1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) اعتراض به تخریب جایگاه معلم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 4 تير 1398 - شماره 3504
 
امروز : سه شنبه ، 4 تير 1398

Today : Tue, June 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87579 تاریخ انتشار:  1397-09-24 - 11:59 تعداد بازدید:  115
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روزپنج شنبه فرهنگیان دراداره کل آموزش وپرورش استان تجمع کردند
اعتراض به تخریب جایگاه معلم

اجتماعی
 این نخستین بارنیست که 20:30 التهاب افرین می شود، التهابی که این بار صداب جامعه فرهنگیان را درآورد.
پخش گزارشی از برخورد با دانش آموز همدانی دلیلی شد تا معلمان همدان دراعتراض به تخریب جایگاه معلم و بی توجهی مسئولان به خواسته ها و شان ازسوی رسانه ملی روز پنج شنبه درحیاط اداره کل آموزش وپرورش استان تجمع کنند اعتراضی که حتی صدای وزیرراهم درآورد و درواکنش به این اقدام گفت: آیا زیر سوال بردن تلاش «یک میلیون» معلم با روایت ناقص و پخش سراسری خطای «یک» معلم جوانمردانه است؟!
وی این اقدام غیرحرفه‌ای، را گزارشی از خطای یک معلم در یکی از مدارس استان همدان دانست که صدا و سیما آن را با آب و تاب فراوان پخش کرد.
گذشته از اینکه معلمان تنبیه بدنی دانش آموزان را اقدامی ناشایست می‌دانند، بیش از همه به این معترض هستند که چرا صدا و سیما تصویر معلم این مدرسه را در شبکه ملی پخش کرده و با بزرگنمایی این اتفاق قبل از پرداختن به اصل و ریشه آن باعث مخدوش شدن جایگاه یک قشر شده است.
آنان با طرح این موضوع که مشکلات ما معلمان بیش از این مباحث است می‌گویند چرا صدا و سیما به جای حمایت از جایگاه معلمان به دنبال تخریب آنان است.
معلمان می‌گویند اگر چه روح لطیف و تأثیرپذیر کودکان نباید تحت هیچ شرایطی موجب آزار و تنبیه حتی لفظی قرار گیرد، لیکن اگر یک معلم در میان بیش از یک میلیون همکار فرهنگی و در یک کلاس از ۶۰۰ هزار کلاس این مرز و بوم به هر دلیل موجب خطای حرفه‌ای شد، آیا باید آن را به این نحو تخریبی رسانه‌ای کرد؟ 
معلمان تجمع کننده در این اعتراض معتقدند اشاعه این خطاها آن هم از طریق رسانه ملی که گویا دنبال جذب مخاطبان از دست رفته خود نیز هست کم‌کم به عادی شدن این گونه خطاها و گسترش آن کمک خواهد کرد.
معلمی هم با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی معلمان و خانواده ها تاثیر زیادی بر رفتارها گذاشته است گفت: دانش آموزان دیگر آن دانش آموزان قدیمی نیستند که نصایح و صحبتهای معلم را آویزه گوش خود کنند.وی مشکلات تربیتی از سوی خانواده ها را معضلی دانست که سرریز کلاس‌های درس شده و معلم باید آنها را با تحمل و مدارا پاسخگو باشد.
سایر معلمان حاضر در این تجمع اعتراضی نیز به مشکلات آموزش و پرورش پرداخته و اعلام داشتند که تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه، تراکم دانش آموزی در یک کلاس درس به ویژه در حواشی شهر و نیز وجود دانش آموزانی که از درس و مدرسه و خانه و خانواده گریزان هستند باعث مشکلات بی شمار در آموزش و پرورش شده و همه اینها گریبان معلمان را گرفته است که در حقیقت اینها کیفیت آموزشی را زیر سوال خواهد برد و بهتر است آموزش و پرورش فکری به حال این مباحث بکند.
گروهی هم کرامت معلمان را که همتراز با انبیا برشمرده اند بسیار والا دانستند و تاکید کردند که مهم‌ترین نهادهای فرهنگ‌ساز جامعه آموزش و پرورش است که نباید با بزرگنمایی یک اشتباه یا انعکاس آن با روشی ناصحیح، این نظام را مورد هجمه قرار دهیم و خانواده‌ها را نسبت به معلمان خدوم و زحمتکش بی‌اعتماد نماییم
آنان بر این اعتقادند که همان طور که خطای یک قاضی، یک پزشک، یک کارمند، یک پلیس و... با جزئیات آن مورد اطلاع‌رسانی به این نحو قرار نمی‌گیرد پخش این گزارش و گزارش‌های مشابه در مورد آموزش و پرورش در حقیقت تزریق سمی کشنده در اطمینان و اعتماد عمومی به مهمترین نهاد انسان ساز و مجموعه‌ای است که با تعلیم و تربیت سرو کار دارد و قطعا این نوع عملکرد آنهم از سوی یک نهاد ملی خوراک لازم برای رسانه‌های بیگانه که بر طبل تبلیغ علیه نظام می‌کوبند را فراهم خواهد آورد.
معلمانی نیز در این جمع بودند که خواستار برخورد مدیر کل آموزش و پرورش همدان با خاطیان مدرسه و مدیر ناحیه شدند و اعلام داشتند در کنار حمایت از دانش آموز تنبیه شده باید با خاطیان هم برخورد شود که البته اگر صدا و سیما هم این تصویر را پخش نمی کرد ما خواستار چنین اقدامی از سوی مدیر کل بودیم.
معلمان با در دست داشتن پلاکاردهايي با مضاميني چون "تخريب وجه معلمان، اعتبار و اعتماد از دست رفته را به صدا و سيما برنمي‌گرداند" و اينکه "چرا صدا و سيما هيچ گاه اعتراضات عدالت‌خواهانه معلمان را منعکس نمي‌کند" و "صدا و سيما پاسخ قانع‌کننده‌اي به اين عملکرد خود داشته باشد" چرا پايمال شدن حقوق فرهنگيان رسانه ای" نمي‌شود اعتراض خود را اعلام داشتند.
لازم به ذکر است در تجمع اعتراضی معلمان، مدير کل آموزش و پرورش نيز دقایقی حضور پيدا کرد و با معترضين صحبت کرد.
گفتنی است هیچ نماینده ای از صدا و سیما در این تجمع حضور نداشت. همچنین این تجمع تنش و حاشیه ای به همراه نداشت و در جوی آرام و در شان مقام معلم برگزار شد.
در پايان بيانه‌اي در اعتراض به عملکرد صدا و سيما در خصوص پرداختن به وضعيت معلمان و نيز تخريب اين قشر قرائت شد و معلمان خواستار برخورد جدي با عاملان این اقدام شدند.
گفتنی است تعدادی از دانش آموزان نیز با حضور درکنارمعلمان خود از دوستداشتن معلمان خود واحترام به جایگاه آنان سخن گفتند واقدام مسئولان مربوطه را محکوم کردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com