمارستان قائم تویسرکان در حال ساخت است.
وزیر بهداشت‌ و درمان در این مراسم گفته بود: پیمانکار به مدت یک سال زمان دارد تا کار را تحویل دهد و با امکانات تخصصی کامل برای ارائه خدمات به مردم تویسرکان آماده شود.
حسن قاضی‌زاده افزود: اعتبار و هزینه ساخت این کلینیک تخصصی به حساب دانشگاه واریز شد و این اعتبار را زودتر از ساخت واریز شده است
 بیمارستان تویسرکان تا پایان سال 96 افتتاح می‌شود
 بیمارستان 96 تختخوابی تویسرکان که به 130 تخت افزایش یافته است به ۱۵۳تخت افزایش یافت وقول مساعد معاون وزیر راه وشهرسازی که در سال ۹۶ افتتاح شود.
معاون وزیر راه‌وشهرسازی دربازدیدی که پنجشنبه از بیمارستان نیمه‌کاره قائم(عج) داشت بیان داشت: تغییرات خوبی در بیمارستان تویسرکان انجام شد به نحوی که تختخواب‌های بیمارستان به ۱۵۳تخت افزایش یافت همچنین این تغییرات شامل بخش اورژانس، مراقبت‌های ویژه با بخش‌های سی.سی.یو، آی.سی.یو و ان.آی.سی.یو، ارتقای بخش زایمان از حالت سنتی به حالت جدید ال.دی.ار و پیش‌بینی پنج پاویون ال.دی.ار بود.
محمدجعفر علیزاده با بیان اینکه تمام بخش‌های تخصصی پایه مورد نیاز شهرستان را در بیمارستان قائم(عج) تویسرکان به عنوان یک بیمارستان جنرال تأمين کردیم، خاطرنشان کرد: بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه، کلینک‌ها برای معاینه، بخش فیزیوترابی، دیالیز و سی.تی.اسکن در فضای بیمارستان پیش‌بینی شده است. علیزاده گفت ارتقای بسیار مطلوبی در بیمارستان داده شده و تخت‌های بیمارستان نسبت به تخت‌های اولیه حدوداً 50 درصد افزایش یافته که‌این امر هم باعث مطلوبیت بیمارستان و هم افزایش هزینه ساخت این پروژه شده است.
وی بیان داشت: تاکنون 22 میلیارد تومان برای بیمارستان قائم(عج) تویسرکان هزینه شده که ظرف یک هفته آینده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان مشخص می‌شود.
  افتتاح بیمارستان قائم در اوایل سال آینده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۲۹ خرداد ماه سال جاری بیمارستان تویسرکان در پایان امسال یا اوایل سال آینده افتتاح خواهد شد.
جمله «بیمارستان قائم تویسرکان در پایان امسال یا اوایل سال آینده افتتاح خواهد شد»، سبب نگرانی و گلایه‌مندی مردم این شهرستان شده است، چرا که از وعده‌های پشت وعده مسئولان خسته شده‌اند. تویسرکانی‌ها از مسئولان شهرستان انتظار دارند که با وحدت و یکپارچگی در راستای جذب اعتبار برای اتمام پروژه بیمارستان قائم تویسرکان تلاش مضاعفی داشته باشند و هر روز شاهد موکول شدن تاریخ اتمام این پروژه به ماه‌ها و سال‌های بعد نباشند.
آنان معتقد هستند پروژه‌ای که در طول هشت سال در حدود 64 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است چگونه می‌تواند در طول یک سال نزدیک به 40 درصد پیشرفت کند و به اتمام برسد و تنها می‌خواهند که دولت با آنان صادق باشدوهیچ تاریخی رااعلام نکنند وپس ازاتمام تاریخ افتتاح را بوق وکرنا بزنند.
 طرح چهار بانده کردن مسیر کنگاور تویسرکان
جاده تویسرکان- کنگاورمدتهاست قربانی می‌گیرد وهنوز مسئولان درخم پروژه‌های ناتمام دست وپنجه نرم می‌کنند، متأسفانه چند سالی است که برای دوبانده شدن جاده تویسرکان به کنگاور تا سه‌راهی فرسفج پیمانکار در حال فعالیت است و این چند روز اخیر پیمانکار مربوطه با کندن شانه خاکی در حال آماده کردن زیر سازی باند کناری جهت آسفالت است که نبودن شانه خاکی و کندن راه‌های روستایی متصل به جاده و افتادگی حدود نیم متری شانه جاده علی‌الخصوص در محدوده انبار نفت تا سه‌راهی فرسفج نخستین بی‌احتیاطی کوچک را منجر به تصادفی وحشتناک می‌کند که در این هفته گذشته بیش از چندین تصادف رخ داده که منجر به فوت دو نفر شده است.
یکی از مهمترین محورهای ارتباطی شهرستان کنگاور، محور کنگاور به تویسرکان است زیرا روزانه شاهد حجم زیادی از تردد مسافر، حمل بار و زائر است که ‌این جاده را به عنوان محوری پرحادثه تبدیل کرده است.
آمار تکان‌‌دهنده تصادفات و واژگونی‌ها در این محور از کسی پوشیده نیست به طوری که به معضلی بزرگ برای مسئولین دو شهرستان کنگاور و تویسرکان تبدیل شده بود. البته بیشترین بخش این محور به شهرستان تویسرکان تعلق دارد و همین امر موجب شد تا تلاش نماینده مردم تویسرکان برای دوبانده کردن این محور بیشتر شود و در نهایت این تلاش به ثمر نشست.
ارتقا وضعیت محور کنگاور-تویسرکان سال‌ها به عنوان مطالبه اصلی مردم این منطقه مطرح بوده، تا اینکه با پیگیری‌های مسئولان و نماینده وقت مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، این محور در 19 اسفند ماه سال 92 به جاده شریانی تبدیل شد. بنا برگزارش‌های اداره کل روابط عمومی اداره راه و شهرسازی استان همدان ۳۳ کیلومتر از این مسیر در محدوده استان همدان و شهرستان تویسرکان قرار دارد که در حال حاضر در حال دوبانده شدن به صورت چهار خطی است و در حال پیشروی به سمت سه راهی کنگاور بوده که اجرای 20 کیلومتر از آن (تویسرکان تا سه‌راهی فرسفج) انجام شده است.
جالب اینجاست که سهم کنگاور از این مسیر تنها 6 و نیم کیلومتر است و در حال حاضر هیچ اقدامی جهت تعریض آن صورت نگرفته و بیشترین تصادفات را سهم خود کرده است.
 علت تأخیراین پروژه از زبان فرماندار تویسرکان
فرماندار تویسرکان در گفتگو با تسنیم در این باره گفت:طرح چهار خطه کردن جاده تویسرکان به کنگاور تا سه راهی فرسفج، قرار بود در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد اما به‌رغم تلاش پیمانکار و مسئولان، هنوز این طرح آماده بهره‌برداری نشده است.
حبیب مومیوند افزود: مدیریت دولتی شهرستان، زمان بندی بهره‌برداری از طرح‌ها را بر اساس اطلاعات دستگاه‌های اجرایی مرتبط با طرح مورد نظر اعلام می‌کند و بر این اساس نیز زمان بهره‌برداری از طرح چهار خطه کردن جاده تویسرکان به کنگاور از سوی ما در هفته دولت اعلام شده بود.
مومیوند به علت یا علل اصلی تاخیر در زمان بهره‌برداری از این طرح اشاره‌ای نکرد و گفت: طرح چهار خطه تویسرکان به کنگاور تا سه راه فرسفج به طور قطع در پاییز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
  پایان کار تا اواخر مهر
نماینده مردم تویسرکان در مجلس هم گفت: پیشبرد طرح چهار خطه کردن جاده تویسرکان به کنگاور به صورت مستمر و با برگزاری جلسه‌های منظم با مسئولان وزارت راه و شهرسازی به صورت هفتگی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
محمدمهدی مفتح اضافه کرد: بر اساس آخرین اعلام فنی وزارت راه و شهرسازی قبل از فرا رسیدن هفته دولت، قرار شد طرح چهار خطه جاده تویسرکان به کنگاور تا سه راه فرسفج در هفته دولت به بهره‌برداری برسد اما این امر تحقق نیافت.
مفتح با بیان اینکه‌این موضوع مورد انتقاد نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت بیان کرد: کارشناسان و مسئولان وزارت راه‌وشهرسازی کمبود اعتبارات مالی را عامل اصلی تاخیر به وجود آمده اعلام کردند اما پیگیری مداوم این طرح همواره در دستور کار است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com