1398-10-261398-11-06bool(false) 1398-10-261398-11-06bool(false) ثروتمند شدن مردم رویکرد استانداری‌ها باشد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 بهمن 1398 - شماره 3678
 
امروز : يكشنبه ، 6 بهمن 1398

Today : Sun, January 26, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
نمایشگاه چاپ شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97819 تاریخ انتشار:  1398-05-28 - 08:47 تعداد بازدید:  203
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیر کشور با اشاره به لزوم راست محور اقتصادی:
ثروتمند شدن مردم رویکرد استانداری‌ها باشد

داخلی

 وزیر کشور  با اشاره به تفاوت ها و ارزیابی شاخص های مدیر موفق و ناموفق گفت: رویکرد مسئولان استانداری ها باید در چهارچوب خلق ثروت برای مردم باشد استانداری ها باید توانایی داشته باشند که با برنامه ریزی از بهره‌وری ظرفیت های در شهرها و روستاها از آب، خاک و هوا برای استان خود تولید ثروت کنند.رحمانی فضلی ادامه داد، نگاه مسئولان استان ها باید افزایش تولید ناخالص ملی، افزایش ارزش افزوده ها باشد. ما در برابر خدا و مردم مسئول هستیم. مدیران نسبت به اینکه یک فرد گرسنه و یا یک گناهکار که بخاطر نیاز مالی خلافی انجام می دهد مسئول است.وی با تاکید بر ضرورت تلاش و همت مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در استان ها گفت: فرمانداران و استانداران و روسای بخش های اقتصادی اگر  میان مردم حاضر شوند و از مشکلات آگاه شوند ٧٠درصد مسایل استان و کشور شناسایی و حل می شود.رحمانی فضلی با انتقاد به برخی ادارات و بانک ها در عدم پاسخگویی افزود: استانداری ها متولی امور هستند نباید در تعارفات و رو دربایستی های سازمانی گرفتار شوند و با جدیت با کوتاهی ها برخورد کنند.
وزیر کشور تصریح کرد: استانداری باید هر کدام در حدود یکصد واحد تولید و اقتصادی را بی نام آماده واگذاری کنند مجوز های لازم را دریافت و منابع آن را مشخص و به افرادی که صلاحیت و تخصص دارند واگذار کنند
. وی در نشست هم اندیشی معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌های کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: استانداری‌ها در بخش افزایش بهروری، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، افزایش سرمایه‌گذاری در استان‌ها باید هدف‌گذاری کرده و برنامه کلان را باید به دستگاه‌ها ابلاغ کنند. وظیفه اقدام و پیگیری هر کدام از دستگاه‌های اجرایی مشخص است و باید بر اساس شاخص‌های ابلاغی گزارش دهند.
به گزارش ایرنا، وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون نگاه سنتی به وزارت کشور صرفا یک نگاه سیاسی و امنیتی بوده است، اظهارداشت: در رویکرد جدیدوزارت کشور و استانداری‌ها در بسیاری از حوزه‌ها، نقش هماهنگی و هدایتگر ستادی دارند. رئیس‌جمهوری هم همواره تاکید داشتند که وزارت کشور باید به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده به صورت پیگیر و فعال عمل کند.  
رحمانی فضلی با اشاره به نقش هماهنگی و تسهیل‌گری وزارت کشور و استانداری ها تاکید کرد: استانداری‌ها باید ظرفیت‌های اقتصادی استان را شناسایی و ایجاد کنند و نباید بجای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، عمل کنند.  وزیر کشور با بیان این که برنامه‌ریزی کلان و تعیین شاخص‌ها در ایجاد تسهیلات و رفع موانع تولید برای استان‌ها به عهده وزارت کشور و استانداری‌ها است، گفت: ما باید برنامه داشته باشیم و شاخص‌های کلان را مشخص کنیم و دستگاه‌های اجرایی بر همین مبنا بر اساس شیوه‌های دقیق و علمی، عمل کنند و گزارش کنند.وی تاکید کرد: همه باید با علاقه و انگیزه و جدیت و با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه اقتصادی به ویژه در شرایط کنونی که اقتصاد به معنی امنیت سیاست، استقلال و جنگ است باید در مقابل دشمن که جنگ و تروریسم اقتصادی را بر ضد مردم ایران آغاز کرده، بایستیم.
رحمانی فضلی تصریح کرد: در هفت هشت ماه اخیر در ایجاد ثبات و آرامش نسبی در کشور و کاهش برخی قیمت‌ها افزایش تولید و نظام توزیع موفق عمل کرده‌ایم و این به معنی موفقیت در حوزه اقتصادی،  موفقیت در حوزه امنیت و مقابله با تبلیغات روانی و موفقیت در حوزه سیاسی و استقلال است. اقتصاد ما امروز صرفا معنی اقتصادی ندارد و همه ما مسئولیت ویژه در حوزه اقتصادی داریم.
 استانداری ها کلینیک ٢۴ ساعته درمان اقتصادی راه اندازی کنند
وزیر کشور اظهار داشت: هر کدام از استانداری ها باید یک واحد اورژانس و کلینیک شناسایی و درمان بیماریهاهی اقتصادی را  ٢۴ ساعته در استانداری داشته باشند، و دائم فضا را رصد کند نه اینکه هفتگی مسایل اقتصادی را پیگیری کند، بلکه باید مداوم در جریان تحولات و مسایل اقتصادی قرار گیرند.وی گفت: استانداری ها باید بتوانند با آگاهی کامل از ظرفیت های قانونی امکانات و تسهیلات موجود در استان ها، کار مردم را راه بیاندازند، مشکل تولیدکنندکان و کارآفرینان را حل کنند و اگر در این زمینه حتی ٢٠درصد هم موفق شوند، چشم گیر است که معتقدم با این روش بیشتر از موفق خواهند شد.رحمانی فضلی با تاکید بر توجه ویژه به بهره وری  گفت: هر استانی برای حتی چند صدم درصد افزایش بهره‌وری، برای کاهش مصرف انرژی باید برنامه داشته باشد و اقدامات خلاقانه و مبتکرانه و جدید را در این زمینه ها جمع آوری و این روش های را به دستگاه منتقل و ابلاغ کند و در نهایت یک بانک اطلاعاتی از نتایج و دستاوردها ایجاد شود.
وزیر کشور استانهای مرزی و تبادلات مرزی و جزایر را یک ظرفیت ویژه در کشور توصیف کرد و افزود: در کارگروه توسعه استان های شرق و غرب موضوعات مختلف مطرح می شود، اما ظرفیت بیشتری برای پی گیری وجود دارد
 استارتاپ ها را دولتی نکنید
رحمانی فضلی همچنین با اشاره به نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها تاکید کرد: استارتاپ ها نباید دولتی شوند، و اگر حتی به این سمت هم حرکت کردندو از منابع مالی دولتی و رانت استفاده کنند باید مانع بشویم، این ها برای ایجاد روش های جدید و چابک خدمات راه اندازی می شوند و اگر در جایی مشکلی داشتند دولت باید فقط هدایتگر و تسهیل گر در حل مشکلات اداری آنها باشد، در حال حاضر هم در کشور موفق عمل کرده اند و موانع توسعه آنها را رفع کند. وزیر کشور بر تدوین بانک اطلاعاتی در هر استان تاکید کرد و افزود: یکی از نقاط ضعف موجود در حوزه سرمایه گذاری اقتصادی، عدم ثبت و فقدان صحیح و دقیق اقتصادی در هر استان است و سرمایه گذار به تحلیل روشن در منطقه و استان و کشور ندارد تا بتواند به آن مراجعه کند، این بانک باید ایجاد شده و اطلاعات آن به صورت شفاف در دسترس عموم قرار بگیرد تا سرمایه گذار علاوه براین آگاهی از نیاز داخلی به کالا و آگاهی از قیمت ها میزان تحصیل سود را نیز بتواند برآورد کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com