کشور هواپیمایی ترکیش اسپانسر اجلاس جهانی گردشگری در ایران شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85280 تاریخ انتشار:  1397-07-14 - 06:00 تعداد بازدید:  132
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چهلمین اجلاس جهانی فرصتی برای فعالان گردشگری
کشور هواپیمایی ترکیش اسپانسر اجلاس جهانی گردشگری در ایران شد

گردشگری


مقر اصلی این هواپیمایی شهر استانبول و فرودگاه آتاتورک است اما برای برگزاری این اجلاس جهانی در گردشگری این ایرلاین پای کار آمده است تا معرف برند خوش نام خود باشد . این مهم بیانگر آن است که اعضای وابسته ایرانی می توانند در مشارکت برای میزبانی شایسته این اجلاس سهم به سزاتری را داشته باشند
 برگزاری  اجلاس جهانی گردشگری UNWTO یک اتفاق شاخص جهانی در حوزه گردشگری است واین فرصتی است که از سوی برنامه ریزان و ذینفعان این حوزه از دست نخواهد رفت . حال اینبار پس از تبادلات اطلاعات گسترده و رایزنی ها قرعه به نام ایران افتاد تا میزبان باشد به همت شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان یکی از اعضای 14 گانه وابسته ایرانی به سازمان جهانی ایران میزبان چهلمین  اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 شد . این بدان معنا است که ذینفعان در حوزه گردشگری می توانند از فرصت پیش آمده بیشترین بهره را ببرند . در حال حاضر ترکیش ایرلاین یکی از اسپانسرهای قطعی برگزاری اجلاس ایت .
این شرکت فعالیتش را در سال 1933 با 5 هواپیما آغاز کرد. در حال حاضر با داشتن 326 هواپیمای مسافری و باری و پرواز به 250 شهر جهان در 119 کشور، یکی از بزرگترین شرکتهای هواپیمایی جهان حساب می‌شود. هواپیمایی ترکیش در سال 2017 بیش از 68 میلیون مسافر را جابجا کرده است.  هواپیمایی ترکیش پروازهای گسترده‌ای به ایران دارد. پروازهای مستقیم بین استانبول و شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، کرمانشاه، مشهد، تبریز و اهواز برقرار است و قطعا پس از اجلاس فرصت مراودات گردشگری گسترده تری را پیش روی خواهد داست .
جهانگردی در قرون گذشته از امتیازات ویژه عده ای انگشت شمار از مردم بوده ولی در نیمه دوم قرن نوزدهم و در اثر اختراعات مختلف و بهبود معیشت و وضع اقتصادی افراد و امنیت و اطمینانی که در وضعیت حمل و نقل اهم از زمیني، هوایی، دریایی بوجود آمد. جریان مسافرتها را سرعت بخشید وبدینسان موجودیت خود را در کشورهای پیشرفته ارائه نمود . براین اساس سازمان جهانی گردشگری با برنامه های مدون در حال برنامه ریزی های سالانه برای بهبود شرایط  در ارتباطات حوزه گردشگری بین کشورهاست . از بین 157 عضو وابسته در حال حاضر 14 عضو وابسته در سازمان جهاني گردشگري فعال هستند که شامل:
1- شرکت سياحتي عليصدر
2- شرکت تفريحي گردشگري گنجنامه
3- آژانس مسافرتي ققنوس
4- موسسه بين‌المللي آموزش گردشگري هوريزان
5- موسسه آموزشي تحقيقاتي و مشاوره عملي براي گردشگري
6- موسسه بين‌المللي تحقيق توسعه گردشگري
7- شرکت سرمايه‌گذاري گردشگري و ميراث فرهنگي ايران
8- انجمن علمي گردشگري ايران
9- شرکت مبنا کارت
10- شرکت توسعه گردشگري مارکوپولو
11- باشگاه اتومبيل‌راني و گردشگري جمهوري اسلامي ايران
12- مراکز تفريحي و توريستي
13- بانک گردشگري
14- شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي
می شوند این اعضا می توانند با حضور فعال در اجلاس پیش روی در ایران جایگاه خود را در این سازمان متمایز جلوه دهند در حال حاضر برنامه ریزی برای جذب اسپانسر از سوی دبیرخانه اجلاس در حال انجام است چرا که کارشناسان بر این باورند
اسپانسر شدن یكی از راه‌های فراروی یك شركت است تا از طریق آن خود و محصولات و خدمات گردشگری  را در كانون توجه مصرف‌كنندگان قرار دهد و محصول  را به شیوه‌ای مطلوب ارائه كند. تبلیغات بازرگانی معمول‌ترین شیوه بازاریابی است و به شیوه‌ای مستقیم با مصرف‌كننده سخن می‌گوید. تبلیغات بازرگانی موجودیت یك محصول را اعلام می‌كند و برای یك برند، تداعی‌سازی می‌كند. به علاوه، می‌تواند اطلاعاتی درباره كیفیت، ویژگی‌ها، قیمت و عملكرد كالا را فراهم سازد.
به هر ترتیب با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و هیأت گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال 2018در آبان ماه پیش روی  قطعی است و این یک فرصت است تا دیگر اعضا نیز از حضور روسای سازمان جهانی گردشگری بهره مند شوند
با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی  متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.
این نخستین بار است که ایران پس از عضویت در سازمان جهانی گردشگری که دهه ۴۰ رقم خورد ، میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.
 از تاریخ 21 تا 25 آبان ماه سالجاری، همدان میزبان این اجلاس خواهد بود  سازمان جهانی گردشگری با عضویت 552 شرکت خصوصی وابسته از 158  کشور در حوزه گردشگری بین‌المللی فعالیت می‌کند و۱۴  شرکت خصوصی ایرانی عضو این سازمان هستند که شرکت سیاحتی علیصدر همدان یکی از این ۱۴ عضو است که سال گذشته  به عنوان عضو ‌هيأت رئیسه این سازمان نیز انتخاب شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com