انتخاب شهرداران در مادستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119302 تاریخ انتشار:  1400-05-31 - 09:33 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مجیدی در بهار و سعیدی پور در نهاوند شهردار شدند
انتخاب شهرداران در مادستان

مادستان

 گروه شهرستان: پس از  گذشت یک ماه از انتخاب شورای ششم و با گذشت 2هفته از تحلیف اعضای شورا و استقرار اعضا در شورای شهر، اسامی کاندیداهای شهرداری یکی پس از دیگری اعلام شد.
در مدت یک هفته همزمان با همدان هر یک از کاندیدا در صحن شورای شهر مربوطه به ارائه برنامه پرداختند که تا شب گذشته شهرداران نهاوند و بهار با اکثریت آرا انتخاب شدند، اما در شهرهای دیگر کاندیداها تاکنون به ارائه برنامه پرداخته و احتمالاً هنوز اعضای شورای شهرها برای انتخاب از بین کاندیدا به جمع‌بندی نرسیده‌اند. هرچند که برخی از کارشناسان می‌گویند اعضای شورا در انتخاب شهردار عجله کنند، اما اغلب شهرها برای انتخاب عجله ندارند. چنانچه نهاوند و بهار پس از بررسی‌ها در یک هفته شهردار خود را انتخاب کردند.
 در ادامه گزارشی از وضعیت انتخاب شهردار در  شهرهای نهاوند، بهار، ملایر، کبودراهنگ، تویسرکان، رزن، درگزین، آجین، اسدآباد، پالیز و فامنین پرداخته شده است.

مجیدی شهردار بهار شد
 شهر بهار که در دوره شهرداران قبلی فعالیت‌های عمرانی را شاهد بوده است در این دوره تلاش کرد تا با حضور شهرداری قوی‌تر و رزومه‌ای بهتر، فردی را برای شهرداری این شهر برگزیند تا شهروندان چهره‌ای جدیدتر از شهر را شاهد بوده و تغییراتی اساسی را در سطح شهر شاهد باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر بهار در این‌باره گفت: با توجه به قانون تشکیلات و وظایف شورای شهر که یکی از آنها انتخاب شهردار است، اعضای شورای شهر پیش از آغاز رسمی فعالیت خود رایزنی‌های خود را درخصوص انتخاب شهردار آغاز کردند.
حسین فیض‌الهی بیان کرد: در این فرایند با ۱۲نفر از افراد متخصص بومی و غیربومی مصاحبه انجام شد و برنامه‌های کاری آنان موردبررسی قرار گرفت و درنهایت با لحاظ مطالبات مردم درخصوص خدمات شهرداری و مشکلات پیش‌روی شهر و مدیریت قوی و بررسی برنامه‌های ارائه شده با نظر اکثریت اعضا، «مهدی مجیدی» به عنوان شهردار بهار برگزیده شد.
وی گفت: تعدادی از این افراد به لحاظ اینکه در قانون اشاره شده، جهت تصدی این پست نیاز به سابقه ۵ سال مدیریت است، شرایط لازم را نداشتند.
فیض‌الهی افزود: لازمه موفق بودن شهردار اشرافیت به مباحث و ضوابط و قوانین شهرداری و تخصص و تحصیلات مرتبط و تجربه مدیریتی در این بخش است که مهندس مجیدی دارای این شرایط بود.
لازم به یادآوری است «مهدی مجیدی» متولد ۱۳۵۵ در شهرستان رزن، دارای مدرک کارشناسی‌ارشد مهندسی معماری و دکترای مدیریت کسب‌وکار DBA است.
وی با 2 دهه تجربه در مدیریت شهری در سمت‌هایی همچون مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان همدان، شهردار مناطق یک و ۲ و ۳ همدان، شهردار رزن، شهردار جورقان، معاون شهرسازی‌ومعماری شهرداری همدان و معاونت اداری مالی شهرداری همدان، در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی نیز سابقه دارد و هم‌اکنون مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر است. مدرس دانشگاه و مراکز آموزش‌عالی، رئیس هیأت اسکیت استان همدان، عضو هیأت‌مدیره سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان و عضو هیأت‌مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان همدان نیز از دیگر سوابق وی است.


شهردار نهاوند از رباط‌کریم معرفی شد
 شورای ششم نهاوند پس از آغاز به کار رسمی خود محمد احمدوند کارشناس مالی شهرداری را به عنوان سرپرست انتخاب کردند.
پس از 2 هفته نشست‌های شورای ششم پشت درهای بسته و بدون انعکاس هیچ خبری از روند انتخاب شهردار و یا ارائه برنامه توسط گزینه‌های دعوت شده، پروسه انتخاب شهردار در نهاوند به معرفی سعیدی‌پور از شهرداری رباط‌کریم ختم شد. محسن سعیدی‌پور کارمند شهرداری رباط‌کریم، در دوره ششم شورا به عنوان کاندیدا حضور یافت و با کسب هزار و ۸۰۰ رأی نفر ۲۴م  این ماراتن از میان ۴۳ هزار و ۹۸۰ رأی شد. این فرد که در کارنامه عملی‌اش رئیس هیأت بدمینتون رباط‌کریم و مدیریت حمل‌ونقل شهرداری رباط‌کریم را دارد، نتوانست ۷رأی موافق شورا را هم بگیرد، بلکه با ۵ رأی موافق و ۲رأی مخالف به عنوان گزینه شهرداری نهاوند معرفی شد.


 استعفای سرپرست شهرداری تویسرکان سوء‌تفاهم بود
گمار به طور رسمی سرپرست شهرداری

 رئیس شورای شهر تویسرکان در آخرین اظهارنظر خود اعلام کرده که موضوع استعفای محمدکاظم گمار به عنوان سرپرست فعلی شهرداری تویسرکان یک سوء‌تفاهم بود و وی اکنون به طور رسمی سرپرست شهرداری تویسرکان است.
به گزارش همدان پیام از تویسرکان، انتخابات شورای شهر در تویسرکان در سال‌های اخیر همواره با حواشی و حرف‌وحدیث‌های زیادی مواجه بوده، اما شاید بتوان گفت حاشیه‌های انتخابات ششمین دوره شورای شهر از همه ادوار گذشته بیشتر بود و اثر خود بر فرایند تأیید انتخابات و به دنبال آن انتخاب شهردار جدید را نشان داد.
وقتی رئیس هیأت‌نظارت بر انتخابات استان همدان به صراحت از وجود تخلفات انتخاباتی مربوط به خرید آرا در انتخابات ششمین دوره شورای شهر تویسرکان خبر داد، روند تأیید این انتخابات بیش از حد معمول طول کشید تا جایی که در روزی که تقریباً همه شهرهای استان مراسم تحلیف اعضای شورای شهر را برگزار کردند، نتیجه نهایی انتخابات تویسرکان هنوز اعلام نشده بود.
این دست حواشی و بلاتکلیف بودن اعضای ثابت و علی‌البدل شورای شهر تویسرکان موجب شد تا آنگونه که باید و شاید، مجال و فرصتی برای اندیشیدن و طرح گزینه‌های احتمالی برای تصدی سمت شهردار تویسرکان وجود نداشته باشد. با اعلام نتیجه نهایی و سلب عضویت یکی از منتخبان شورای شهر ششم تویسرکان، به نظر می‌رسید با توجه به ترکیب شورا و نزدیکی حداقل 2 نفر از اعضای شورا به شهردار فعلی تویسرکان، همچنان احسان پیری یکی از گزینه‌های تصدی سمت شهردار تویسرکان باشد و احتمال ماندگار شدن وی در شهرداری تویسرکان مطرح بود.
در این میان، اما پس از برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر تویسرکان که به دلیل تأخیر در تأیید انتخابات شورای شهر، خیلی دیرتر از شهرهای دیگر کشور برگزار شد،"محمدکاظم گمار"که قبلاً سابقه حضور در سمت شهرداری تویسرکان را در کارنامه خود دارد به عنوان سرپرست جدید شهرداری تویسرکان انتخاب و معرفی شد، اما برخی رسانه‌ها و منابع خبری از استعفای وی پس از گذشت کمتر از 24 ساعت و اداره شهرداری بدون برخورداری از سرپرست خبر دادند که توسط رئیس شورای شهر تویسرکان رد شد.
■ انتخاب شهردار جدید ظرف 10 تا 15روز آینده
رئیس شورای شهر تویسرکان بیان کرد: محمدکاظم گمار به طوررسمی از سوی شورای شهر تویسرکان به عنوان سرپرست شهرداری تویسرکان انتخاب شده و موضوع استعفای وی یک سوء‌تفاهم بود که برطرف شد.
علی خزائی در گفت‌وگو با همدان پیام، گفت: ظرف مدت 10 تا 15 روز آینده با توجه به گزینه‌هایی که اعضای شورای شهر برای تصدی‌گری سمت شهردار تویسرکان در نظر دارند، شهردار جدید انتخاب می‌شود.
وی بیان کرد: تمام سعی من و همکارانم این است که یک فرد متعهد، متخصص، انقلابی و دارای تجربیات اجرایی و سوابق خوب کاری را به عنوان شهردار تویسرکان انتخاب کنیم.


نیمه شهریورماه شهردار کبودراهنگ معرفی می‌شود
 شوراهای اسلامی دوره ششم شهر کبودراهنگ 12گزینه برای انتخاب شهردار در نظر گرفته بودند که در نهایت 4 نفر از آنها به مرحله نهایی راه یافتند.
رئیس شورای شهر کبودراهنگ با بیان این مطلب در گفت‌وگو با همدان پیام، گفت: از این 4 نفر یک نفر به عنوان شهردار کبودراهنگ انتخاب می‌شود و تا نیمه شهریورماه به صورت رسمی اعلام خواهد شد.
غلامرضا بابایی افزود: چند ویژگی از جمله مردمی بودن، تعهد، تخصص، کارآمدی، قانونمندی، تحصیلات مرتبط، مطلع از منطقه و شهر، تعامل و مشورت با شورا و... برای انتخاب شهردار در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم با یک انتخاب درست بتوانیم گام‌های مؤثری برای توسعه و پیشرفت شهر برداریم.
وی گفت: در حال‌حاضر یکی از کارمندان شهرداری (فلاح) سرپرست شهرداری کبودراهنگ است وی سابقه مدیریت در واحدهای مختلف شهرداری را دارد و توانایی‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.
بابایی در پایان افزود: شوراهای اسلامی دوره ششم تعامل خیلی خوبی با هم و اهداف بسیار والایی دارند که با حمایت‌های مردمی این اهداف برای رشد و توسعه پیش خواهد رفت.


شهردار فیروزان ابقا شد
 محمد شیراوند شهردار فیروزان با رای اکثریت شورای ششم شهر فیروزان مجدد رای اعتماد گرفت و در سمت خود بعنوان شهردار باقی ماند.  شیراوند در دوره پنجم شورای شهر عملکرد موفق و قابل قبولی از خود نشان داده است. محمد شیراوند با کارشناسی عمران و ارشد مدیریت بودجه،  ۲۳ سال سابقه فعالیت در ۴ شهرداری کوهدشت،برزول ،بهار  و فیروزان است که  ۹ سال در سمت شهردار برزول و فیروزان در نهاوند فعالیت داشته است.

 

شهردار ملایر این هفته  انتخاب می‌شود
 پس از بررسی برنامه‌های ۹ نامزد سمت شهردار ملایر، اوایل هفته آینده شهردار ملایر انتخاب می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر ملایر با بیان اینکه همه گزینه‌های موردنظر تصدی پست شهردار برنامه‌های خود را در صحن علنی شورا ارائه داده‌اند، گفت: به احتمال بسیار زیاد همین هفته بررسی نهایی برنامه‌های ارائه داده شده انجام و شهردار انتخاب می‌شود.
اسماعیل صفوی‌زاده در ادامه افزود: ۹ نامزد برای تصدی پست شهردار انتخاب شده بودند، که تمامی آنها برنامه‌های خود را در صحن علنی شورا ارائه داده‌اند.
 وی بیان کرد: علیرضا امامی شهردار اسبق ملایر، غلامحسین تقوی، حسین بابائی، یوسفی‌نوید، مجیدی شهردار قبلی مناطق یک و ۲و ۳ همدان، غلامرضا کرمی، هادی سلگی مدیر سابق آموزش‌وپرورش ملایر و  یوسفوند استاد و مدرس دانشگاه، از جمله نامزدهای مطرح شده برای انتخاب شهردار ملایر هستند.

تنها گزینه برای شهرداری فامنین تأیید می‌شود؟
 شنیده‌ها حاکی از آن است که حمید محبی شهردار فعلی لالجین تنها گزینه معرفی شده برای سمت شهرداری فامنین است که احتمال تأییدشدنش بالاست و در حال‌حاضر شورا گزینه جانشین ندارد.

قیصری گزینه تصدی شهرداری آجین
 احسان رحیمی، عضو شورای شهر آجین از انتصاب الوندی به عنوان سرپرست شهرداری آجین خبر داد و گفت: گزینه شهرداری آجین در نخستین جلسه رسمی شورا مشخص شده و علیرضا قیصری به عنوان گزینه تصدی شهرداری معرفی شد و تا زمان صدور حکم شهردار، شهرداری این شهر با سرپرست اداره می‌شود. قیصری کارمند فعلی صداوسیمای استان و رئیس سابق دفتر شورای نگهبان اسدآباد بوده است.
سعید طاهری عضو شورای شهر پالیز هم از انتصاب محمد قنبری‌عقیل به عنوان سرپرست خبر داد و افزود: از طرف شورای شهر پالیز فراخوان انتخاب شهردار منتشر شده و تا پایان هفته مهلت ارسال مدارک و رزومه خواهند داشت انتخاب ما بهترین گزینه برای شهر تازه تأسیس پالیز خواهد بود.
حمیدرضا مرادی‌ضمیر سخنگوی شورای شهر اسدآباد از حضور ۱۰کاندیدای شهرداری اسدآباد خبر داد و گفت: از ۱۵گزینه شورای شهر جهت انتخاب شهردار تا امروز ۱۰ نفر از این افراد برنامه‌های خود را به صورت حضور در صحن شورا ارائه دادند و تا یک شهریورماه گزینه نهایی مشخص می‌شود و ۵ نفر باقی مانده تا پایان هفته به صحن دعوت می‌شوند. تصمیم اعضای شورا انتشار نیافتن اسامی کاندیداهای شهرداری بوده است و تا انتخاب گزینه نهایی از انتشار اسامی این افراد معذوریم.

هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم
 انتخاب شهردار قروه‌درگزین به دلیل تعطیلات به تعویق افتاده است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.
احمد طاهری رئیس شورای شهر قروه‌درگزین گفت: در نخستین جلسه شورا پس از جمع‌بندی شهردار را معرفی می‌کنیم.
طبق شنیده‌های همدان‌پیام مهدی اسفندیاری‌صالح شهردار قبلی و سرپرست شهرداری فعلی به خاطر عملکرد قابل‌قبول و رضایت شهروندان قروه‌درگزین در سمت شهردار قروه درگزین ابقا می‌شود.

از میان واجدین شرایط شهردار کرفس انتخاب می شود
طاهری همچنین افزود: انتخاب شهردار شهر کرفس هم پس از خداحافظی رضا فرخی شهردار قبلی شورای شهر این شهر را مجاب به حساسیت در انتخاب کرده است و طی فراخوانی از کسانی که شرایط سمت شهردار را دارند خواسته‌اند رزومه کاری خودشان را به شورای شهر کرفس ارسال کنند تا از میان واجدین شرایط شهردار کرفس نیز انتخاب شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com