سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در فامنين بومي‌سازي شود همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 22 ارديبهشت 1400 - شماره 4033
 
امروز : يكشنبه ، 26 ارديبهشت 1400

Today : Sun, May 16, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  70101 تاریخ انتشار:  1395-01-18 - 05:45 تعداد بازدید:  2383
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار در شوراي اداري شهرستان:
سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در فامنين بومي‌سازي شود

مادستان
  فامنين- رضا ملکی - خبرنگار همدان‌پيام: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در اولویت همه امور است که باید در شهرستان فامنین هم بومی سازی شود و در سال جدید باید طبق نامگذاری سال تلاش‌ها و پیگیری‌ها را در اقدام و عمل نمایان ساخت.
فرماندار فامنين در نخستين شوراي اداري و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در سال 95 به سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري اشاره کرد و گفت: نامگذاری سال برای ما یک دستور جدی است و شالوده و بنای همه اقدامات ما سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نه در حرف و شعار بلکه در اقدام و عمل خواهد بود.
ظاهر پورمجاهد لازمه به نتیجه رسیدن هر کاری را پیگیری و تلاش دانست و افزود: یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم افزایی است که این هم افزایی به معنای استفاده از امکانات یکدیگر به منظور خدمت به مردم است که امیدواریم در سال جدید ناظر اتحاد و انسجام دربین دستگاه‌ها و ادارات به جهت خدمت به مردم باشیم.
وی همچنین تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که آسایش و آرامش امروز حاصل تلاطم‌ها و رنج های کسانی بود که دلسوزانه از همه شيريني‌ها و لذت‌هاي زندگی خودشان گذشتند و امیدوارم بتوانیم با خدمت صادقانه سپاسگزار خون شهیدان باشیم. پورمجاهد با اشاره به اینکه همه دستگا‌ه‌ها باید برنامه محور کار کنند، گفت: اگر بدون برنامه ریزی کارهایمان را ادامه بدهیم باید مطمئن باشیم که قانون را نقض کرده‌ایم، زيرا بدون برنامه در هیچ دستگاهی نتیجه مطلوب و دلخواه حاصل نخواهد شد.
وی با بیان اینکه مدیران الگوی کارکنان خود هستند، گفت: اگر اداره‌ای می‌خواهد در کار خود موفق باشد باید نظم و انسجام در آن ایجاد شود و نخستين کسی که باید نظم را در آنجا حاکم کند، مدیر اداره است.
فرماندار فامنین همچنین بر همکاری دستگاه‌ها با رسانه‌ها تأکید کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند تاثیر به سزایی در انعکاس عملکرد دستگاه‌ها داشته باشند و از طرفی موجب می‌شود فاصله ایجاد شده بین مردم و دستگاه‌ها کوتاه‌تر شود.
پورمجاهد همچنین تعریف پروژه‌های ملی برای شهرستان را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در سال جدید باید با تکیه بر نظرات کارشناسان پروژه‌های ملی برای شهرستان تعریف کرد تا از اعتبارات ملی هم بتوانیم برای آبادانی شهرستان استفاده کرد؛ ولی اگر بخواهیم به این اعتبارات اندک شهرستان بسنده کنیم در آینده شهرستان ضرر خواهد کرد. وی افزود: در مواردی هم که از اعتبارت استانی برای شهرستان تصویب می‌شود باید سعی کنیم با تعریف پروژه از برگشت این اعتبارات اندک جلوگیری کنیم.
وی از کشاورزانی که از منابع آبی شهرستان در سطح کلان استفاده و منافع اقتصادی حاصل آن را از شهرستان خارج می‌کنند و به شهرهای بزرگ مانند تهران منتقل می‌کنند، گلايه‌مند بود و گفت: این روند باید محدود شود، زيرا منافع اقتصادی که از شهرستان خارج می‌شود، حاصل منابع آبی است که برای نسل‌های آینده است.
وی افزود: اگر در موضوع آب اقدامی نکنیم در حقیقت به مردم شهرستان فامنین خیانت کرده‌ایم، چراكه سال‌های آینده بحران بسیار جدی تری در مورد منابع آبی خواهیم داشت و حالا با خودمان است که چشم‌پوشی از این معضل را پیشه کنیم و یا اینکه در پی چاره‌ای باشیم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com