کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» رونمایی شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126834 تاریخ انتشار:  1401-07-04 - 19:13 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» رونمایی شد

فرهنگی


 کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» اثر شهرام غفوری، در کتابخانه مرکزی همدان رونمایی شد.

کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» اثر شهرام غفوری از سری کتاب‌های دانشنامه استان همدان که به همت حوزه هنری استان همدان منتشر شده؛ در کتابخانه مرکزی همدان با حضور محقق و نویسندگانی چون پرویز اذکایی، جواد محقق، میرهاشم میری، عباس زند، مسعود میدانچ  و علاقمندان تاریخ و همدان شناسی رونمایی شد.

 حمایت از نویسندگان بومی رویکرد کتابخانه‌های عمومی
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آئین اظهار کرد: پرداختن به تاریخ و مطالعه آن برای هر یک از اقشار جامعه ضروری است و آنها را در مسیر زندگی یاری می‌دهد، به همین منظور مطالعه کتب تاریخی به ویژه آثاری که در باره کشور و محل تولد آدمی است همواره مورد تأکید بزرگان علم و دانش بوده است.

عاطفه زارعی افزود: نویسنده کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» از همراهان همیشگی کتابخانه‌های عمومی است و بارها مباحث مربوط به تاریخ معاصر با حضور ایشان به نقد و بررسی گذاشته شده است و از جمله برنامه‌های پر مخاطب کتابخانه‌های عمومی بوده است.

وی تصریح کرد: رویکرد اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان حمایت از نویسندگان بومی به شیوه‌های مختلف از جمله خرید آثار و برگزاری نشست‌های رونمایی، نقد و معرفی است که در سراسر کتابخانه‌های عمومی استان انجام می‌شود.

 مطالعه کتاب تاریخ معاصر همدان اطلاعات قیمتی به دست می‌دهد
نویسنده، شاعر و پژوهشگر حوزه همدان‌شناسی نیز در این آئین اظهار کرد: دوره قاجار به دلیل نزدیکی که به دوران ما دارد بسیار حائز اهمیت است چرا که وقایع رخ داده بر ما و زندگی امروز تأثیر گذاشته است.

جواد محقق افزود: کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» در میان آثار تاریخ و شبه تاریخی که در مجموعه دانشنامه همدان چاپ شده و یا آماده چاپ است، یکی از بهترینها بوده و کاری است علمی و به سامان که با توجه به تخصص نویسنده تدوین شده است.

 تاریخ اجتماعی مبنای کتاب
 تاریخ معاصر همدان

نویسنده کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» اظهار کرد: پس از بررسی اولیه و ارائه آن از سوی حوزه هنری پیشنهاد شد که دوره ناصری و دوره پهلوی نیز به آن افزوده شود و کتاب در سه جلد تدوین شود که در حال حاضر جلد دوم آن منتشر شده است.

وی با بیان اینکه،زارعی مهرورز، عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا از نظر علمی و جواد محقق از نظر فرهنگی کتاب را بررسی کردند و نکات ارزشمندی را گوشزد کردند که اعمال شد تصریح کرد: بسیاری از منابع کتاب از بخش دکتر اذکایی استفاده شده و از مقالات و آثار ایشان نیز بسیار استفاده شده است.

نویسنده کتاب «تاریخ معاصر همدان؛ تحلیل عصر مظفری و مشروطه» با بیان اینکه مبنای این کتاب تاریخ اجتماعی همدان است ادامه داد: تا کنون جزء پرویز اذکایی کسی به تاریخ اجتماعی همدان نپرداخته بود و این کتاب در ادامه آثار اوست.

پرویز اذکایی، نویسنده، مورخ، فیسلوف و پژوهشگر همدانی نیز اظهار کرد: تاریخ همدان از عهد باستان تا کنون اگر به خوبی مدون شود، هفت جلد خواهد شد و جای خوشوقتی است که شهرام غفوری در این حوزه ورود پیدا کرده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com