راه و یاد امام(ره) همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132413 تاریخ انتشار:  1402-03-13 - 19:46 تعداد بازدید:  209
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راه و یاد امام(ره)

یادداشتدر آستانه ۱۴ خرداد سالگرد رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران قرار داریم. مردی که با هدایت و رهبری انقلابی بزرگ بر پایه آموزه های دینی، نه تنها باعث تحول در جامعه شد، بلکه با پایه ریزی نظام مردم سالاری مبتنی بر احکام و مقررات اسلامی الگویی نوین به دنیا عرضه کرد که بازتاب ها و اثربخشی آن در جهان همچنان مشهود است.

  چنین حرکت عظیم و ماندگاری که ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) رقم زد ریشه در عوامل مختلفی دارد  که در اینجا مجال پرداختن به آنها نیست، با این حال در خصوص رهبری انقلاب به عنوان‌ یکی از عناصر کلیدی باید گفت که رهبری حضرت امام(ره) بر خلاف خیلی از رهبران انقلابی در دنیا، همه جانبه بود و در شکل های مختلف اعم از ایدئولوگ انقلاب، رهبر مبارزات و رهبری نظام تبلور عینی داشت و ایشان به خوبی توانستند در همه اشکال نقش کلیدی خود را ایفا نمایند.

ایشان در جایگاه ایدئولوگ انقلاب اسلامی، نه تنها در ترسیم نظام آرمانی مطلوب و تبیین ایدئولوژی انقلاب برای مردم بسیار دقیق و موفقیت آمیز عمل کردند، بلکه در راهبری و هدایت امت در مسیر و راه اصیل انقلاب به گونه ای حرکت کردند که شگفتی جهانیان را در پی داشت.

در این میان بحث توجه به شرایط و مقتصیات زمان که در اندیشه امام(ره) جایگاه مهمی داشت، به گونه ای دقیق صورت گرفت و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران با نگاه تحلیلی و تبیینی مسائل اساسی و ضرورت ها را مطرح  و در راستای آن روشنگری کردند.


رویکرد تبیینی امام خمینی(ره) باعث شد تا هم آگاهی بخشی به جامعه در سطح بالایی صورت گیرد و هم مسیر حرکت در جهت آرمان های بلند انقلاب اسلامی با ترسیم نظام آرمانی مطلوب هموار گردد.

ایشان با چنین پشتوانه ای ارزشمند گام در مسیر مبارزات انقلابی نهادند و خالصانه کشتی انقلاب را هدایت نمودند.

رمز پیروزی این حرکت عظیم سه عامل مهم یعنی ایمان، رهبری و مردم بودند که به تعبیر امام راحل(ره) رمز دوام و قوام آن نیز همین سه عامل هستند.

 امروز گرچه پیر جماران در میان ما نیستند، اما راه امام (ره) همچنان ادامه دارد و اندیشه های بلند آن رهبر بزرگ چراغ راه جامعه در جهت تعالی است و ملت ایران همچنان سرافراز و سربلند با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری در این مسیر نورانی حرکت می کنند.

در سی و چهارمین سالگرد عروج ملکوتی امام راحل عظیم الشان(ره) یاد آن پیر و مراد را گرامی می داریم و به روح بلند و ملکوتی ایشان درود می فرستیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com