مرکز پایش محیط زیست همدان افتتاح شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134090 تاریخ انتشار:  1402-06-09 - 10:14 تعداد بازدید:  1359
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مرکز پایش محیط زیست همدان افتتاح شد

اخبار


مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست: حمایت صندوق ملی محیط زیست
از طرح‌های محیط زیستی صنایع آلاینده


صندوق ملی محیط زیست در دولت سیزدهم فعال شده و برای حمایت از بخش خصوصی و صنایعی که آلاینده هستند فعالیت می‌کند تا با دریافت تسهیلات و حمایت‌های مالی نسبت به رفع آلایندگی اقدام کند.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست در آئین افتتاح مرکز پایش و مانیتورینگ اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به حمایت مالی و ارائه تسهیلات بانکی به صنایع آلاینده برای رفع آلایندگی بیان کرد: در استان همدان 6 طرح با 18 میلیارد و 500 تومان از خدمات این صندوق استفاده کرده‌اند.

سجاد انجم شعاع افزود: در استان همدان 38 واحد صنعتی آلاینده داریم که 20 مورد آلایندگی در بخش هوا و 18 مورد نیز آلایندگی در حوزه آب دارند.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست با بیان اینکه سیمان اکباتان با 22 میلیارد تومان پروژه فیلتراسیون را انجام داده که 5 میلیارد و 600 میلیون تومان از صندوق ملی محیط زیست دریافت کرده‌است اضافه کرد: طرح آبرسانی به منطقه حفاظت شده شراء نیز اجرایی شده و به زودی افتتاح خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در آئین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم زیست بوم را بدون هرگونه آلایندگی و بدون نارضایتی برای زیست‌مندان حفظ کنیم اظهار داشت: دنیا به سمت مدیریت داده و هوشمند‌سازی حرکت می‌کند و ما نیز ناگزیر هستیم که به این سمت حرکت کنیم.

سیده مریم محمدی افزود: با توجه به کمبود نیرو در سازمان حفاظت محیط زیست برای جبران کمبود نیرو باید از مدیریت داده و هوشمند سازی پایش محیط زیست بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده خانگرمز به 3 دوربین پیشرفته برای پایش و نظارت آنلاین مجهز شده است، بیان کرد: این منطقه به صورت 24 ساعته توسط دوربین‌ها پایش می‌شود و علاوه بر اینکه از ورود افراد غیر مجاز و به خصوص شکارچیان مطلع می‌شویم، می‌توانیم بانک اطلاعاتی از تنوع زیستی منطقه تهیه کنیم.

وی اضافه کرد: امسال با پیگیری‌های انجام شده منطقه حفاظت شده لشکردر ملایر نیز به 3 دوربین تجهیز شده و با هوشمند سازی می‌توانیم کمبود نیرو را جبران کنیم.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صنایع بزرگ مکلف هستند که  سیستم پایش را به صورت برخط در واحدهای صنعتی نصب کنند، گفت: با راه‌اندازی مرکز پایش و مانیتورینگ، وضعیت صنایع تولیدی و صنعتی استان را بدون حضور در واحد و به صورت برخط پایش می‌کنیم و اگر الزامات زیست محیطی رعایت نشود با توجه به اینکه تصایر ضبط می‌شود به صورت مستند اقدام می‌کنیم.

وی تأکید کرد: به هیچ واحد صنعتی در استان اجازه نمی‌دهیم که آلایندگی ایجاد کند و هیچ واحدی نمی‌تواند فاضلاب خود را رها کند و یا بدون نصب فیلتر، هوا را با انتشار آلاینده‌ها، آلوده کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه سال گذشته 2 هزار پایش محیط زیستی انجام داده‌ایم ادامه داد: یک هزار و 500 تن پسماند صنعتی سال گذشته مدیریت شد.

وی با بیان اینکه طی هفته دولت سال جاری 5 طرح محیط زیست در استان به بهره‌برداری رسید اعلام کرد: 21 واحد صنعتی ملزم به ساخت تصفیه خانه شدند تا فاضلاب صنعتی را تصفیه و به چرخه تولید و استفاده بازگردانند.

گفتنی است این مرکز با حضور مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، فرماندار همدان و نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

مرکز پایش و مانیتورینگ اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با حضور مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست، فرماندار همدان و نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com