آیت ا... آبروی استان است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  91456 تاریخ انتشار:  1397-12-22 - 06:00 تعداد بازدید:  56
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آیت ا... آبروی استان است

نویسنده : پرویز محمدی

یادداشت
 
 
 سرانجام شاهد خطبه هایی بودیم که ایکاش دیرتر و دیرتر خوانده می شد؛ اما صلاح کار به دست بزرگان است و مردم سمعا و طاعتا...
آیت ا... محمدی در یک خداحافظی زودهنگام مقام خود را به حجت‌الاسلام شعبانی سپرد و گرچه فرمود از همدان نمی رود اما دیگر اثرگذاری و جامعیت نقش ایشان در بزنگاه های حساس را نخواهیم دید و از سخنان حکیمانه اش در محافل و منابر مختلف بی نصیب خواهیم شد.
گرچه این مقام و منصب ها موقتی است و از این آمد و شدها بسیار دیده ایم، لیکن این رفتن برای دوستداران و علاقمندان این شخصیت محبوب، فقدان یک نگاه عارفانه و وحدت بخش در تمامی شئون فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است.
باید یادآوری کنیم که چه روزهای سختی برای استان پیش می آمد و چه موانع بظاهر غیرقابل عبوری پدیدار می شد، که با سرانگشت تدبیر معظم له برطرف شده و دوباره امن و امان به شهر باز می گشت.
در مدت زمان امامت ایشان در جمعه های پانزده سال گذشته، و بلکه در تمام روزها و ایام سال، هرگاه مدیران اجرایی، هنرمندان، سرمایه گذاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه با مشکلی مواجه می شدند، دفتر و بیت آیت ا... محمدی مامنی برای آرامش همگان بود و سخنان همدلانه، رهنمودهای خردمندانه و یا اقدام ها و سفارش هایی که ذیل درخواست ها می نوشتند، سبب می شد تا امور جاری به روال برگردد و نام و آوازه‌ی همدان به دارالمومنین بیشتر نزدیک شود تا به دارالنفاق.
طه محمدی تنها یک نام نبود بلکه اسم رمز گشایش قفل های سختی بود که گاه بعضی از سر نادانی بر درها و راه های توسعه زده بودند.
کافی بود تا نام ایشان قرائت شود و راهگشایی حاصل.
همواره قوت قلبها بود که:
اسم اعظم بکند کار خود ای دل، خوش باش...
و ماحصل ۱۵ سال سیادت و سروری بی اسباب و خواسته در این استان اثرگذار، مودت و دوستی بین ارباب عقول و تضارب آرا و افکار بین اصحاب فلسفه و کلام بود.
آنها که برنامه های پاسداشت حکیم هزاره ها را به یاد دارند و سپس حضور آیت الله در بنیاد بوعلی را بخاطر می آورند، اذعان می کنند که همین یک ابتکار عالمانه و نگاه فرزانه وار به حکیم هزاره ها، موجب شد تا همدان به ملتقای فرهنگ و تمدن شهره شود و میزبان فلاسفه و اندیشمندان بزرگ.
برپایی جلسات شبانه  در زیارتگاه ابن  سینا آن هم در ایام مبارک رمضان، اوج تجلی نگاه حکیمانه امام جمعه معزز ما و آموزه ای ماندگار برای مریدانشان بود.
احیای مکتب جعفری در عمل، یکی از چند راهی بود که ایشان بدان رهبری اش می کرد:
تا بدانیم که به چندین هنر آراسته است...
بی آنکه بخواهیم وارد حاشیه های وداع ایشان و احتمال دلگیری‌ها و رنجش خاطر معظم له شویم، شایسته است یادآوری کنیم که بالاخره این اتفاق رخ داده و ضرورت حفظ وحدت در شرایط فعلی سفارش ایشان است، اما باید هم بزرگان و اعاظم قوم بدانند و هم مردم قدرشناس همدان از یاد نبرند که آیت ا... آبرو و اعتبار مادستان است و تحت هیچ شرایطی نباید از رهنمودها و هدایت های ایشان در آینده بی نصیب شویم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com