شوراها حامی شهردارخود باشند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 1 خرداد 1398 - شماره 3479
 
امروز : پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

Today : Thu, May 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84425 تاریخ انتشار:  1397-03-12 - 05:45 تعداد بازدید:  198
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در همايش شهرداران استان درلالجین مطرح شد
شوراها حامی شهردارخود باشند

مادستان

 شهناز کرمي- همدان پيام: با وجود تمام مشکلاتي که شهر جهاني سفال دارد از کنار هر کدام از مغازه‌هاي عرضه صنايع دستي اين شهر که مي‌گذري جلوه هنر و رنگ و تنوع کارهاي آفريده شده از خاک و آب چنان ميخکوبت مي‌کند که بي‌اختيار فقط نگاه مي‌کني؟ نظاره مي‌کني درخشش توليدات خاکي آميخته با هنر دست مردم اين ديار که شهره جهاني‌اند هنري که ريشه در خون و گوشت و پوست مردم اين ديار دارد و از ديدن اين هنر به خود مي‌باليم.
لالجين اينبار ميزبان شهرداران استان همدان در همايشي به اين نام بود شهرداراني که تلاش مي‌کنند شهرشان را آبادتر از پيش بينند.
شهر لالجين يکي از 4 شهر شهرستان بهار مي‌باشد. شهرستان بهار از 4 شهر بهار، لالجين، صالح‌آباد و مهاجران تشکيل شده است و اين شهرستان با وجود دارا بودن 7 درصد از جمعيت استان 13 درصد از توليدات محصولات کشاورزي استان را به خود اختصاص داده است.
مطلب بالا بخشي از صحبت‌هاي احسان قنبري، فرماندار شهرستان بهار در جلسه همايش شهرداران استان همدان بود که در ادامه با اشاره به همدلي و همراهي شوراها با شهرداران در حفظ استقلال شهرداران گفت: اعضاي شوراي اسلامي بايد موتور محرکه شهردار يکي از بازوهاي قدرتمند شهردار باشند نه اينکه تقسيم قدرت کنند
وی در ادامه با بيان موضوع تغيير کاربري، آن را يکي از خواسته‌هاي اصلي شهرداران دانست و گفت: تغيير کاربري يکي از خواسته‌هاي اصلي شهرداران است که بخش مهمي از درآمدهاي شهرداري‌هاست که هم در راستاي توسعه شهرها و هم تأمين منابع مالي شهرداري‌هاست و شوراها بايد کمک کنند که شهردار بتواند تا جايي که مقدور است مستقل بماند شوراي اسلامي شهر لالجين هميشه حامي شهرداريها بوده است و چندين بار به عنوان شوراي شهر نمونه انتخاب گرديده است.
شهردار لالجین، در ادامه اين همايش از اعتبارات و فعاليت‌هاي شهرداري لالجين گفت: اعتبار شهرداري لالجين در سال 96 پنج ميليارد و سيصد ميليون تومان بوده که در سال 97 به شش ميليارد و هفتصد ميليون تومان ارتقاء يافته است که از اين مبلغ 3 ميليارد و هشتصد ميليون تومان بابت پروژه‌هاي عمراني و دو ميليارد و نهصد ميليون تومان بابت امور جاري در نظر گرفته شده است.
حميد محبي از احداث ترمينال شهر- پياده‌راه و سه بوستان محلي سرويس‌هاي بهداشتي و جداسازي آب شرب از فضاي سبز، نصب تابلوهاي راهنماي شهري و مديريت پسماند و لکه‌گيري معابر گفت: پسماند سفال يکي از معضلات شهري لالجين است که با تملک زمين و دعوت از يک سرمايه‌گذار کار بازيافت سفال و ضايعات گچي به کارخانه سيمان منتقل و بازيافت مي‌گردد. در بخش برنامه‌هاي پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي 2018 برگزاري جشنواره‌هاي تابستاني جشنواره عکاسي در تيرماه و در شهريور ماه جشنواره شهر سفال را خواهيم داشت.
عضو شوراي شهر لالجين در ادامه اين همايش با بيان اينکه اين شهر110 شهيد را تقديم انقلاب کرده است و شهر جهاني سفال است توجه و مشارکت و همراهي بيشتر مسئولان در رابطه با حل مشکلات سفالگران اين شهر را خواستار شد.
مرتضي صبوري گفت: در لالجين حدود 1000 کارگاه وجود دارد که علاوه بر اشتغال‌زايي براي مردم اين شهر از جاهاي ديگر هم کارگرهايي براي کار کردن به اين شهر مراجعه مي‌کنند و نرخ بيکاري در اين شهر صفر است با بيان برخي از مشکلات سفال‌گران از قبيل حل مشکل سوخت کارگاه‌ها مخصوصا تأمين گاز کارگاه‌ها، ماليات و بيمه هنرمندان را از دغدغه‌هاي ساکنين دانست و براي حل آنها از مسئولان طلب ياري داشتند فراهم کردن زير ساخت‌هايي براي جذب بيشتر گردشگر به لالجين و رفاه حال مسافرين از ديگر خواسته‌هاي اعضاي شوراي شهر بود.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com