راهنماهای بالینی ملاک خرید خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر است همدان پیام
 
 
شنبه - 25 مرداد 1399 - شماره 3827
 
امروز : شنبه ، 25 مرداد 1399

Today : Sat, August 15, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105909 تاریخ انتشار:  1398-11-25 - 12:04 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راهنماهای بالینی ملاک خرید خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر است

اجتماعی


 راهنماهای بالینی و استانداردهای ابلاغی درباره تشخیص و درمان هر بیماری، ملاک عمل برای خرید خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر است.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این استانداردها بر اساس شرایط کشور بومی‌سازی می‌شوند. راهنماهای بالینی دستورالعمل‌هایی است که بر اساس آخرین اطلاعات علمی، راهنماهای بالینی سایر کشورها و آخرین چاپ کتب و مقالات درباره هر بیماری طراحی و ارائه می‌شود. به طور مثال برای یک بیماری سرطان مشخص، آخرین اطلاعات روز دنیا از کتب و مقالات مختلف جمع‌آوری شده و دستورالعمل آن طراحی می‌شود که در تشخیص و درمان بیماران باید مد نظر قرار گیرد.
عبدالخالق کشاورزی در گفت‌وگو با ایرنا درباره راهنماهای بالینی افزود: استانداردها و راهنماهای بالینی ملاک عمل برای خرید خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر است و درباره همه این استانداردها، راهنماهای بالینی و پروتکل‌ها با انجمن‌های علمی و بورد تخصصی و گروه‌های آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مکاتبه شده و نظر این اساتید دریافت شده و سپس ابلاغ می‌شود.
 مزایای طراحی و تدوین راهنماهای بالینی
کشاورزی درباره مزایای طراحی و تدوین استانداردها و راهنماهای بالینی گفت: یکی از مزایای طراحی و تدوین راهنماهای بالینی این است که ضمن برخورداری از تجربیات اساتید پیشکسوت و صاحب‌نظر در تمام کشور، فرایند درمان بیماری‌ها به هم نزدیک و از به‌روزترین اطلاعات علمی موجود با در نظر گرفتن شرایط بومی و سیاست‌های سلامت کشور استفاده می‌شود.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت افزود: بستر اصلی تدوین راهنماهای بالینی، آخرین اطلاعات و الگوهای جهانی است، اما در قسمت‌هایی بر اساس شرایط کشور، بومی‌سازی انجام می‌شود.
 تعداد استانداردها و راهنماهای بالینی ابلاغ شده
کشاورزی ادامه داد: سال آینده قرار است تا حد امکان و با همکاری سازمان بیمه سلامت، تعدادی از استانداردها را به صورت تعریف شده بر سیستم‌های HIS بیمارستانی پیاده‌سازی کنیم تا وقتی بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کند، بر اساس راهنماهای بالینی برای او تجویز انجام شود و سازمان‌های بیمه‌گر هم بر همین اساس خرید خدمات سلامت را انجام بدهند.
 ضمانت اجرای راهنماهای بالینی
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت درباره ضمانت اجرایی راهنماهای بالینی گفت: جامعه علمی و همکاران ما در کشور از این دستورالعمل‌ها که حاوی جدیدترین اطلاعات علمی است، استقبال کرده و تلاش می‌شود چکیده و خروجی راهنماهای بالینی تبدیل به برنامه شود و در سیستم‌های HIS بیمارستان‌ها و نرم‌افزار رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در سازمان‌های بیمه‌گر قرار گیرد و اگر مراحل درمان بر اساس راهنماهای بالینی طی شده باشد، هزینه مربوطه توسط سازمان بیمه‌گر پرداخت می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com