وزیر نیرو از مجموعه نیروگاه شهید مفتح قدردانی کرد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Tue, October 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112633 تاریخ انتشار:  1399-07-24 - 14:45 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیر نیرو از مجموعه نیروگاه شهید مفتح قدردانی کرد

اقتصادی

 در بیستمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در آئینی با حضور وزیر نیرو که در چارچوب پروژه‌های سازوکاری پویش برگزار شد، از نیروگاه شهید مفتح به‌عنوان برترین نیروگاه کشور در زمینه آمادگی تولید قدردانی شد.
به گزارش شرکت مدیریت تولید برق شهید مفتح، در گروه نیروگاه‌های حرارتی از مدیران عامل نیروگاه شهید مفتح، کرمان، تبریز، بهره‌برداری و تعمیرات مپنا و برق و انرژی پیوند گستر پارس قدردانی به عمل آمد.
در آغاز این مراسم مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ضمن قدردانی از تمامی تلاشگران عرصه تولید برق در نیروگاه‌های دولتی و غیردولتی کشور اظهار کرد: ظرفیت فعلی نیروگاه‌های کشور به بیش از ۸۴ هزار و ۳۱۰ مگاوات رسیده است.
محسن طرزطلب افزود: در ۶ ماهه ابتدایی امسال، میزان تولید نیروگاه‌های کشور با افزایش 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۱۸۴ هزار میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در ادامه این مراسم با اشاره به نقش عمده و مهم نیروگاه‌ها در تأمین اوج مصرف برق در تابستان گفت: این بزرگ‌ترین وظیفه‌ای است که از کل نیروگاه‌ها انتظار می‌رود.
همایون حائری گفت: نیروگاه‌های حرارتی با آمادگی ۹۸ درصد در تابستان امسال هم آغاز به رکوردزنی مجدد کردند، امسال برای نخستین بار تولید واحدهای حرارتی در زمان‌های پیک بار که سالی 2 بار و در ماه‌های تیر و مرداد اتفاق می‌افتد، توانستند نزدیک به ۵۰ هزار مگاوات توان تولید کنند که نسبت به تولید تابستان سال گذشته این واحدها در زمان‌های پیک بار 5/3 درصد رشد داشت.
وزیر نیرو در پایان این مراسم اظهار کرد: جا دارد از تک‌تک فعالان صنعت برق در سازمان دولت، وزارت نیرو، شرکت برق حرارتی و همه نیروگاه‌های سراسر کشور، شرکت مدیریت شبکه برق ایران، ستاد برق و انرژی وزارت نیرو، شرکت توانیر، شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع، همچنین سازمان انرژی اتمی ایران، نیروگاه‌های برق آبی، شرکت مدیریت منابع آب، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و همه فعالان در خانواده بزرگ صنعت برق در بخش خصوصی قدردانی کنم.

رضا اردکانیان گفت: امسال دستاوردهای بزرگی برای کشور در صنعت برق رقم زده شد که نماد عمل صالح است، عملی که در صنعت برق نهادینه خواهد شد.
وی با اشاره به مدیریت مصرف در پیک تابستان امسال افزود: علاوه‌بر پشت‌سر گذاشتن پیک تابستان بدون خاموشی، توانستیم انرژی بیشتری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته عرضه کنیم که در سال جهش تولید، بخش‌های تولیدی کشور، صنایع بزرگ و صادرات غیرنفتی به اتکای انرژی عرضه شده کافی و مناسب توانستند به اهداف خود برسند و در عین‌حال صادرات انرژی ما نسبت به‌مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشت و مهمتر از همه این‌ها، به کمک هموطنان در بخش‌های مختلف مصرف را آن‌گونه مدیریت کنیم که اوج بار تابستان امسال همانند پارسال به نسبت سال‌های پیش تنها یک درصد افزایش داشته باشد. این دستاورد بسیار بزرگی است که سعی می‌شود تابستان پیش رو را هم با همین هدف‌گذاری کمی از هم‌اینک برنامه‌ریزی کنیم.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح هم گفت:‌ واحدهای چهارگانه نیروگاه شهید مفتح در سال جهش تولید توانسته‌اند بالاترین میزان تولید خود را به ثبت رسانده و رکورد ۲۷ ساله تولید برق نیروگاه امسال شکسته شده است.
عبدالمجید دیناروند با اعلام این خبر افزود: میزان تولید برق این نیروگاه در 5 ماهه نخست امسال با رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم 2 میلیارد و ۸۲۱ میلیون کیلووات ساعت رسید.
وی ادامه داد: ضریب بار این نیروگاه در مردادماه امسال ۹۸ درصد و ضریب آمادگی آن صد درصد بوده است و این موضوع سبب شد تا برای دومین ماه متوالی تولید انرژی الکتریکی در مرداد به بیش از ۷۲۵ میلیون کیلووات ساعت برسد.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح یادآور شد: سال گذشته به‌دلیل فرسودگی برخی از تجهیزات شاهد وقوع محدودیت‌های در بخش تولید بودیم که امسال در فصل تعمیرات توانسته‌ایم ۹۳ درصد محدودیت‌ها را برطرف کرده و همانند یک نیروگاه تازه تأسیس با ظرفیت یک هزار مگاوات در مدار باشیم.
دیناروند با اشاره به گذر موفق از پیک مصرف برق تابستان امسال، گفت: آمادگی صد درصدی واحدهای نیروگاه شهید مفتح با حداکثر مشارکت در کنترل فرکانس و تولید انرژی الکتریکی علاوه‌بر تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز استان همدان نقطه ثقل شبکه سراسری برق در غرب کشور محسوب می‌شود.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com