1394-11-091394-11-19bool(false) 1394-11-091394-11-19bool(false) همه وام‌هایی که هنوز می‌توان از بانک‌ها گرفت همدان پیام
 
 
دوشنبه - 19 بهمن 1394 - شماره 2567
 
امروز : دوشنبه ، 19 بهمن 1394

Today : Mon, February 8, 2016
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال 1394 : سال دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی
ورود کاربران


تلگرام روزنامه
تلگرام نیازمندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  23893 تاریخ انتشار:  1391-08-14 - 10:03 تعداد بازدید:  846
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همه وام‌هایی که هنوز می‌توان از بانک‌ها گرفت

گوناگون

همدان‌پيام: خیلی‌ها فکر می‌کنند در شرایط فعلی باید قید گرفتن وام را زد، اما بهتر است بدانید هنوز هم می‌شود از بانک‌ها برخی وام‌ها را دریافت کرد.
در هفته گذشته در مورد دریافت وام ازدواج خبرهایی منتشر شد که تا حدی نگران کننده بود. این اخبار حاکی از متوقف شدن پرداخت آن در بیش از نیمی از بانک‌هاست، اما این فقط وام ازدواج نیست که مردم به آن نياز دارند. چند نوع از تسهیلات خرد وجود دارد و بخش بزرگی از درخواست‌های تسهیلات از بانک‌ها به این نوع وام‌ها مربوط می‌شود.
این خبر باعث شده که خیلی‌ها از دریافت این وام‌ها ناامید شوند.  به گزارش برترين‌ها، براساس پيگيري‌هاي صورت گرفته در اين زمينه بايد گفت كه پرداخت اين وام‌ها در بسیاری از بانک‌ها هنوز پابرجاست. البته قبل از اینکه بخواهید راهی شعبه یکی از بانک‌ها شوید و بخواهید یکی از این تسهیلات را دریافت کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید که زودتر به هدفتان برسید.
وام خرید خودرو
تسهیلات خرید خودرو یکی از تسهیلات خرد است که متقاضیان زیادی دارد. سال گذشته به مدت 3 ماه پرداخت این تسهیلات در شبکه بانکی متوقف شد، اما در حال حاضر با شرایط جدید پرداخت می‌شود. یکی از تغییراتی که در پرداخت این تسهیلات ایجاد شده، این است که بانک‌ها دیگر مبلغ تسهیلات را به متقاضی نخواهند داد و آن را مستقیما به حساب شرکت تولیدکننده خودرو واریز می‌کنند. زمانی که این مبلغ به حساب متقاضی واریز می‌شد، بازار سیاه خرید و فروش فاکتور و وام خودرو درست شده بود. با این تصمیم این مشکل برطرف شده البته پروسه دریافت تسهیلات را مقداری طولانی‌تر کرده است.
سقف تسهیلات: مشکل اصلی این وام این است که بانک توجهی نمی‌کند شما چه نوع خودرویی خریده‌اید. سقف پرداخت این تسهیلات در همه بانک‌ها یکسان و هفت میلیون تومان است. کارمزد بازپرداخت 12 تا 14 درصد است و در اقساط ماهانه باید بازپرداخت کنید.
چطور و از کجا وام بگیریم: برای دریافت این تسهیلات باید اول به بانک درخواست بدهید و مدارکتان را که شامل مدارک شناسایی معتبر و گواهینامه رانندگی است به بانک تحویل دهید.
بانک براساس درخواست شما از شرکت خودروساز و گرفتن تاییدیه این مبلغ را به حساب شرکت پرداخت می‌کند. البته شما باید از قبل مابه‌التفاوت خرید خودرو را به حساب پس‌اندازی که در بانک باز کرده‌اید واریز کنید. اکثر بانک‌های کشور غیر از بانک‌های تخصصی مانند توسعه صادرات، کشاورزی، گردشگری و مسکن این وام را پرداخت می‌کنند، اما گرفتن آن از بانک‌های ملی، صادرت، تجارت و ملت راحت‌تر است. نکته مهم اینکه گرفتن این وام در این بانک‌ها نیاز به سپرده‌گذاری ندارد.
وام خرید لوازم خانگی
زوج‌های جوان در کنار وام ازدواج برای سر و سامان دادن به زندگی‌شان به وام خرید لوازم خانگی هم نیاز دارند. این تسهیلات هم در حال حاضر مانند گذشته پرداخت می‌شود. البته این تسهیلات صرفاً مخصوص زوج‌های جوان نیست و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.
سقف تسهیلات: سقف این تسهیلات در همه بانک‌ها، چهار میلیون تومان است. کالای خریداری شده هم باید تولید داخل و دارای گرید مصرف انرژی A باشد.
چطور و از کجا وام بگیریم: اگر تا به حال از بانک‌ها تسهیلات مشابه مثلا خرید خودرو نگرفته باشید، می‌توانید با ارائه پیش فاکتور از این تسهیلات استفاده کنید. غیر از بانک مسکن و بانک‌های تخصصی اکثر بانک‌های تجاری دولتی و خصوصی این تسهیلات را با نرخ سود 14 درصد و بازپرداخت ماهانه پرداخت می‌کنند. گرفتن این وام‌ها هم از بانک‌های ملی و صادرات، تجارت، سپه و سامان راحت‌تر است. قبلا برخی بانک‌ها طرح‌هایی مانند سپاس و ... برای پرداخت مبلغ بیشتر با شرط سپرده‌گذاری داشتند، اما در حال حاضر بهتر است به دنبال این طرح‌ها نباشید.
وام خرید مسکن
وام خرید مسکن یکی از تسهیلاتی است که حرف و حدیث‌های زیادی در موردش مطرح است. در دوره‌ای پرداخت این تسهیلات متوقف شد، اما معاونت راهبردی رئیس جمهوری همین چند روز قبل گزارشی منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پرداخت این تسهیلات بیشتر از پرداخت نشدنش مفید است. در هر صورت در حال حاضر این وام پرداخت می‌شود، اما فقط توسط یک بانک.
سقف تسهیلات: سقف تسهیلات خرید مسکن 18 میلیون تومان است. برای دریافت آن باید حتماً سپرده‌گذاری کنید.
چطور و از کجا وام بگیریم: برای دریافت این وام باید اول یک سپرده‌گذاری یک ساله یا یک و نیم ساله در بانک مسکن انجام دهید. اگر 9 میلیون تومان داشته باشید یک سال و اگر شش میلیون بخواهید سپرده‌گذاری کنید یک سال و نیم باید صبر کنید که بتوانید 18 میلیون تومان وام خرید مسکن دریافت کنید. مسکن خریداری شده باید قابلیت مسکونی داشته باشد و عمر آن بالاتر از 12 سال نباشد. نرخ سود بازپرداخت این وام 12 درصد و در اقساط ماهانه است. تنها بانک مجاز به پرداخت وام خرید مسکن، بانک مسکن است.
وام بافت‌های فرسوده
در حوزه مسکن در سال‌های اخیر تسهیلاتی در بانک‌ها با عنوان ساخت بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شد. برخلاف وام خرید مسکن این تسهیلات را همه بانک‌ها باید پرداخت کنند. در اصل اعتبار آن توسط دولت بین بانک‌های کشور تقسیم می‌شود. سقف تسهیلات: سقف این تسهیلات بین 30 تا 45 میلیون تومان است. در همه شهرهای کشور کسانی که قصد ترمیم یا ساخت بافت‌های فرسوده را دارند می‌توانند با مراجعه به شعبه بانک و ارائه مستندات این تسهیلات را دریافت کنند.
چطور و از کجا وام بگیریم: برای دریافت این تسهیلات باید درخواست خود را به شعبه بانک ارائه دهید. در صورت تأیید فرسوده بودن بافت ملک، وام پرداخت می‌شود. همه بانک‌ها کم و بیش این تسهیلات را در دستور کار دارند. بانک سپه در این حوزه از همه بانک‌ها موفق‌تر بوده اما بانک‌های دیگر از جمله بانک ملی، صادرات و پارسیان هم به راحتی این وام را پرداخت می‌کنند.
وام درمان
یکی از تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای که هنوز به راحتی در سیستم بانکی پرداخت می‌شود، وام درمان است. این تسهیلات برای رفع نیاز بیمارانی طراحی شده که از پس هزینه‌های درمان برنمی‌آیند.
سقف تسهیلات: سقف این وام تا پنج میلیون تومان است، اما میزان آن بسته به تاییدیه بیمارستان دارد.
چطور و از کجا وام بگیریم: برای دریافت این وام باید بیمارستان تایید کند که بیمار چه مقدار بدهی به بیمارستان دارد. پس از آن با درخواست بیمار و طی روال اداری پول به حساب بیمارستان پرداخت می‌شود. پس از بهبودی کامل متقاضی، بازپرداخت این وام در اقساط ماهانه و با نرخ کارمزد چهار درصد شروع می‌شود. این وام را در حال حاضر فقط بانک صادرات پرداخت می‌کند.
وام ازدواج
وام ازدواج هم از جمله تسهیلاتی است که با وجود متوقف شدن از سوی چند بانک هنوز می‌شود دریافت کرد. این وام مخصوص زوج‌هایی است که برای اولین بار قصد ازدواج دارند.
سقف تسهیلات: سقف این وام برای هر کدام از زوج‌ها سه میلیون تومان است. البته در شرایط خاص دو میلیون تومان هم در صورت وجود اعتبار از سوی بانک به این مبلغ اضافه می‌شود.
چطور و از کجا وام بگیریم: وام ازدواج در دسته وام‌های قرض‌الحسنه طبقه‌بندی می‌شود. دولت با تعیین اعتبار از 10 بانک کشور خواسته بود که از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه این وام را پرداخت کنند. در حال حاضر بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و تجارت تمام سقف اعتبار خود را پرداخت کرده‌اند و سامانه آنها برای درخواست وام ازدواج مسدود شده است. با مسدود شدن سامانه ازدواج این 6 بانک، متقاضیان تنها می‌توانند از طریق بانک‌های ملت، صادرات، پست بانک و قرض‌الحسنه مهر ایران اقدام کنند. این بانک‌ها موظف هستند درخواست‌های جدید را تا زمانی که هنوز اعتبار دارند قبول کنند. هیچگونه سهمیه‌بندی خاصی هم در این زمینه وجود ندارد و تنها ملاک پرداخت تسهیلات ازدواج براساس زمان ثبت‌نام تعیین می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com